• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , رادیو و تلویزیون , فرهنگی و هنری » بغض استاد بزرگ شطرنج برای ناکامی بهداد سلیمی
  کد خبر : 1896715

  بغض استاد بزرگ شطرنج برای ناکامی بهداد سلیمی

  بغض استاد بزرگ شطرنج برای ناکامی بهداد سلیمیReviewed by Iranvij-2 on Aug 19Rating: احسان قائم مقامی قهرمان شطرنج؛ بعد از نیم ساعت تبلیغات و قرعه کشی بین حاضران، مهمان «خندوانه» شد. وی ابتدا از تعداد بسیار دوستداران شطرنج و کسانی تعریف کرد که هر ساله به جامعه شطرنج بازان می‌پیوندند و بعد در پاسخ به…

  بغض استاد بزرگ شطرنج برای ناکامی بهداد سلیمیReviewed by Iranvij-2 on Aug 19Rating:

  ۱۳۷

  احسان قائم مقامی قهرمان شطرنج؛ بعد از نیم ساعت تبلیغات و قرعه کشی بین حاضران، مهمان «خندوانه» شد.

  وی ابتدا از تعداد بسیار دوستداران شطرنج و کسانی تعریف کرد که هر ساله به جامعه شطرنج بازان می‌پیوندند و بعد در پاسخ به جوان راجع به تأثیر این ورزش در زندگی گفت: شطرنج بهترین و سازنده‌ترین معلم زندگی‌ام بود و تسلط به آن در شرایط بحرانی زندگی و تصمیم گیری‌ها واقعا کمکم می‌کند.

  این ورزشکار در بخش دیگری عنوان کرد: با شطرنج انسان به درون خودش می‌رود و به نظرم این بازی به گونه‌ای کمکی برای خودشناسی است.

  او از شکستن رکورد جهانی و گینس با بازی ۲۵ دقیقه و ۱۵ ساعته‌اش در دانشگاه شهید بهشتی تعریف کرد.

  در بخش دیگری صحبت از المپیک و شکست‌هایی شد که با وجود تلاش برخی از ورزشکارانمان شاهدش بودیم.

  قائم مقامی در حرف‌هایش راجع به این موضوع بیان کرد: وقتی بخواهیم به موفقیت برسیم باید دور بعضی چیزها را خط بکشیم، اتقاقی که در ایران کمتر شاهدش هستیم. حتی در مورد بهداد سلیمی که واقعا ناراحت کننده بود نیز، او باید بشتر از این روی پا و حرکتش تمرکز می‌کرد ولی در حرکت دوم بیشتر روی تشویق‌ها متمرکز شد و اتفاقاتی افتاد که نباید این طور می‌شد.

  قائم مقامی با بغضی که به همراه داشت، ادامه داد: سپری کردن آن چند ثانیه پایانی آن هم در چنین فضایی واقعأ برای ورزشکار سخت است و من می‌دانم او چه قدر تلاش کرده و زحمت کشیده بود.

  بعد از این حرف‌ها نوبت به لبخند ۱۰ ثانیه‌ای شد و پس از آن هم قرار شد تا قائم مقامی برای شاد کردن دل چند نفر در بیرون استودیو روز ۲۵ شهریور به تعدادی از کودکان بی سرپرست شطرنج یاد دهد.

  وی همچنین در بخشی از گفتگو‌ی خود از شکست قهرمان جهان تعریف کرد و در ادامه جناب خان بعد از یک رفت و برگشت آمد و از تشابهات بسیارش با قائم مقامی گفت و اظهار کرد: من استاد مار و پله‌ام و یکبار طی ۲۶ ساعت رکورد جهانی را شکستم.

  در اواخر حضور این ورزشکار بعد از تقدیم هدایای «خندوانه»، قائم مقامی هم از طرف جامعه شطرنج بازان کشور به رامبد شطرنجی را هدیه کرد.

  پس از یک تنفس نیما با تیمش به طور نمادین و به صورت واقعی شطرنج را اجرا کردند تا اینکه جوان بعد از آرام کردن درگیری طرفین، برنامه را به پایان رساند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.