• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » شعر امروز باید امید آفرین باشد
  کد خبر : 1896737

  شعر امروز باید امید آفرین باشد

  شعر امروز باید امید آفرین باشدReviewed by Iranvij-2 on Aug 19Rating: مصطفی محدثی خراسانی شاعر گفت: در گذشته و امروز همواره شعر یک جریان تاثیرگذار بوده و به صورت آشکار و پنهان نقش کلیدی در فرهنگ‌سازی و تعادل روانی جامعه داشته است؛ اما نیاز امروز جامعه به شعری بیشتر است که نگاه معرفتی به هستی…

  شعر امروز باید امید آفرین باشدReviewed by Iranvij-2 on Aug 19Rating:

  ۱۴۳

  مصطفی محدثی خراسانی شاعر گفت: در گذشته و امروز همواره شعر یک جریان تاثیرگذار بوده و به صورت آشکار و پنهان نقش کلیدی در فرهنگ‌سازی و تعادل روانی جامعه داشته است؛ اما نیاز امروز جامعه به شعری بیشتر است که نگاه معرفتی به هستی داشته و روشنی بخش و امیدآفرین باشد. شعری که بتواند خودباوری و غرور ملی و مذهبی افراد جامعه را بیدار و تقویت کند.

  وی در رابطه با شعر متعهد تصریح کرد: تعهد عنصری نیست که بتوانیم آن را به شعر تزریق کنیم. در واقع اگر شاعر ذاتا متعهد بوده و نگاهش به هستی و جامعه نگاهی متعهدانه باشد، این در شعرش هم تجلی خواهد یافت. اما به طور کلی می‌توان گفت که شعر فارسی شعر متعهدی است؛ زیرا برآیند آن مبتنی بر ارزش‌های انسانی و با هدف تعالی انسان سروده شده و عرفان که قله شعر فارسی است، به دنبال پالایش روح و جان انسان و سعادت بشری است. از این رو هر شعری که به دنبال تعالی انسان و سعادت بشری باشد، شعری متعهد است.

  این شاعر در پایان خاطرنشان کرد: لازم نیست یک شاعر برای پیدا کردن مخاطب و حفظ آن حرف و باور خود را عوض کرده و یا مطابق پسند و سلیقه آن ها عمل کند. همین که با وجود خود یگانه شده و آن چه را که در آینه زلال روح و جانش است، در شعر منعکس کند مخاطب خود را پیدا خواهد کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.