• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » تمام زائران امام رضا غذای حضرتی می‌گیرند
  کد خبر : 1893695

  معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی:

  تمام زائران امام رضا غذای حضرتی می‌گیرند

  تمام زائران امام رضا غذای حضرتی می‌گیرندReviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating: معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی با اشاره به توزیع غذای حضرتی به تمام زائران امام رضا (ع) از ساخت زائرشهر و زائرسرای رضوی با گنجایش ۲۴ هزار زائر خبر داد.  مصطفی خاکساری قهرودی در حاشیه نشست خبری خود با خبرنگاران در توضیح…

  تمام زائران امام رضا غذای حضرتی می‌گیرندReviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating:

  معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی با اشاره به توزیع غذای حضرتی به تمام زائران امام رضا (ع) از ساخت زائرشهر و زائرسرای رضوی با گنجایش ۲۴ هزار زائر خبر داد.

  ۴۶

   مصطفی خاکساری قهرودی در حاشیه نشست خبری خود با خبرنگاران در توضیح برنامه‌های جدید آستان قدس رضوی براساس منویات و منشور هفتگانه رهبر معظم انقلاب در خدمتگذاری به زائران اظهار داشت: یکی از این برنامه‌ها توسعه توزیع غذای حضرتی است زیرا در گذشته توزیع این غذای حضرتی به تعداد محدودی صورت می‌پذیرفت ولی تصمیم بر آن است تا تمام زائران در وعده‌های مختلف بتوانند ۳ روز غذای حضرتی دریافت کنند بنابراین هر زائری که وارد مشهد می‌شوند غذای حضرتی خواهند گرفت که سالانه ۳۰ میلیون زائر به مشهد می‌آیند. براین اساس یک کارخانه بزرگ تولید غذا تا پایان سال ساخته خواهد شد تا بتوانیم در فاز نخست روزانه ۵۰ تا ۶۰ هزار غذای حضرتی و در فاز بعد روزانه ۱۰۰ هزار غذای حضرتی در هر وعده توزیع شود.

  * ساخت زائرشهر با گنجایش ۲۰ هزار زائر

  معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی همچنین با اشاره به ساخت زائرشهر و زائرسرا برای کمک به اسکان طبقه متوسط توضیح داد: کلنگ‌زنی زائرشهر صورت پذیرفته است و با هزینه ۲۰۰ میلیارد تومان در ۳ سطح و فاز ساخته می‌شود تا اسکان زائران به صورت گروهی، خانوادگی و هتلینگ انجام شود که ظرفیت کلی آن ۲۰ هزار نفر است که در فاز نخست ۵ هزار نفر، فاز دوم نیز ۵ هزار نفر و در فاز سوم که سال ۹۷ ساخت آن آغاز می‌شود ۱۰ هزار نفر گنجایش خواهد داشت.

  * ساخت زائرسرای رضوی

  خاکسار قهرودی به ساخت زائرسرای رضوی در فاصله نزدیک به حرم امام رضا که یک هفته پیش کلنگ آن زده شد اشاره کرد و افزود: این زائرسرا با ۴ هزار نفر گنجایش با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود تا بتوانیم با پشتیبانی زائرشهر و زائرسرا در یک آن ۲۴ هزار نفر را اسکان دهیم که متعاقبا زیرساخت‌های مختلفی در آن تعریف می‌شود.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.