• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » رشد بهار به ۴.۴ درصد رسید
  کد خبر : 1894763

  رشد بهار به ۴.۴ درصد رسید

  رشد بهار به ۴.۴ درصد رسیدReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating: مرکز آمار ایران در حالی رشد اقتصادی در بهار سال جاری را ۳.۵ درصد گزارش کرد که رییس جمهور در آخرین گفتگو با مردم وعده خروج اقتصاد ایران از رکود را مجددا تکرار کرد . این در حالی است که آمارها نشان می دهد…

  رشد بهار به ۴.۴ درصد رسیدReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating:
  in54454545dex
  مرکز آمار ایران در حالی رشد اقتصادی در بهار سال جاری را ۳.۵ درصد گزارش کرد که رییس جمهور در آخرین گفتگو با مردم وعده خروج اقتصاد ایران از رکود را مجددا تکرار کرد . این در حالی است که آمارها نشان می دهد اقتصاد ایران از رکود خروج یافته و اگر رشد اقتصادی بهار سال جاری در حدود ۴.۴ درصد باشد، می توان خروج اقتصاد ایران از رکود را صراحتا اعلام کرد .

  پیش از این معاون اول رییس جمهوری نیز رشد صنعتی در سال جاری را در حدود ۴ درصد اعلام کرده بود .

  اعلام رشد اقتصادی در ایران مدتهاست به مناقشه ای مهم میان افکار عمومی و کارشناسان و دولت تبدیل شده است . بر اساس این گزارش دولت ها همواره برخوردی دوگانه با موضوع نرخ رشد قاتصادی را در دستور کار قرار می دهند و در دوره های رونق اقتصادی اعلام دوره ای نرخ رشد را در دستور کار قرار می دهند و در دوره هایی که رشد اقتصادی چندان رقم قابل دفاعی ندارد ، برخرودی متفاوت را در پیش گرفته و حتی آمارها را محرمانه تلقی می کنند .

  حالا در شرایطی که رشد اقتصادی سال گذشته محل مناقشه فراوانی میان کارشناسان و دست اندرکاران اقتصادی بود، رشد اقتصادی بهار امسال ۳.۵ درصد اعلام می شود و این به معنای به حرکت درآمدن چرخ های اقتصادی ایران می تواند باشد .

  آمار اعلامی از سوی مرکز آمار ایران نشان می دهد نرخ رشد اقتصادی در سال گذشته با احتساب نفت یک‌ درصد و بدون آن ۰.۹ درصد بوده است. اما حال امروز حسن روحانی رئیس جمهوری در جمع مردم کهکیلویه و بویراحمد از رسیدن نرخ رشد اقتصادی سه ماه اول امسال به ۴.۴ درصد خبرداد و گفت: دیشب مرکز آمار کشور این نرخ را اعلام کرده است.

  روحانی با بیان اینکه روزی که ما دولت را تشکیل دادیم رشد اقتصادی کشور منفی ۶.۸ درصد بود، اما امروز به ۴.۴ درصد رسیدیم، افزود: اگر امروز ما توانستیم در روزها و شرایطی که دشمنان انقلاب قیمت نفت را به یک سوم و یک چهارم رساندند، رشد اقتصادی را به نزدیک ۵ درصد برسانیم، این به معنای اعتماد مردم به دولت و اتحاد ملت و دولت است.نرخ رشد اقتصادی ایران بدون نفت ۲.۹ درصد و با نفت ۴.۴ درصد گزارش شده است . بالاترین نرخ رشد متعلق به گروه صنعت است . رشد این گروه ۸.۸ درصد اعلام شده است . رشد گروه کشاورزی ۴ درصد و رشد گروه کشاورزی ۲.۹ درصد برآورد شده است .
  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.