• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » انار وارد شده به کشور ایرانی است
  کد خبر : 1897884

  انار وارد شده به کشور ایرانی است

  انار وارد شده به کشور ایرانی استReviewed by Aryan♥ on Aug 22Rating: مدیر کل میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در خصوص واردات رسمی انار به کشور گفت: این محصول به کشورهای عربی رفته بود اما با برگشت خوردن دوباره به کشور وارد شده است و ما با توجه به تولید مناسب نیازی به واردات این…

  انار وارد شده به کشور ایرانی استReviewed by Aryan♥ on Aug 22Rating:

  ۱۳۹۴۱۱۰۴۱۴۲۹۱۶۶۵۵۶۹۶۲۲۴۴

  مدیر کل میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در خصوص واردات رسمی انار به کشور گفت: این محصول به کشورهای عربی رفته بود اما با برگشت خوردن دوباره به کشور وارد شده است و ما با توجه به تولید مناسب نیازی به واردات این محصول نداریم.

  به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی ایران ویج ، حسن‌پور در نشست خبری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص قاچاق میوه اظهار کرد: در سال ۹۳ به خاطر ورود غیرقانون نهال انجیر از ترکیه چند نهالستان به کمک حفظ نباتات امحاء شد.

  وی افزود: ۴۲ هزار هکتار در کشور وجود داشت همچنین ۶۲۰ هزار از این محصول تولید می‌شد که این رقم امروزه به ۳۰ هزار هکتار کاهش یافته است و تولید ما نیز به ۴۸۰ هزار تن رسیده که این امر ناشی از ورود آفت وارداتی جاروئک از از میوه‌های قاچاق است.

  مدیرکل میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: ۱۲ هزار هکتار از سطح زیر کشت لیموترش کاسته شده است که علاوه بر کاهش تولید باعث از دست رفتن اشتغال در کشور می‌شود و شرایط ورود قاچاقی لیموترش به کشور را مرتفع‌تر می‌کند.

  حسن‌پور گفت: لیموترشی که هم اکنون در بازار کیلویی ۲۰ هزار به فروش می‌رود حداکثر ۸ هزار تومان از کشاورزان خریداری شده است و واسطه‌ها برای فروش لیموترش سود گزافی به جیب می‌زنند.

  وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در برخی محصولات سمپاشی انجام نمی‌شود و یا بسیار میزان آن کم است گفت: انجیر و خرمایی که در کشور ما تولید می‌شود سمپاشی نمی‌‌شود و می‌توان اذعان داشت که ارگانیک هستند. همچنین مرکبات جنوب و شمال کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر به میزان بارندگی که در آنها فراوان است بسیار سالمتر است به طوری که در برخی کشورهای پرباران تا ۲۷ بار مرکبات سمپاشی می‌شوند.

  * انار وارد شده به کشور ایرانی است

  مدیرکل میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی همچنین در خصوص واردات رسمی انار و زیتون به کشور براساس آمار موجود در گمرک گفت: واردات انار صورت گرفته از منطقه آزاد اروند نیز انجام شده است اما این اناز همان محصول ایرانی است که در کشورهای عربی دوباره به ایران آمده است.

  حسن‌پور یادآور شد: ورود زیتون به کشور براساس قانون ممنوع است ونباید این محصول به کشور وارد شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.