• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » جمع‌آوری ٧٠٠ متکدی از خیابان‌های تهران
  کد خبر : 1893507

  جمع‌آوری ٧٠٠ متکدی از خیابان‌های تهران

  جمع‌آوری ٧٠٠ متکدی از خیابان‌های تهرانReviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating: ٣٢٣ متکدی مرد حرفه‌ای و ۴۵ متکدی زن حرفه‌ای شناسایی شدند اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان از پایتخت کلید خورد. حالا براساس آنچه معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرده، در ١٠ روز از اجرای این طرح، ٧٠٠ متکدی از نقاط مختلف…

  جمع‌آوری ٧٠٠ متکدی از خیابان‌های تهرانReviewed by Iranvij-1 on Aug 13Rating:

  ٣٢٣ متکدی مرد حرفه‌ای و ۴۵ متکدی زن حرفه‌ای شناسایی شدند

  ۱

  اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان از پایتخت کلید خورد. حالا براساس آنچه معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرده، در ١٠ روز از اجرای این طرح، ٧٠٠ متکدی از نقاط مختلف شهر تهران جمع‌آوری شدند: «از نهم تا نوزدهم مردادماه ۲۵۱ واحد گشت شهرداری در خیابان‌های تهران فعال بود و با همکاری نیروی انتظامی تاکنون حدود ۷۰۰ متکدی جمع‌آوری شده‌اند. این تعداد شامل ۳۲۳ متکدی مرد حرفه‌ای و ۲۳۳ متکدی مرد بی‌خانمان می‌شود.» اینها توضیحات محمد باصری است. او ادامه داد: «در این طرح، ۴۵ متکدی حرفه‌ای زن که بارها سابقه جمع‌آوری داشته‌اند و ۸۷ متکدی بی‌خانمان زن هم در میان افراد جمع‌آوری شده حضور داشتند. علاوه بر این، حدود ۲۰ متکدی خارجی نیز در این مدت جمع‌آوری و به وضع آنان رسیدگی شد.» به گفته او، از میان ۲۰ متکدی خارجی ۹ نفر به سامانسرای لویزان منتقل و ۱۱ نفر با گرفتن تعهد تحویل خانواده شده‌اند. البته اداره کل اتباع خارجی به‌تازگی آمادگی خود را برای تحویل این قشر از متکدیان و رد مرز آنان اعلام کرده است.
  او با اشاره به مهم‌ترین کلونی‌های متکدیان در تهران تأکید کرد: «فعالیت اغلب متکدیانی که در این ۱۰ روز جمع‌آوری شده‌اند، در خیابان سعادت‌آباد در منطقه ۲، منطقه ۱، منطقه ۱۲ و منطقه ۱۹ بوده است. منطقه ۳ و ۶ نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.»
  باصری گفت: «البته ‌سال گذشته در یک مورد پیرمرد متکدی را جمع‌آوری کردیم که ۱۰۰‌میلیون برگه سهام در جیب خود داشت و در مصاحبه‌ها اعلام کرد که خانواده او را طرد کرده‌اند و او نیز روانه خیابان شده است.» او در ادامه از شناسایی تعداد زیادی از این سرشاخه‌ها از سوی مسئولان نیروی انتظامی خبر داد: «قرار است با تمامی این متخلفان برخورد قضائی صورت بگیرد و به وضع افرادی که تحت نظر آنها فعالیت می‌کردند توسط مراجع ذیربط
  رسیدگی شود.»
  معاون سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در توضیح بیشتر درباره پشت پرده تکدی‌گری گفت: «برخی مشاهدات حاکی از این است که گروه‌های مافیایی تکدی‌گری با بکارگیری و استثمار کودکان، زنان و مردان نیازمند سعی در درآمدزایی دارند. آن‌طور که شنیده شده، سرشاخه‌های تکدی‌گری ماهانه بین ۳ تا ۵‌میلیون از این طریق درآمد دارند و روزانه بین ۲۰ تا ۳۰‌هزار تومان به افراد تحت نظر خود حقوق تکدی‌گری پرداخت می‌کنند.»
  باصری با تأکید بر نحوه ساماندهی افراد جمع‌آوری‌شده، تأکید کرد: «متکدیان حرفه‌ای که در این زمینه سابقه دارند، پس از جمع‌آوری به سامانسراهای لویزان و اسلامشهر منتقل شده‌اند. درباره سایرین از آن‌جا که تاکنون تمامی بار ساماندهی بر دوش شهرداری بوده و سازمان‌ها موارد مربوط به خود را تحویل نگرفته بودند، ناگزیر شدیم متکدیان بی‌خانمان را پس از احراز هویت به مددسراها معرفی کنیم.»
  معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی درباره مسئولیت هر یک از سازمان‌ها در طرح جمع‌آوری متکدیان افزود: «مسئولیت جمع‌آوری کودکان و ساماندهی معلولان جسمی، ذهنی، سالمندان، زنان باردار و موارد اعصاب و روان با سازمان بهزیستی است. روز چهارشنبه هم ۲ خودرو ون را برای استقرار مددکاران و رسیدگی به جامعه هدف در اختیار مسئولان مربوطه قرار دادیم.»
  باصری با بیان این‌که پیش‌بینی شده از روز شنبه مسئولان هر یک از سازمان‌ها در مقر مربوط به اجرای طرح مستقر شوند و جامعه هدف مربوط به خود را تحویل بگیرند، گفت: «با اعلام آمادگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار است کمپی از سوی این سازمان به ما معرفی شود و تمامی متکدیان معتاد برای پشت‌ سر گذاشتن دوره درمان در کمپ ساماندهی شوند. مسئولان شورای هماهنگی وعده داده‌اند تا در هر دوره ظرفیت ۱۰۰ نفری را برای این قشر از مددجویان در کمپ‌ها درنظر بگیرند.»
  او افزود: «با همکاری مسئولان کمیته امداد امام‌خمینی(ره) قرار است متکدیانی که حرفه‌ای به شمار نمی‌روند و نیازمند واقعی هستند به این سازمان معرفی شوند و به وضع آنها رسیدگی شود. در مورد متکدیان شهرستانی نیز صحبت‌هایی برای گرفتن نیابت قضائی و ارجاع این افراد به شهرهای خود مطرح شده است.»
  منبع : روزنامه شهروند

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.