• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » مراحل امحای داروهای تاریخ مصرف گذشته
  کد خبر : 1892745

  مراحل امحای داروهای تاریخ مصرف گذشته

  مراحل امحای داروهای تاریخ مصرف گذشتهReviewed by Iranvij-1 on Aug 11Rating: رییس اداره امور داروخانه ها و توزیع ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ مراحل امحای داروهای تاریخ مصرف گذشته را تشریح کرد.  سعداله پرویزی رییس اداره امور داروخانه ها و توزیع ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ در خصوص سرانجام دارو های تاریخ گذشته، گفت: برای دور ریختن…

  مراحل امحای داروهای تاریخ مصرف گذشتهReviewed by Iranvij-1 on Aug 11Rating:

  رییس اداره امور داروخانه ها و توزیع ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ مراحل امحای داروهای تاریخ مصرف گذشته را تشریح کرد.

  ۸

   سعداله پرویزی رییس اداره امور داروخانه ها و توزیع ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ در خصوص سرانجام دارو های تاریخ گذشته، گفت: برای دور ریختن داروهای تاریخ گذشته روش های ساده ای وجود دارد.
  وی افزود: برای این منظور می توان داروها را بدون خرد کردن قرص ها و کپسول ها، از بسته بندی اصلی خارج کرد.
  رییس اداره امور داروخانه ها و توزیع ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ، ادامه داد: می توان این داروها را با مواد ناخوشایندی همچون تفاله چای مخلوط کرد.
  پرویزی تصریح کرد: همچنین می توان این مخلوط را در کیسه پلاستیکی دربسته قرار داد و سپس داخل سطل زباله انداخت و مخلوط حاصل را در قوطی حلبی خالی یا دیگر ظروف مشابه ریخت تا از نشت دارو به بیرون از سطل زباله جلوگیری شود.
  وی بیان کرد: درباره شربت ها و سوسپانسیون ها وضع به همین صورت است با این تفاوت که بهتر است محتوی را در فاضلاب ریخته و بطری آن را در زباله دان انداخت.
  اداره امور داروخانه ها و توزیع ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ عنوان کرد: لازم به ذکر است که بر اساس ملاحظات زیست محیطی محققان، از آنجا که تاکنون عارضه ای ناشی از باقیمانده دارو در محیط زیست انسان و خصوصاً آب ملاحظه نشده است، ریختن داروها در فاضلاب بلامانع است.
  پرویزی اظهار کرد: تعداد کمی از داروها هستند که ممکن است ذاتاً خطرناک باشند یا با مصرف تنها یک دوز در فردی که دارو به او تعلق ندارد، کشنده باشند.
  وی افزود: برای جلوگیری از مصرف این مواد توسط کودکان، حیوانات خانگی یا دیگر افراد، به محض اینکه دیگر مورد نیاز نباشند باید سریعاً از طریق فاضلاب دور ریخته شوند.
  رئیس اداره امور داروخانه ها و توزیع ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ همچنین در مورد آمپول نیز عنوان کرد: بهترین راه شکستن و دورریز کردن آن است و چنانچه شرکت سازنده دارو، روشی را برای معدوم سازی دارو روی بسته بندی آن ذکر کرده است باید بر اساس آن عمل شود.
  دکتر پرویزی در پایان خاطرنشان کرد: امحای داروهای تاریخ گذشته شرکت ها، توسط شرکت های امحا کننده و در شرایطی خاص صورت می گیرد

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.