• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , روانشناسی » با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید
  کد خبر : 1895157

  با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

  با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببریدReviewed by Iranvij-1 on Aug 16Rating: امیر احمدی دکترای روان شناسی اظهار داشت :اعتماد به نفس نگرش و قضاوت افراد درباره ی خودشان است و رابطه ی مستقیمی با حس شادی،نشاط و سرزندگی در افراد دارد و به عبارتی هرچه قدراعتماد به نفس بالاتری داشته باشیم…

  با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببریدReviewed by Iranvij-1 on Aug 16Rating:

  امیر احمدی دکترای روان شناسی اظهار داشت :اعتماد به نفس نگرش و قضاوت افراد درباره ی خودشان است و رابطه ی مستقیمی با حس شادی،نشاط و سرزندگی در افراد دارد و به عبارتی هرچه قدراعتماد به نفس بالاتری داشته باشیم از زندگی خود بیشتر لذت می بریم.

  ۲

  احمدی ضمن اشاره به این موضوع که داشتن اعتماد به نفس یکی از نشانه های اصلی سلامت روان است اظهار داشت:سازمان بهداشت جهانی یکی از دلایل اصلی افسردگی را عدم اعتماد به نفس می داند و بی نشاطی و دلمردگی افراد در زندگیشان از پایین بودن اعتماد به نفس آن ها ناشی می شود.

  وی بیان کرد:منفی بافی،احساس خود کم بینی،عدم توانایی در بیان خواسته ها و نیاز های خود ،خیالبافی،گریزانی از واقعیت،دلبستگی به آروزهای فریبنده،آسیب پذیری در برابر هرنوع شکست،احساس تنهایی حتی در هنگام حضور در جمع،احساس خلآ و پوچی،ترس از موقعیت های جدید،عادت به پشت گوش انداختن کارها و خود داری ازبیان احساسات و عقاید از ویژگی های افرادی است که از عدم اعتماد به نفس رنج می برند.

  احمدی افزود:دوران نوجوانی یکی از دوران هایی است که در آن اعتماد به نفس افراد به خصوص در دختران به دلیل اهمیت آن ها به ظاهر کم می شود و توجه به اعتماد به نفس و سلامت روان در این بازه زمانی اهمیت فراوانی دارد.

  احمدی ادامه داد:بهترین راهکارها برای بالابردن اعتماد به نفس نوجوان مراقبت ازجسم و بالابردن نشاط ازطریق ورزش کردن ،مهارت آموزی در کارها و پوشیدن لباس مناسب است.

  این روان شناس مقایسه کردن زندگی خود با دیگران را یکی از دلایل عدم اعتماد به نفس دانست و عنوان کرد: افراد باید از مقایسه کردن زندگی خود با زندگی دیگران به خصوص در فضای مجازی و به ویژه از مقایسه ی فرزندان خود با همسالانشان خود داری کنند و نسبت به ارزش ها و توانایی های خود آگاهی داشته باشند.

  وی در پایان تصریح کرد :حضور در جمع و مشارکت در فعالیت های گروهی و تمرین مثبت اندیشی از جمله مهمترین راهکار های بالا بردن اعتماد به نفس است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.