• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » سهم ایرانی‌ها از تولید علم دنیا به ۱.۸درصد رسیده است
  کد خبر : 1897552

  سهم ایرانی‌ها از تولید علم دنیا به ۱.۸درصد رسیده است

  سهم ایرانی‌ها از تولید علم دنیا به ۱.۸درصد رسیده استReviewed by Iranvij-1 on Aug 21Rating: وزیر علوم از سهم ۱.۸ درصدی ایرانی ها از تولید علم دنیا و فعالیت ۷۶ هزار هیات علمی در دانشگاههای کشور خبر داد. محمدفرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره کسب رتبه اول نرخ رشد تولید علم گفت: آموزش عالی…

  سهم ایرانی‌ها از تولید علم دنیا به ۱.۸درصد رسیده استReviewed by Iranvij-1 on Aug 21Rating:

  وزیر علوم از سهم ۱.۸ درصدی ایرانی ها از تولید علم دنیا و فعالیت ۷۶ هزار هیات علمی در دانشگاههای کشور خبر داد.

  ۳۰

  محمدفرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره کسب رتبه اول نرخ رشد تولید علم گفت: آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با یک توسعه کمی و نسبتا کیفی (رشد ۲۵ برابری) در مقاطع تحصیلات تکمیلی رو به رو بوده است.

  وی با بیان اینکه جمعیت ایران یک درصد جمعیت دنیا را تشکیل می دهد، اظهار داشت: درحال حاضر علاوه بر تحصیل حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو ، بیش از ۷۶ هزار هیات علمی در دانشگاههای سراسر کشور فعالیت می کنند و سهم تولید علم ایران از علم جهان به حدود ۱.۸ درصد رسیده است.

  فرهادی با اشاره به رشد علمی ایران در دو تا سه سال اخیر افزود: این رشد علمی سهم ایران را از تولید علم جهانی درفاصله ۱۶ سال، ۱۸ برابر کرده است، همچنین طبق استناد داده های پایگاههای معتبر علم سنجی دنیا، ۳۵ دانشگاه و پژوهشگاههای ایران در جمع موثرترین دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی و ۲۲۹ دانشمند ایرانی هم در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند.

  وزیر علوم بیان کرد: افزایش سرعت رشد درسالهای اخیر به تولید مقالات علمی برتر ما بر می گردد که به مقالات پراستناد و داغ تعبیر می شوند.

  به گفته وی مقالات پراستناد یک درصد استنادها را شامل می شوند.

  فرهادی یادآور شد: سال ۲۰۱۴ حدود ۱۹۱ مقاله و سال ۲۰۱۵ با یک رشد ۱۹ درصدی، بیش از ۲۲۷ مقاله در یک درصد برتر داشتیم، به همین دلیل از نظر رشد علمی در ارتباط با مقالات پراستناد و داغ اول بودیم و بعد ازما، هندوستان رشد ۱۸ درصدی و چین ۱۲ درصدی داشته است.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.