• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » رازی که پس از ۳ سال فاش شد
  کد خبر : 1896863

  رازی که پس از ۳ سال فاش شد

  رازی که پس از ۳ سال فاش شدReviewed by Iranvij-1 on Aug 19Rating: راز قتل مادر و دختر ۳ ساله پس از ۳ سال و با دستگیری قاتل فاش شد. ساعت ۱۸:۳۰ مورخه ۰۱/۱۱/۱۳۹۲ خبر کشف اجساد متعلق به یک مادر و دختر در یک واحد آپارتمانی در طبقه دوم یک مجتمع مسکونی در خیابان…

  رازی که پس از ۳ سال فاش شدReviewed by Iranvij-1 on Aug 19Rating:

  راز قتل مادر و دختر ۳ ساله پس از ۳ سال و با دستگیری قاتل فاش شد.

  ۹۳

  ساعت ۱۸:۳۰ مورخه ۰۱/۱۱/۱۳۹۲ خبر کشف اجساد متعلق به یک مادر و دختر در یک واحد آپارتمانی در طبقه دوم یک مجتمع مسکونی در خیابان زمزم به کلانتری ۱۶۱ ابوذر اعلام شد .

  با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد یکی از بستگانِ صاحبخانه با مراجعه به درب خانه متوفیه متوجه بوی شدید گاز از داخل آپارتمان بستگان خود شده که بلافاصله طی تماس با شماره تلفن ۱۲۵ ، عوامل آتش نشانی در محل حاضر و پس از ورود به داخل خانه با جسد یک مادر و دختر بنام های سحر ( ۲۴ ساله ) و یلدا ( ۳ ساله ) روبرو می شوند .

  *اظهارات بستگان متوفی :

  یکی از بستگان سحر در اظهاراتش به مأمورین اعلام کرد که بنا به درخواست همسر متوفیه به در خانه آنها مراجعه نموده است ؛ این خانم جوان در اظهاراتش به مأمورین اعلام کرد : “همسر متوفیه طی تماس تلفنی با خانه ما عنوان کرد که سحر پاسخگوی تماس های تلفنی او نیست و از آنجائیکه به واسطه شغلش ( راننده کامیون ) در خارج از تهران است از من خواهش کرد تا به منزلش مراجعه نمایم ؛ پس از مراجعه به مجتمع مسکونی محل زندگی آنها ، چندین بار زنگ واحد آنها در طبقه دوم ساختمان را زدم اما کسی پاسخگو نبود ! یکی از همسایگان در ورودی را برایم باز کرد ؛ زمانیکه پشت در آپارتمان رسیدم متوجه بوی شدید گاز از داخل خانه شدم ؛ چندین بار محکم به در چوبی خانه ضربه زده و سحر و دخترش را صدا کردم اما آنها پاسخگو نبودند که نهایتا با حضور سایر اهالی مجتمع در محل ، با آتش نشانی تماس گرفتیم و دقایقی بعد مأمورین آتش نشانی در محل حاضر شدند ” .

  *پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

  با تأیید خبر اولیه ، بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل ، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام می شود .

  شواهد و دلایل اولیه همگی حکایت از آن داشت که متوفی و دخترش به علت پارگی شیلنگ بخاری دچار مرگ ناشی از گازگرفتگی شدند اما در بررسی دقیق صحنه توسط تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی مشخص شد که شیلنگ گاز به صورت عمدی دچار پارگی شده است ؛ در ادامه، اجساد مادر و دختر جهت مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل ونهایتا در بررسی دقیق اجساد و برابر اعلام نظریه پزشکی قانونی ، علت اصلی مرگ “فشار بر روی عناصر حیاتی گردن و دهان” اعلام شد .

  با توجه به اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر فشار بر روی عناصر حیاتی گردن و دهان و همچنین نظریه تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی در خصوص عمدی بودن پارگی شیلنگ گاز ، وقوع جنایت محرز و پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” تشکیل و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

  با آغازرسیدگی به پرونده ، همسر مقتوله و پدر یلدا پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “در ساعت ۱۵:۰۰ مورخه ۳۰/۱۰/۱۳۹۲ جهت بردن بار به جنوب کشور مسافرت کردم ، بواسطه نوع شغل خود ( رانندگی کامیون ) هر بار که به مسافرت می روم چندین روز در خانه نیستم و به همین علت مقدار قابل توجهی پول نقد در خانه می گذاشتم تا مشکل مالی برای خانواده ام ایجاد نشود ؛ فردای رفتنم به مسافرت یعنی ۰۱/۱۱/۱۳۹۲ با همسرم تماس گرفتم اما او پاسخگوی تماس های تلفنی من نبود ؛ نهایتا با دخترعمه همسرم تماس گرفته و از او خواهش کردم تا برای پیگیری موضوع به در خانه ما مراجعه نماید که در ادامه متوجه مرگ همسر و دختر سه ساله ی خود شدم ” .

  همسر مقتوله در پاسخ به سؤال کارآگاهان مبنی بر مفقود شدن احتمالی اموال داخل خانه نیز به کارآگاهان عنوان داشت : ” [ پس از مراجعت به خانه ] متوجه شدم که طلا و جواهرات همسرم به همراه پول نقدی که داخل خانه گذاشته بودم ، نیست ” .

  *تحقیقات پلیسی :

  با توجه به اظهارات همسر مقتوله و پدر یلدا مبنی بر نبودن طلا و جواهرات همسرش و همچنین پول های داخل خانه ، بررسی فرضیه “ارتکاب جنایت به قصد سرقت” در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

  با توجه به بررسی صحنه جنایت توسط تیم بررسی صحنه ی اداره دهم ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارق یا سارقین بدون هرگونه تخریب وارد محل سکونت مقتوله و دخترش شدند که همین موضوع ، احتمال ارتکاب جنایت توسط فرد یا افراد آشنا را قوت بخشید .

  با توجه به آنکه مقتوله بواسطه شغل همسرش و برای ادامه زندگی به تازگی به همراه همسر و دخترش به تهران آمده و تمامی اعضای خانواده و بستگان وی و همچنین بستگان همسرش در شمال کشور سکونت داشتند ، کارآگاهان جهت ادامه تحقیقات به شمال کشور اعزام شدند .

  تحقیقات در شرایطی از بستگان و اعضای خانواده مقتوله و همسرش در دستور کار کارآگاهان اداره دهم آگاهی قرار داشت که در میان تمامی بستگان و دوستان خانواده مقتوله و همسر مقتوله ، علت مرگ وی و دخترش گازگرفتگی عنوان شده بود و حتی صفحه حوادث روزنامه ها نیز در زمان انتشار این خبر همین موضوع (گازگرفتگی) را به عنوان علت اصلی مرگ مادر و دختر ، اطلاع رسانی کرده بودند .

  *دستگیری متهم و اعتراف به جنایت :

  در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پیچیده پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از بستگان مقتوله بنام “مصطفی . غ” ( ۳۰ ساله ) شدند که برابر شواهد و دلایل بدست آمده ، در روز جنایت در تهران و در محدوده محل زندگی مقتوله حضور داشته است ؛ لذا کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اخذ نیابت قضایی به استان گیلان اعزام ، “مصطفی . غ” را در مورخه ۲۷/۰۵/۱۳۹۵ دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

  “مصطفی . غ” پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی ، در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از موضوع جنایت شده و مدعی می شود که او نیز به مانند سایر بستگان تصور می کرده که مقتوله و دخترش به علت گازگرفتگی دچار مرگ شدند اما در ادامه تحقیقات و با ارائه دلایل و مدارک مستند از سوی کارآگاهان ، پس از گذشت دو سال و چهار ماه و ۲۷ روز از زمان جنایت ، به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

  وی در ساعت ۱۱:۰۰ مورخه ۲۸/۰۵/۱۳۹۵ عنوان داشت : ” از چندی پیش ، بواسطه محدودیت های شدید مالی دچار مشکلات زیادی شده بودم ؛ از سوی دیگر اطلاع داشتم که مقتوله و همسرش نیز به تهران آمده و وضعیت مالی آنها نیز بواسطه شغل همسر مقتوله خوب است ؛ به قصد گرفتن پول به در خانه آنها مراجعه کردم و زمانیکه با تعارف مقتوله وارد خانه شدم ، متوجه شدم که همسر مقتوله در مسافرت است و دختر مقتوله در آن زمان ، داخل اتاق خوابیده بود ؛ پس از گذشت چند دقیقه موضوع مشکلات مالی خودم را با مقتوله مطرح و در ادامه درخواست مقداری پول کردم اما بر خلاف انتظار وی عنوان داشت که این مبلغ را نمی تواند در اختیارم بگذارد ؛ ناامید شده بودم که متوجه بسته ی پول و همچنین جعبه ی طلا و جواهرات داخل یکی از اتاق ها شدم ؛ تصمیم گرفته بودم تا به هر شکل ممکن پول مورد نیاز خودم را تهیه نمایم ؛ با پیدا کردن پارچه ای اقدام به خفه کردن مقتوله کردم که در همین زمان دختر مقتوله از اتاق بیرون آمد و مرا دید ؛ از روی ترس شناسایی شدن توسط دختر مقتوله و دستگیری توسط پلیس ، او را نیز خفه کردم ؛ پس از برداشتن طلا و جواهرات و پول های داخل خانه ، به قصد گمراه کردن پلیس اقدام به پاره کردن شیلنگ گاز بخاری نمودم تا انتشار گاز در داخل خانه باعث ایجاد انفجار شود و پس از آن ، به سرعت از خانه خارج شدم.

  متهم ادامه داد:فردای روز جنایت و از طریق اقوام متوجه شدم که با حضور آتش نشانی انفجاری صورت نگرفته ولی علت فوت در میان اقوام و بستگان و حتی [ صفحه حوادث ] روزنامه ها ، گازگرفتگی مطرح شده بود ؛ اطمینان داشتم که کسی شاهد حضور من در خانه مقتوله نبوده و علت مرگ نیز ، گازگرفتگی تشخیص داده شده است لذا به زندگی عادی خود بازگشتم تا اینکه توسط پلیس دستگیر شدم ” .

  سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.