• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » آماربالای داوطلبان رشته تجربی در کنکور هشداردهنده است
  کد خبر : 1898330

  آماربالای داوطلبان رشته تجربی در کنکور هشداردهنده است

  آماربالای داوطلبان رشته تجربی در کنکور هشداردهنده استReviewed by Iranvij-1 on Aug 22Rating: رئیس دانشگاه شیراز گفت:امسال تعداد داوطلبان رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها (کنکور) حدود سه برابر شمار داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی بود که یک هشدار است. مجید ارشاد لنگرودی دوشنبه در آیین گشایش…

  آماربالای داوطلبان رشته تجربی در کنکور هشداردهنده استReviewed by Iranvij-1 on Aug 22Rating:

  ۶۹

  رئیس دانشگاه شیراز گفت:امسال تعداد داوطلبان رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها (کنکور) حدود سه برابر شمار داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی بود که یک هشدار است.

  مجید ارشاد لنگرودی دوشنبه در آیین گشایش کنفرانس سالانه فیزیک ایران در دانشگاه شیراز افزود: این وضعیت گاه به خاطر اجبار خانواده ها، گاه به خاطر فضای اجتماعی و یا جاذبه های مالی رشته ها است اما باید برای این وضعیت فکری کرد تا به علوم پایه در کشور توجه بیشتری صورت گیرد.

  وی ادامه داد: باید توجه داشت پیشبرد علوم پایه نیازمند حضور انسان های قوی از نظر بنیه علمی است اما در بحث فناوری، افراد با بنیه علمی متوسط نیز قادر به فعالیت هستند.

  ** تب فناوری در کشور

  رئیس دانشگاه شیراز با اشاره به گرایش و توجه کنونی جامعه به مقوله فناوری گفت:هر از گاهی تب برخی موضوع ها در ایران فراگیر می شود و امروز تب فناوری گرفته ایم؛ درست است که تبدیل دانش به فناوری از نیازهای اساسی کشور است اما این موضوع نباید باعث شود که نسبت به علوم پایه بی تفاوت باشیم.

  ارشاد ادامه داد: علوم پایه منشا اصلی علوم کاربردی هستند و از این رو، نیاز است که انسان های عاشق، کوشا و پرتلاش در زمینه علوم پایه فعالیت کنند و به نظریه پردازی بپردازند.

  **جامعه غمگین نمی تواند منشا خلاقیت و نوآوری باشد

  رئیس دانشگاه شیراز با بیان این که برگزاری کنفرانس ها به تقویت شورونشاط دانشجویان منجر می شود گفت: ما به جامعه ای شاد نیازمندیم چرا که جامعه غمگین نمی تواند منشا خلاقیت و نوآوری باشد.

  وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم که در جامعه ما، انتشار غم صورت می گیرد.

  ارشاد اظهار کرد: برخورداری از جامعه شاد، نخستین مولفه ای است که ما در دست یافتن به توسعه به آن نیازمند هستیم و از این رو، باید محیط شاد و با نشاط در جامعه ایجاد شود.

  ** عاملان گسترش دانشگاه های غیراستاندارد پاسخ دهند

  رئیس دانشگاه شیراز گفت: افرادی که در گذشته مسئولیت هایی برعهده داشته اند و مسبب دوران تاریکی برای کشور بودند، امروز باید پاسخگو باشند.

  ارشاد افزود: این افراد به جای پاسخگویی درباره این عملکرد سیاه خود، هنوز دنبال فعالیت هایی هستند که ملت را به بیراهه بکشانند.

  رئیس دانشگاه شیراز با انتقاد از آنچه گسترش بی رویه و بدون استاندارد دانشگاه ها در دولت قبل خواند گفت: نتیجه این وضعیت، سلب اعتماد مردم و دانشجویان بوده است چرا که دانشجویان در دانشگاه ها حضور یافتند اما خدمات علمی و آموزشی شایسته و استانداردی به آنها ارائه نشد.
  وی افزود: پیشرفت کشور زمانی به دست می آید که به سرمایه های انسانی بها داده شود و به آنها دروغ نگوییم همچنانکه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دولت قبل به شکل بی رویه توسعه یافتند و خدمات علمی شایسته ای ارائه ندادند.
  ارشاد ادامه داد: کار فرهنگی با شعار انجام نمی شود بلکه باید عملیاتی باشد و دانشگاه شیراز، نقش بی بدیلی در این حوزه و نیز توسعه علمی و سیاسی کشور داشته است.

  کنفرانس سالانه فیزیک ایران دوشنبه در تالار حکمت دانشگاه شیراز گشایش یافت.

  به گفته دبیر کمیته علمی این کنفرانس ملی، هیئت داوران از میان ۹۲۱ مقاله دریافتی، ۸۷ مقاله را برای ارائه شفاهی و ۶۰۷ مقاله را برای ارائه به صورت پوستر در مدت چهار روز برگزاری این کنفرانس پذیرفته است.

  اصغر عسکری افزود: فیزیک هسته ای، نانوفیزیک و نانو فناوری، فیزیک ماده چگال تجربی و نظری، اپتیک، فوتونیک و لیزر، اختر فیزیک، کیهان شناسی و نجوم، ذرات بنیادی و کاربردهای متنوع فیزیک در صنایع نوین از محورهای اصلی کنفرانس سالانه فیزیک در شیراز هستند.

  وی ادامه داد: در نشست های این کنفرانس، شماری از دانشمندان مطرح ایران و ایرانیان مقیم کشور حضور یافته اند و تازه های علم فیزیک را برای شرکت کنندگان ارائه می کنند.

  این عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز گفت: کارگاه معرفی رویکردها و حمایت های مراکز رشد، کارگاه جست و جو و ثبت اختراع، نشست بانوان فیزیکدان کشور، کارگاه تکنیک خلأ و کاربردهای آن، کارگاه نحوه ساخت و آنالیز سلول های خورشیدی نسل جدید ، میزگرد کسب و کار و رصد شبانه در رصدخانه ابوریحان دانشگاه شیراز، همزمان با کنفرانس فیزیک اجرا می شود.

  مرجع : خبرگزاری ایرنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.