• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , روانشناسی » روش های ساده برای صرفه جویی در وقت/ هنری به‌نام “نه” گفتن!
  کد خبر : 1893624

  روش های ساده برای صرفه جویی در وقت/ هنری به‌نام “نه” گفتن!

  روش های ساده برای صرفه جویی در وقت/ هنری به‌نام “نه” گفتن!Reviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating: یک روانشناس بالینی گفت: برآورد زمانی برای هر فعالیت کمک می کند تا مدیریت بیشتری بر روی آنها داشته باشید. فرشاد شیبانی متخصص روانشناسی بالینی ومدرس دانشگاه گفت: به منظور سپری کردن زمان به مدت یک هفته تمام فعالیت…

  روش های ساده برای صرفه جویی در وقت/ هنری به‌نام "نه" گفتن!Reviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating:

  یک روانشناس بالینی گفت: برآورد زمانی برای هر فعالیت کمک می کند تا مدیریت بیشتری بر روی آنها داشته باشید.

  ۳۴

  فرشاد شیبانی متخصص روانشناسی بالینی ومدرس دانشگاه گفت: به منظور سپری کردن زمان به مدت یک هفته تمام فعالیت ها و زمان های اختصاص داده شده به آنها را ثبت کنید، این ارزیابی، شما را از الگوی تخصیص زمانتان برای کارهای مختلف آگاه می کند.

  وی با بیان اینکه تماشای تلویزیون باعث اتلاف وقت می شود اظهار داشت: فعالیتهای همچون تماشای تلویزیون، استفاده از تلفن همراه، فضای مجازی ، صحبت کردن با دوستان وغیره به شکل پنهان، زمان زیادی را از شما می گیرد، در این حالت اول این فعالیت ها را شناخته و سپس مدیریت کنید.

  وی در ادامه افزود: تقسیم بندی اهداف در بازه های زمانی کوتاه تر انجام شود و برای جلوگیری از اهمال کاری (تعلل ورزیدن و به تاخیر انداختن کارها) اهدافی واقع بینانه و قابل دسترس بر مبنای منابع موجودتان انتخاب کنید.

  این استاد دانشگاه درباره فعالیت های برنامه ریزی نشده اظهار داشت: وقتی اتفاق پیش بینی نشده ای رخ می دهد اول درجه اهمیت آن را بررسی و به راه حل های مختلف فکرکنید، گاهی باید مهارت “نه گفتن” را در خود تقویت و از دیگران کمک بخواهید و برخی از کارها را به آنها تفویض کنید.

  شیبانی با بیان اینکه به موقع شروع کردن کارها در ساعات اولیه باعث اتمام به موقع آن می شود، بیان کرد: اگر کارهای خود را به موقع و در زمان مشخص انجام دهید، به شکل مطلوب و به دور از استرس آن کار را به پایان می رسانید و تاخیر در فعالیت های کاری باعث ایجاد استرس و تصمیم گیری‌تان را مشکل می کند.

  این روانشناس در پایان ایادآور شد: وقتی کاری را در موعد مقرر به پایان می رسانید برای خود تشویقی در نظر بگیرید و هر گاه از انجام کار دچار دلسردی و بی حوصلگی شدید و یا اینکه به برنامه خود عمل نکردید، بار دیگر اهداف خود را مرور و دوباره به داشتن برنامه زمانی خود متعهد شوید.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.