• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , دانشگاه , مطالب برگزیده سایت » پذیرش بدون کنکور در رشته های پیراپزشکی
  کد خبر : 1895291

  پذیرش بدون کنکور در رشته های پیراپزشکی

  پذیرش بدون کنکور در رشته های پیراپزشکیReviewed by Iranvij-1 on Aug 16Rating: دبیر کل انجمن علمی دانشجویان هوشبری گفت:هزار و ۵۳۳ نفر در ۳۰ دانشگاه دولتی ،امسال در رشته های پیراپزشکی و بهداشت بدون کنکور پذیرش می شوند. نگار شریعت دبیر کل انجمن علمی دانشجویان هوشبری  گفت: امسال بسیاری از رشته هایی که تا دو…

  پذیرش بدون کنکور در رشته های پیراپزشکیReviewed by Iranvij-1 on Aug 16Rating:

  دبیر کل انجمن علمی دانشجویان هوشبری گفت:هزار و ۵۳۳ نفر در ۳۰ دانشگاه دولتی ،امسال در رشته های پیراپزشکی و بهداشت بدون کنکور پذیرش می شوند.

  ۴۷
  نگار شریعت دبیر کل انجمن علمی دانشجویان هوشبری  گفت: امسال بسیاری از رشته هایی که تا دو سال پیش در مقطع کارشناسی بودند تبدیل به کاردانی شده اند و افراد بدون کنکور جذب این رشته ها می شوند.

  وی در پاسخ به این سوال که چگونه ممکن است رشته ای که ۴سال طول می کشد را در ۲ سال به اتمام رساند گفت: طبق قانون جدیددروسی مانند فارماکولوژی وپاتو فیزیولوژی که دروس پایه هستند و دوره تحصیل آن ها ۴ سال طول می کشد را افرادی که بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند طی ۳ سال می گذرانند.

  شریعت درباره عواقب پذیرش بدو ن کنکور در رشته های پیراپزشکی خاطر نشان کرد: ،با این شیوه تحصیلی تنها جایگاه علمی این رشته ها افت پیدا می کند و در نهایت جان بیماران زیادی در اینده ای نزدیک به خطر می افتد.

  دبیر کل انجمن علمی دانشجویان هوشبری گفت: توجیه مسئولان مبنی بر کمبود نیرو در مناطق محروم را که می توان با در نظر گرفتن طرح های کوتاه مدت و مزایا برای کارشناس های فارغ التحصیل رد کرد وطبق آمارهای نظام پرستاری ۴۰ هزار نیروی کارپیراپزشکی آماده وجود دارد و پس دلیلی بر جذب کاردان باقی نمی ماند.

  وی هم چنین یاد آور شد:حدود ۹ سال پیش قانون تعرفه پزشکی به تصویب رسید و طبق این قانون پرسنل براساس کار انجام شده مانند گرفتن رگ و تعداد سرم در روز تعرفه گذاری می شوند ولی هنوز اجرایی نشده است و با شرایط پیش آمده بهترین ویژگی این رشته ها بازار کار آنها که با ورود این کاردان ها موقعیت شغلیشان هم به خطر می افتد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.