• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » رکورد تولیدات اوپک شکست
  کد خبر : 1893004

  رکورد تولیدات اوپک شکست

  رکورد تولیدات اوپک شکستReviewed by Aryan♥ on Aug 11Rating: اوپک رکورد تولیدات خود را در ماه جولای به دلیل استخراج شدید نفتی شکاند. این کارتل نفتی در ماه جولای بیش از ۳۳.۱ میلیون بشکه در روز تولید داشته که ۴۶ هزار و ۴۰۰ بشکه بیشتر از ماه ژوئن بوده است. این میزان، حدود یک میلیون…

  رکورد تولیدات اوپک شکستReviewed by Aryan♥ on Aug 11Rating:

  IMG08163634

  اوپک رکورد تولیدات خود را در ماه جولای به دلیل استخراج شدید نفتی شکاند.

  این کارتل نفتی در ماه جولای بیش از ۳۳.۱ میلیون بشکه در روز تولید داشته که ۴۶ هزار و ۴۰۰ بشکه بیشتر از ماه ژوئن بوده است. این میزان، حدود یک میلیون بشکه بیش از تولیداتی است که در سال ۲۰۱۵ و بیش از ۲ میلیون بشکه از تولیدات در سال ۲۰۱۴ بوده است.

  اوپک تایید کرده که میزان تولیداتش در جولای بی سابقه بوده است.

  این کارتل نفتی در دو سال گشته به دلیل کاهش قیمت نفت و ارزان بودن آن، به شدت تولید خود را بالا برده است. در حال حاضر تولید نفت خام اوپک ۳۵ درصد بازار جهانی را تشکیل می دهد که در آوریل سال ۲۰۱۴ این میزان ۳۲.۶ درصد بوده است.

  گزارش ها حاکی از آن است که عربستان علمدار این اتفاق است. این کشور با تولید ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز -۳۰ هزار بشکه بیش از ماه گذشته بوده- رکورد تولیدات خود را شکسته است. ایران، عراق و امارات نیز تولیدات خود را برای جبران کاهش قیمت نفت در بازار افزایش داده اند.

  این در حالی است که تولیدات ونزوئلا با کاهش ۲۰ هزار بشکه ای رو به رو شد؛ به طوری که در ۱۳ سال اخیر بی سابقه بوده است.

  البته تولیدات کشورهای غیراوپکی در حال کاهش است. مجموع تولیدات آمریکا با افت۳ درصدی که نسبت به سال ۲۰۱۵ روبه رو شد، به میانگین ۱۳.۶ میلیون بشکه در روز رسیده است.

  بیشتر تولیدکنندگان نفت آمریکایی نیز به دلیل افت قیمت نفت برشکسته شدند. میزان چاه های نفتی آمریکا از دسامبر ۲۰۱۴ حدود ۷۷ درصد کاهش داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.