• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » سرنوشت مبهم مونتاژ خودروهای چینی در سایپا
  کد خبر : 1891621

  سرنوشت مبهم مونتاژ خودروهای چینی در سایپا

  سرنوشت مبهم مونتاژ خودروهای چینی در سایپاReviewed by Aryan♥ on Aug 9Rating: فقط ۲۶۵ «آریو» تا پایان تیرماه فروش رفت +سند مجموعا تا پایان تیرماه ۱۱۳ هزار و ۳۹۱ خودرو توسط گروه سایپا تولید شده که از این میان ۱۰۸ هزار و ۲۳۷ خودرو به فروش رفته و بیش از ۵ هزار خودرو، مازاد بر…

  سرنوشت مبهم مونتاژ خودروهای چینی در سایپاReviewed by Aryan♥ on Aug 9Rating:
  ۰۴۴۵۵۱۶۲
  فقط ۲۶۵ «آریو» تا پایان تیرماه فروش رفت +سند
  مجموعا تا پایان تیرماه ۱۱۳ هزار و ۳۹۱ خودرو توسط گروه سایپا تولید شده که از این میان ۱۰۸ هزار و ۲۳۷ خودرو به فروش رفته و بیش از ۵ هزار خودرو، مازاد بر فروش باقی مانده است.
  یکی از موضوعاتی که طی سال گذشته در افکار عمومی و رسانه مورد بحث جدی قرار می گرفت، کمپین نخریدن خودروهای ایرانی بود. اگرچه این کمپین به علت گرانی این محصولات و عدم تناسب قیمت فعلی آن به کیفیت و خدمات ارائه شده، مطرح شده اما در عین حال، نباید از تاثیرات آن روی کارگران ایرانی شاغل در این کارخانجات و سودی که برخی رقبای خارجی از این وضعیت می برند، غفلت می شد.

  ماجرا از آنجا داغ تر شد که وزیر صنعت به عنوان مسئول ارشد تولیدات کارخانجات ایرانی سازنده خودرو، در اظهاراتی تند، از عباراتی عجیب در توصیف حامیان این کمپین استفاده کرد که با واکنش شدید رسانه ها و حتی حامیان دولت مواجه شد.

  به همین خاطر، اطلاع از میزان تولید و فروش خودروسازان ایرانی پس از راه افتادن کمپین و حواشی فوق، موضوعی است که برای رسانه ها و افکار عمومی اهمیت ویژه ای دارد. بررسی های صبحانه در این خصوص نشان می دهد طبق اعلام رسمی مسئولان یکی از ۲ خودروساز بزرگ کشور، میزان تولید و فروش این شرکت در ماههای سپری شده از سال ۹۵، قابل رصد و بررسی است.

  بر اساس این آمار سیروس شجاعی برجوئی معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا، مشخص شده است که مجموعا تا پایان تیرماه ۱۱۳ هزار و ۳۹۱ خودرو توسط گروه سایپا تولید شده که از این میان ۱۰۸ هزار و ۲۳۷ خودرو به فروش رفته و بیش از ۵ هزار خودرو، مازاد بر فروش باقی مانده است.

  همچنین بر اساس این آمار رسمی، جمعا ۳۱ هزار و ۵۹ دستگاه خودرو در تیرماه توسط سایپا تولید شده که از این میان، ۳۴ هزار و ۷۴۰ خودرو به فروش رفته است و تنها چند صد دستگاه باقی مانده که کارنامه قابل قبولی محسوب می شود. البته در این میان، همچنان وضعیت خودروهای چینی مونتاژ شده توسط سایپا خوب نیست و علی رغم تولید ۱۱۰۳ دستگاه آریو در سال ۹۵، تنها ۲۶۵ دستگاه از آن فروش رفته است.

  ۰۲۰۵۱۵۴۴
  در این میان، وضعیت برلیانس به نسبت بهتر است و از مجموع ۲ هزار و ۴۱۹ عدد محصول تولید شده از این مدل، ۱ هزار و ۵۶۵ دستگاه از آن فروش رفته و در تیرماه نیز علی رغم تولید ۶۹۵ دستگاه از این نوع، ۹۲۹ عدد از آن فروخته شده است. با این اوصاف به نظر می رسد سرنوشت تداوم مونتاژ این محصولات چینی با ابهاماتی مواجه شده و میزان فروش آنها برای مسئولان این شرکت راضی کننده نباشد.

  در عین حال، با مقایسه میان ۴ ماه ابتدایی سال گذشته با امسال مشخص می شود که روند تولید و فروش محصولات سایپا به جز در بخش محصولات چینی با رشد چشمگیری همراه بوده و در حالی که تا پایان تیرماه سال ۹۴، جماع تعداد ۷۸ هزار دستگاه محصولات سایپا به فروش رفته بود، این رقم در سال جدید حدود ۳۰ هزار دستگاه رشد داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.