• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » ثبت ملی چهار بنای تاریخی در تهران
  کد خبر : 1892502

  ثبت ملی چهار بنای تاریخی در تهران

  ثبت ملی چهار بنای تاریخی در تهرانReviewed by Aryan♥ on Aug 10Rating: ویلای پناهی، حمام دزاشیب، دانشگاه جنگ(دافوس) و موقوفه تربیتی متقین با تصویب کمیته ملی ثبت بناها و بافت‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فهرست آثار ملی کشور ثبت شدند. مدیرکل ثبت بناها و بافت‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع…

  ثبت ملی چهار بنای تاریخی در تهرانReviewed by Aryan♥ on Aug 10Rating:

  ۹۶۸۲۳d7f-1dce-419a-99cb-f49c7ed6f4cd

  ویلای پناهی، حمام دزاشیب، دانشگاه جنگ(دافوس) و موقوفه تربیتی متقین با تصویب کمیته ملی ثبت بناها و بافت‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فهرست آثار ملی کشور ثبت شدند.

  مدیرکل ثبت بناها و بافت‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور روز سه‌شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: پرونده ثبت هشت بنای تاریخی پایتخت در جلسه امروز کمیته ملی ثبت بناها و بافت‌های تاریخی میراث فرهنگی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

  فرهاد نظری افزود:

  در نهایت چهار از مجموع بناهای پیشنهادی با تصویب این کمیته، در فهرست میراث ملی کشور ثبت شدند. شماره ثبت این بناها در فهرست میراث ملی کشور با تایید رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌صورت رسمی اعلام می‌شود.

  نظری افزود:

  کمیته ثبت بناها و بافت‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی هر ۲۰ روز یکبار تشکیل جلسه داده و موضوع ثبت آثار تاریخی پیشنهادی کشور در میراث ملی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

  • خانه تاریخی موسوم به «ویلا پناهی» از جمله بناهای ساخته شده توسط (مارسل دوبرل) است که در حدود سال ۱۳۱۷ه.ش در خیابان انقلاب، حدفاصل خیابان وصال شیرازی و فلسطین به سفارش اصغر پناهی یکی از پیمانکاران معروف دوره پهلوی ساخته شده است.
  • بنای حمام دزاشیب نیز مربوط به دوران قاجار(فتحعلی شاه) در شهرستان شمیران واقع شده است.
  • دانشگاه جنگ (ضلع شمالی خیابان امام خمینی) در زمان رضاشاه پهلوی و به سال ۱۳۱۴ احداث شده است.
  • مجتمع آموزشی و تربیتی موقوفه متقین از سال ۱۳۰۴ با عنوان هنرستان دختران و پرورشگاه در خیابان سی تیر تهران فعالیت آموزشی و پرورشی دارد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.