• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » «آقای نخست وزیر» فیلم بدی نیست/ فیلم آنطور که باید من را درگیر نکرد
  کد خبر : 1895851

  «آقای نخست وزیر» فیلم بدی نیست/ فیلم آنطور که باید من را درگیر نکرد

  «آقای نخست وزیر» فیلم بدی نیست/ فیلم آنطور که باید من را درگیر نکردReviewed by Iranvij-2 on Aug 17Rating:   مستند آقای نخست‌وزیر که روایتی متفاوت از بیست و هشت ماه نخست‌وزیری دکتر محمد مصدق است، در سالن سوره حوزه هنری با حضور دکتر مجید شاه حسینی، مسعود فراستی، محمد رضا امامقلی کارگردان، امین حسنی…

  «آقای نخست وزیر» فیلم بدی نیست/ فیلم آنطور که باید من را درگیر نکردReviewed by Iranvij-2 on Aug 17Rating:

  ۱۳۳

   

  مستند آقای نخست‌وزیر که روایتی متفاوت از بیست و هشت ماه نخست‌وزیری دکتر محمد مصدق است، در سالن سوره حوزه هنری با حضور دکتر مجید شاه حسینی، مسعود فراستی، محمد رضا امامقلی کارگردان، امین حسنی تهیه کننده، سعید قاسمی و … برگزار شد .

  در ابتدای مراسم فیلم مستند «آقای نخست وزیر» برای تماشاگران پخش شد.

  در ادامه مجری برنامه میلاد دخانچی از دو منتقد سینما مسعود فراستی و دکتر شاه حسینی دعوت کرد تا درباره این مستند حرف بزنند.

  شاه‌حسینی در ابتدا در خصوص مستند «آقای نخست وزیر» گفت: بحث تاریخ معاصر، گمشده اصلی نسل جوان امروز است. این مستند بیشتر به روابط داخلی توجه داشت و بیشتر به تاریخ شفاهی پرداخته است. جای اسناد مکتوب در مستند کم است و اثری از نامه معروف آیت الله کاشانی به مصدق در مستند وجود ندارد. زمانی که سند مکتوب حذف می‌شود، جای سوال و ابهام باقی می‌ماند.

  فراستی هم درباره این مستند گفت: «آقای نخست‌وزیر» فیلم بدی نیست. موفق شده سوژه را برای جوانان مسئله کند. در برخی لحظات، ریتم کند است و از زمان نخست وزیری تا سقوط مستند را نشان می‌دهد. بخش اعظم مستند آرشیوی است.

  شاه حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: فیلم به عنوان مستند دارای نقاط قوت بسیاری است. کسانی که به عنوان استعمارگر در کشور ایران حاضر شدند، می‌دانستند ما با دیگر کشورها متفاوت هستیم؛ چرا که فتوای علما برای ما خیلی جدی بود. این مستند بیش از هر چیز حس جدیدی را به مخاطب منتقل می‌کند.

  شاه‌حسینی ادامه داد: مستند «آقای نخست وزیر» نگاه تازه‌ای دارد. به فتوای آیت الله کاشانی به صراحت نگاه می‌کند و ضمن رعایت انصاف، حرف نو می زند و در حد خاطرات شفاهی به خوبی جلو می رود.

  فراستی در پایان تصریح کرد: مستند باید بعد از تماشا من را درگیر کند؛ اما این فیلم اینگونه نبود. سوالی برای من به وجود نیاورد. مصدق انسان است؛ نه تنها یک انسان ملی سیاسی. ما زندگی شخصی مصدق را در مستند مشاهده نمی کنیم؛ با پرداخت به این موضوع به خوبی میتوانیم به جزئیات رفتاری وی پی ببریم .

  بعد از صحبت های این دو منتقد، مراسم با امضای پوستر از سوی مهمانان خاتمه یافت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.