• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » جزییات دستگیری ۴ شرور قمه به دست در پایتخت
  کد خبر : 1896771

  جزییات دستگیری ۴ شرور قمه به دست در پایتخت

  جزییات دستگیری ۴ شرور قمه به دست در پایتختReviewed by Iranvij-1 on Aug 19Rating: چهار متهم زیر ۲۳ سال که با چاقو و قمه از ۲۰۰ شهروند زورگیری و سرقت کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. پلیس با انتشار تصاویر متهمان از شهروندان مالباخته خواست این دزدان را شناسایی کنند. سیزدهم اردیبهشت ماه امسال زن…

  جزییات دستگیری ۴ شرور قمه به دست در پایتختReviewed by Iranvij-1 on Aug 19Rating:

  چهار متهم زیر ۲۳ سال که با چاقو و قمه از ۲۰۰ شهروند زورگیری و سرقت کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. پلیس با انتشار تصاویر متهمان از شهروندان مالباخته خواست این دزدان را شناسایی کنند.

  ۷۲
  سیزدهم اردیبهشت ماه امسال زن جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۲۸ تهران نو به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت مورد سرقت به شیوه زورگیری قرار گرفته است
  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
  مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:ساعت ۱۸ به صورت پیاده در حال تردد در خیابان سوم نیروی هوایی بودم که ناگهان دو موتورسیکلت با چهار سرنشین جوان به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به گرفتن کیف پول حاوی یک رشته زنجیر طلا ،گوشی تلفن همراه و ۲۰۰ هزار تومان وجه نقد داخل آن کردند.
  با توجه به وقوع شکایت های متعدد مبنی بر انجام سرقت های متعدد زورگیری ، کیف قاپی و موبایل قاپی ( سرقت گوشی تلفن همراه ) توسط چهار جوان زورگیر موتورسوار که یکی از آنها نسبت به سه همدست خود قوی هیکل تر و همچنین دارای چهره سبزه بود، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی این سرقت ها توسط گروه مشخصی از سارقان در حال انجام است.
  در ادامه اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری این گروه از سارقان که در بسیاری از مناطق شرق و جنوب شرق تهران به ویژه در مناطق نیروی هوایی، تهران نو، پیروزی، نبرد، بلوار ابوذر، افسریه، نارمک، تهرانپارس، خیابان دماوند اقدام به انجام صدها فقره سرقت به شیوه موبالی قاپی و کیف قاپی کرده بودند، هماهنگی های لازم با کلانتری های مناطق شرق و جنوب شرق تهران انجام و اجرای طرح های مهار برای دستگیری اعضای این گروه از سارقین در دستور کار ماموران قرار گرفت.
  سرانجام سیزدهم مرداد و در زمان اجرای طرح مهار از سوی کلانتری ۱۲۸ تهران نو، مأموران گشت کلانتری در خیابان نیروی هوایی به سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ و طرح هوندا ۱۲۵ آبی مشکوک و به آنها دستور ایست می دهند. با توجه به عدم اجرای دستور پلیس از سوی موتورسواران و اقدام آنها برای فرار از محل، بلافاصله ماموران به تعقیب آنها پرداخته و همزمان با اعلام خبر تعقیب و گریز گشت پلیس، واحدهای کمکی پلیس نیز به محدوده تعقیب و گریز اعزام و مانع از فرار موتورسواران می شوند.
  با وجود مسدود شدن خیابان ها توسط واحدهای گشت پلیس، چهار سرنشین مورتورسیکلت ها ضمن رها کردن موتورسیکلت ها خود اقدام به فرار به صوروت پیاده می کنند که سرانجام ماموران کلانتری با شلیک چند تیرهوایی ، هر چهار نفر آنها را دستگیر و در همان بازرسی اولیه از آنها تعداد دو قبضه قمه و چاقو کشف و توقیف می شود.
  با انتقال چهار متهم به نام های حسین ۲۰ ساله، مهراب ۱۸ ساله، علی اصغر ۱۸ ساله و جواد ۲۳ ساله به پایگاه ششم پلیس آگاهی ، هر چهار متهم به ویژه حسین و مهراب به صدها فقره سرقت به شیوه زورگیری ، موبایل قاپی و کیف قاپی اعتراف کردند.
  حسین سرکرده گروه و با چهره ای سبزه در اظهاراتش به کارآگان عنوان کرد که ابتدا با مهراب در یک قهوه خانه در محدوده خیابان فدائیان اسلام آشنا شده و پس از مدت کوتاهی، سرقت های خود را به صورت دو نفره آغاز می کنند.
  در ادامه، حسین موضوع سرقت ها را با پسرخاله اش به نام جواد در میان گذاشته و جواد نیز به همراه یکی از دوستانش به نام علی اصغر به گروه حسین و مهراب افزوده می شوند و پس از مدت کوتاهی، سرقت های تک موتوره با دو سرنشین به سرقت های دو موتور و با چهار سرنشین تغییر پیدا می کند. با توجه به افزایش تعداد اعضای گروه ، سرقت به شیوه زورگیری نیز به دیگر شیوه های سرقت های آنها موبایل قاپی و کیف قاپی افزوده می شود.
  همزمان با دستگیری متهمان و اعتراف صریح آنها به انجام تعداد زیادی سرقت به شیوه های مختلف موبایل قاپی ، زورگیری و کیف قاپی ، دهها مالباخته ای که به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بودند به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و در مدت بسیار کوتاهی بیش از ۲۰۰ مالباخته اقدام به شناسایی متهمان به ویژه سرکرده گروه کردند.
  سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به انجام سرقت های متعدد به شیوه های مختلف کیف قاپی، موبایل قاپی و زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات و برای شناسایی سایر مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۴ تهران صادر شده است. از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان پیروزی – خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند .

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.