• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » آغاز گردشگری فضایی چین با سفر به لایه استراتوسفر
  کد خبر : 1892763

  آغاز گردشگری فضایی چین با سفر به لایه استراتوسفر

  آغاز گردشگری فضایی چین با سفر به لایه استراتوسفرReviewed by Iranvij-1 on Aug 11Rating: با اجرای نخستین طرح گردشگری فضایی درچین، گردشگران می‌توانند با استفاده از فناوری‌های فضایی به لبه استراتوسفر پرواز کرده و با چترنجات به زمین بازگردند. یک کمپانی چینی قصد دارد تا برنامه‌ریزی برای سفر به لبه لایه استراتوسفر وسپس فرود با…

  آغاز گردشگری فضایی چین با سفر به لایه استراتوسفرReviewed by Iranvij-1 on Aug 11Rating:

  با اجرای نخستین طرح گردشگری فضایی درچین، گردشگران می‌توانند با استفاده از فناوری‌های فضایی به لبه استراتوسفر پرواز کرده و با چترنجات به زمین بازگردند.

  ۱۳

  یک کمپانی چینی قصد دارد تا برنامه‌ریزی برای سفر به لبه لایه استراتوسفر وسپس فرود با چتر نجات، برای گردشگران بازار تازه‌ای در صنعت گردشگری خود ایجاد کند.

  به گزارش چاینا دیلی، شرکت فناوری‌های فضایی چینJHY یا Space Vision اعلام کرده است که به زودی آزمایش تجهیزات فضایی خود را در ماه‌های آینده آغاز می کند و درمرحله بعدی کار ثبت‌نام از داوطلبان برای فرود با چترهای نجات این شرکت انجام می‌شود.

  تاکنون سه نفر نخست از داوطلبانی که برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند که شامل یک کارآفرین، یک قهرمان چترنجات زن و یک مهندس هواپیما هستند. این داوطلبان با پوشیدن یک لباس ویژه و با استفاده از بالون‌هایی با فناوری‌های برتر روز، تا لایه استراتوسفر در جو زمین بالا می‌روند و پیش از پرش از آن و به منظور فرود امن به زمین از چتر نجات استفاده می‌کنند.

  خبرگزاری میراث فرهنگی در ادامه این گزارش مطرح کرد: هزینه مالی هر سفر فضایی با چتر نجات بالغ بر ۷۷ هزار دلار امریکا برای هر فرد برآورد شده است.

  با توجه به اینکه ارتفاع تعیین شده برای بالون‌ها در این برنامه سفر فضایی هنوز فاش نشده است،”جیانگ فنگ” بنیانگذار و مدیر شرکت فضایی Space Vision ابراز امیدواری کرده است که این طرح ماجراجویانه و سرمایه‌گذاری در این بخش راه را برای فرصت‌های بهتر در گردشگری فضایی هموار کند.

  وی افزود: امیدوارم که این تلاش‌ها با اجرای پرش با چتر نجات از فضا، به رشد تجارت داخلی در صنعت هوافضای چین کمک کند و به تدریج راهی رابرای سفر عموم مردم به فضا فراهم کند.

  هواکره از ۵ پنج لایه به نام‌های تروپوسفر، استراتوسفر، مزوسفر، ترموسفر و اگزوسفر تشکیل شده‌است و لایه استراتوسفر در فاصله ۱۲ تا ۵۰ کیلومتری سطح زمین قرار دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.