• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » ازدواج با مرد مطلقه، خوب یا بد؟
  کد خبر : 1893545

  ازدواج با مرد مطلقه، خوب یا بد؟

  ازدواج با مرد مطلقه، خوب یا بد؟Reviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating: اگر تصمیم به ازدواج با مردی گرفتید که تجربه یک ازدواج ناموفق داشته هرگز نباید در دوران نامزدی یا زندگی مشترک با دیدن کوچکترین اشتباهی او را سرزنش و تحقیر کنید و به او یادآوری کنید که حتما دلیل جدایی از همسر قبلی‌اش…

  ازدواج با مرد مطلقه، خوب یا بد؟Reviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating:

  اگر تصمیم به ازدواج با مردی گرفتید که تجربه یک ازدواج ناموفق داشته هرگز نباید در دوران نامزدی یا زندگی مشترک با دیدن کوچکترین اشتباهی او را سرزنش و تحقیر کنید و به او یادآوری کنید که حتما دلیل جدایی از همسر قبلی‌اش همین بوده و یا اینکه طوری رفتار کنید که به خاطر ازدواج با او بر سرش منت گذاشته و به او لطف کرده‌اید.

  ۱۴

  محدثه انسی‌نژاد نوشت:
  ازدواج از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر فرد به شمار می‌رود اما این مسئله برای دخترانی که سن آنها برای ازدواج کمی بالا رفته یا شرایط‌شان مثل دیگران عادی نیست و زندگی‌شان دارای پیچیدگی‌هایی است حساس‌تر است. مخصوصا اینکه آنها در وضعیتی قرار بگیرند که بخواهند با یک مرد مطلقه ازدواج کنند. اینکه چنین فردی برای ازدواج با یک دختر می‌تواند انتخاب درست یا غلطی باشد موضوعی است که در این یادداشت به آن پاسخ داده خواهد شد.
  مردی مثل بقیه خواستگارها
  وقتی مرد مطلقه‌ای از شما خواستگاری کرد ابتدا باید او را بسنجید. لازم نیست در اولین بررسی‌های خود مبنای سنجش خود را بر اساس مطلقه بودن او قرار دهید. ابتدا خوب بررسی کنید که او دارای ملاک‌ها و معیارهای شما برای ازدواج هست یا نه. اگر او دارای معیارهای شما برای ازدواج بود و از تصور ذهنی شما نسبت به مرد زندگی‌تان دور نبود به ازدواج با او فکر کنید. در غیر این صورت چنین فردی مورد مناسبی برای ازدواج با شما نیست.
  در دام دلسوزی نیفتید
  هرگز به خاطر دلسوزی یا ترحم تصمیم به ازدواج با یک مرد مطلقه نگیرید. ازدواج از روی ترحم یا دلسوزی شاید در ابتدا احساس بدی به شما ندهد اما به مرور و در زندگی مشترک این حس از بین رفته و جای آن را احساسات منفی یا حتی تنفر پُر خواهد کرد. تنها دلیلی که باید باعث ازدواج شما با یک مرد مطلقه شود خصوصیات و ویژگی‌های خود اوست.
  تحقیقات سختگیرانه‌تر
  تحقیقات قبل از ازدواج، در تمامی ازدواج‌ها لازم و ضروری است اما در مواردی که شما با یک مرد مطلقه رو به رو هستید این تحقیقات باید دقیق‌تر و با صرف زمان بیشتری صورت بگیرد. به عنوان مثال شما اگر بدانید که خواستگارتان به چه دلیل از همسر سابق خود طلاق گرفته است بسیاری از مسائل برای شما روشن شده و می‌توانید تصمیم درست‌تری بگیرید.
  نکات مثبت
  ازدواج مرد مطلقه با یک دختر به نسبت ازدواج یک پسر مجرد با زن مطلقه، در جامعه امروزی بیشتر پذیرفته شده است و از این بابت یک دختر دلنگرانی‌های کمتری دارد. علاوه بر این مردی که یک بار شکست در زندگی مشترک را تجربه کرده است می‌تواند در زندگی جدید خود، مسائل و مشکلات را بهتر ببیند و بنا بر تجربیات قبل خود تصمیمات بهتری بگیرد.
  نکات منفی
  احتمال مقایسه میان همسر قبلی و فعلی از نکات منفی‌ این نوع ازدواج‌هاست. به صورتی که باعث شود او نکات مثبت شما را کمتر ببیند. دومین نکته منفی در این ازدواج‌ها احتمال عدم قطع ارتباط با همسر قبلی است. ممکن است فرد در ازدواج فعلی خود به صورت موازی با همسر سابق‌اش ارتباط خود را حفظ کند. سومین نکته منفی این نوع ازدواج‌ها احتمال آسان شدن طلاق در ذهن فرد است. به این ترتیب که در هنگام بروز مشکلات اولین گزینه وی در برخورد با آن فکر کردن به طلاق باشد.
  تحت تاثیر قرار نگیرید
  مردی که یک زندگی مشترک را پشت سر گذاشته، مطمئنا از نظر وضعیت مالی و شغلی در وضعیت بهتری نسبت به یک فرد مجرد قرار دارد. داشتن ماشین، خانه و شغل مناسب مواردی است که ممکن است شما را تحت تاثیر قرار بدهد. اما دقت داشته باشید که برای خوشبخت شدن این موارد کافی نیست.
  وقتی پای یک بچه در میان است
  در مساله ازدواج با مردان مطلقه احتمال اینکه فرد مورد نظر صاحب فرزندی باشد که از این به بعد باید با شما زندگی کند زیاد است. در چنین مواردی علاوه بر شناخت ویژگی‌های مرد، باید فرزند او را هم به خوبی بشناسید. دقت داشته باشید که قبل از ازدواج باید از رضایت فرزند او برای ازدواج با پدرش اطمینان کسب کنید. شناخت ویژگی‌های فرزند او از طریق پدرش و مراجعه به روانشناس کودک و نوجوان در این زمینه می‌تواند بسیار به شما کمک کند. البته ذکر این نکته هم ضروری است که به هر حال شما باید بپذیرید که در زندگی مشترک، همسر شما به خاطر فرزندش باید روزهایی به دیدار همسر سابق خود برود یا تلفنی با او صحبت کند.
  سوالاتی که باید جوابشان را بدانید
  در مورد زندگی با یک مرد مطلقه شما حتما باید بدانید که از زندگی قبلی چه تعهداتی بر عهده او باقی مانده است. ممکن است که پرداخت مهریه به همسر سابق‌اش هنوز تمام نشده باشد و یا اینکه اگر او دارای فرزندی است چه مقدار هزینه، ماهانه صرف او می‌شود. همچنین از اینکه فرزند او با چه کسی زندگی خواهد کرد و دیدار با او چگونه و در چه زمان‌هایی صورت می‌گیرد، مطلع شوید. تمامی این موارد به شما برای اینکه تصور واقعی‌تری از زندگی مشترک‌تان داشته باشید کمک خواهد کرد.
  یک یا دو سال فاصله میان ازدواج قبلی و خواستگاری فعلی
  توجه داشته باشید که وقتی مرد مطلقه‌ای از شما خواستگاری می‌کند بهترین شرایط برای ازدواج با او این است که میان ازدواج قبلی او و خواستگاری فعلی‌اش از شما یک یا دو سال فاصله زمانی وجود داشته باشد. این فاصله زمانی برای کاسته شدن التهابات و درگیری‌های زندگی او لازم بوده و نشان دهنده این است که پرونده زندگی مشترک قبلی او بسته شده است.
  موضوع را با خانواده‌تان مطرح کنید
  اگر خواستگارتان موضوع خواستگاری و اظهار علاقه را فقط با شما در میان گذاشته، از او بخواهید که این مسئله را با خانواده‌تان مطرح کند و یا با تعیین محدوده زمانی برای وی به خواستگاری جنبه رسمی بدهید.
  عجله کار شیطان است
  قبل از اینکه به عقد دائم هم در بیایید و به خصوص در دوران نامزدی رابطه جنسی با او را شروع نکنید. اگر او برای شما در مورد رابطه جنسی شرط و شروط می‌گذارد باید محتاط‌تر عمل کنید.
  سرزنش نکنید، منت نگذارید
  به یاد داشته باشید که اگر تصمیم به ازدواج با مردی گرفتید که تجربه یک ازدواج ناموفق داشته هرگز نباید در دوران نامزدی یا زندگی مشترک با دیدن کوچکترین اشتباهی او را سرزنش و تحقیر کنید و به او یادآوری کنید که حتما دلیل جدایی از همسر قبلی‌اش همین بوده و یا اینکه طوری رفتار کنید که به خاطر ازدواج با او بر سرش منت گذاشته و به او لطف کرده‌اید. چنین رفتارهایی باعث ایجاد احساسات منفی در فرد مقابل می‌شود و در زندگی‌هایی که هیچ کدام از افراد تجربه تلخی را پشت سر نگذاشته‌اند توصیه نمی‌شود چه رسد به زندگی‌های مشترک این چنینی.
  مشاور، مشاور و مشاور
  در هر حال و با دانستن نکات مثبت و منفی این مسئله نیز شما نمی‌توانید به تنهایی برای این موضوع تصمیم بگیرید. پیشنهاد می‌شود حتما در چنین مواردی همراه با خواستگارتان به مشاور مراجعه کنید و از او کمک بخواهید. هرگز برای مشورت در مورد ازدواج با یک مرد مطلقه به همسر سابق وی مراجعه نکنید. اختلافات و درگیری‌های بین زوجین فرصت قضاوت منصفانه را از آنها می‌گیرد و هر کدام خود را حق به جانب می‌دانند. با نگاه به شرایط فعلی و مشورت با مشاور می‌توانید بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.
  منبع:نشریه میراث جرون

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.