• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری , مناطق دیدنی جهان » شهری سراسر آرامش، به رنگ آبی آسمان در مراکش
  کد خبر : 1892850

  شهری سراسر آرامش، به رنگ آبی آسمان در مراکش

  شهری سراسر آرامش، به رنگ آبی آسمان در مراکشReviewed by Iranvij-1 on Aug 11Rating: با سفر به گوشه گوشه دنیا، شهرهایی را می‌بینید که رنگشان را از طبیعت گرفته اند، نه از رنگ آهن و آجر.  شهری هست آبی رنگ، که وقتی در کوچه‌هایش قدم میزنی باور می‌کنی انتهایش به آسمان می‌رسد. اینجا دیوارها، درها،…

  شهری سراسر آرامش، به رنگ آبی آسمان در مراکشReviewed by Iranvij-1 on Aug 11Rating:

  ۳۸

  با سفر به گوشه گوشه دنیا، شهرهایی را می‌بینید که رنگشان را از طبیعت گرفته اند، نه از رنگ آهن و آجر.

   شهری هست آبی رنگ، که وقتی در کوچه‌هایش قدم میزنی باور می‌کنی انتهایش به آسمان می‌رسد. اینجا دیوارها، درها، پنجره‌ها و حتی زمین و جاده‌ها آبی هستند و فقط بعضی دیوارها از نیمه به بالا سفید رنگ‌اند. اینجا زمان آهسته‌تر می‌گذرد و مردمانش آرامشی عجیب دارند. هرچند که نام شهر بر سر زبان‌ها افتاده ولی دسترسی به آن آسان نیست، باید از زمین دل کنده تا مهمان خانه‌های نیلی رنگ آن شوید. بنابراین به شهر تاریخی ”شفشاون” در مراکش می‌رویم، شهری که بر کرانه ساحل مدیترانه نشسته و کوچه پس کوچه‌هایش آرامشی دارد به رنگ آبی.

  ۳۹

  اگر از اهالی آنجا سوال کرده و دنباله رنگ آبی را در تاریخ بگیریم، اینکه اولین بار چه کسی خانه‌اش را سر تا پا آبی کرد؟ به شما می‌گویند که همه چیز به مردمانی بر می‌گردد که در قرن پانزدهم میلادی از دادگاه اسپانیایی فرار کردند و در این شهر پناهنده شدند. آن ها از سرزمین خود دور بودند و تنها اعتقادشان همراهشان بود، بنابراین به رسم خود، همه چیز را به رنگ آبی درآوردند تا آسمان در زمین منعکس شود و آن‌ها را یاد خدا بیندازند. این روزها هرچند که قشر اولیه از اینجا رفته‌اند اما خانه‌ها هنوز هم هر دو سال یکبار آبی رنگ می‌شوند. حال که داستانش را می‌دانیم بیایید در آن قدمی بزنیم، در میان کوچه ها باریک و پیچ در پیچ آن راه را گم کرده و خود را در بازار شهر پیدا کنیم، جایی که صنایع دستی، ادویه و لباس های رنگارنگ در ترکیبی بی نظیر با رنگ آبی چیده شده‌اند تا بهترینشان را به عنوان سوغات به خانه ببرید. در شفشاون بیش از دویست هتل و اقامتگاه وجود دارد که می‌توانید بعد از تماشای غروب خورشید در پشت خانه‌هایی که رنگ آبی آسمانی آن ها در حال تیره شدن است، به سمتشان حرکت کرده و شب را مهمان دکوراسیون مراکشی آن ها باشید. فردا صبح هم می‌توانید سر فرصت سری بزنید به قلعه تاریخی شفشاون، لانه عقاب و شهر جدید شاون که از جاذبه‌های شهر هستند. بنابراین اینبار که به دنبال آرامش بودید، بلیط هواپیما خود را رزرو کنید.

  ۴۰

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.