• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری , مناطق دیدنی جهان » کیوکسکُمِیت: آتشفشان خاموشی که می توانید وارد آن شوید
  کد خبر : 1897139

  کیوکسکُمِیت: آتشفشان خاموشی که می توانید وارد آن شوید

  کیوکسکُمِیت: آتشفشان خاموشی که می توانید وارد آن شویدReviewed by Iranvij-2 on Aug 20Rating:   حقیقت این است که کوه آتشفشان کیوکسکُمِیت تنها یک چشمه‎ی آب‌گرم خاموش یا آتشفشان گِلی محسوب می‎شود. (Cuexcomate واژه ای ناهواتلی (زبانی از خانواده زبان‌های یوتو-آزتک) بوده و به معنای گلدان گِلی می‎باشد). این باور وجود دارد که این آتشفشان…

  کیوکسکُمِیت: آتشفشان خاموشی که می توانید وارد آن شویدReviewed by Iranvij-2 on Aug 20Rating:

  ۲۱

   

  حقیقت این است که کوه آتشفشان کیوکسکُمِیت تنها یک چشمه‎ی آب‌گرم خاموش یا آتشفشان گِلی محسوب می‎شود. (Cuexcomate واژه ای ناهواتلی (زبانی از خانواده زبان‌های یوتو-آزتک) بوده و به معنای گلدان گِلی می‎باشد). این باور وجود دارد که این آتشفشان در سال ۱۰۶۴ از انفجار ماگما و مایعات سولفوری و فوران یک آتشفشان فعال به نام پوپوکاتپتل در مکزیک که دومین قله‎ی بلند مکزیک است؛ شکل گرفته است. به احتمال زیاد این فوران آتشفشانی جریان‎های ژئوترمیک (وابسته به حرارت مرکزى زمین) را فعال کرده و این جریان‎ها باعث شکستن لایه‎های سنگ آهک دوران مزوزوئیک شده‎اند؛ سپس رسوب ترکیبی کربنات کلسیم و سیلیکات توده ای به طول ۴۳ فوت و عرض ۷۵ فوت به وجود آورده‎اند که شکل آن بسیار شبیه مخروط یک آتشفشان کوچک است.

  این مخروط که ناشی از رسوب است درون تهی بوده و ۲۳ فوت از نوک آن دهان باز است. از این بریدگی به داخل آن یک پلکان فلزی و مارپیچی ساخته شده که به گردشگران اجازه می‎دهد وارد این سازه‎ی طبیعی شده و به کاوش‎های باستان‎شناسی بپردازند.

  ۲۲

  در سال ۱۹۷۰ بیرون این مخروط لوحی نصب شده که نقل قولی از یکی از بازدیدکنندگان در سال ۱۵۸۵ از این مکان است و کیوکسکُمِیت را اینگونه توصیف کرده است: ” تخته سنگی عظیم که بدون هیچ تکیه‎گاهی ایستاده، شکل آن مدور بوده و در قله‎ی آن دهانه‎ی بزرگی وجود دارد، دقیقا مانند این است که برای نگهداری از یک چاه ساخته شده باشد، این مکان بسیار عمیق بوده و درون آن آب راکد بد بویی وجود دارد.”

  همچنین در این لوح آمده که زمانی این مخروط مکانی برای تقدیم کردن قربانیان به خدایان بودا بوده و همچنین به عنوان محلی برای پرتاپ کردن قربانیان خودکشی محسوب می‌شده زیرا مردم آن محل معتقد بودند کسی که خودکشی کند سزاوار خاکسپاری و سوگواری نیست. شاید به علت این رسم و رسوم وحشتناک مردمی را که اطراف چشمه‎ی آب‌گرم این مکان زندگی می‎کردند “فرزندانی از ناف شیطان” می‎نامیدند.

  Cuexcomate که زمانی تنها جای دیدنی در این منطقه بود با توسعه‎ی شهرسازی در اطراف آن پیشرفت کرده و توسط ساختمان‎های زیادی احاطه شده است اما هنوز جاذبه‎ی گردشگری مهمی در شهر پوئبلا محسوب می‎شود.

  ۲۳

  ۲۴

  ۲۵

  ۲۶

  ۲۷

  ۲۸

  ۲۹

  ۳۰

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.