به گزارش ایران ویج ، حبیب الله اخلاقی با اشاره به رویداد بزرگ المپیک اظهار کرد: امیدوارم تیم ملی کشتی فرنگی بتواند بهترین نتیجه تاریخ این رشته را در المپیک ها رقم بزند، چرا که همه ملی پوشان آماده و امید زیادی برای کسب مدال دارند. اطمینان دارم که بار دیگر کشتی در المپیک با موفقیت و کسب مدال های خوشرنگ دل مردم ایران را شاد خواهد کرد.

دارنده دو مدال برنز پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۵ جهان در خصوص طولانی شدن فرآیند انتخاب نفر نخست وزن ۸۵ کیلوگرم برای حضور در المپیک گفت: در این راه همه تلاش خود را به کار بستم، ولی دلیل اصلی آنرا باید از کادر فنی بپرسید. امیدوارم که این موضوع با کسب یک مدال خوب در المپیک ختم به خیر شود.

این فرنگی کار خوزستانی و تحصیلکرده تیم ملی در خصوص دومین تجربه خود در المپیک تصریح کرد: از المپیک گذشته و حضور در رقابت های جهانی، تجربیات خوبی دارم که از آنها در المپیک ریو به خوبی استفاده خواهم کرد.

حمید سوریان (۵۹ کیلوگرم)، امید نوروزی (۶۶ کیلوگرم)، سعید عبد ولی (۷۵ کیلوگرم)، حبیب الله اخلاقی (۸۵ کیلوگرم)، قاسم رضایی (۹۸ کیلوگرم) و بشیر باباجان زاده (۱۳۰کیلوگرم) فرنگی کاران شرکت کننده در بازی های المپیک ۲۰۱۶ برزیل به همراه محمد بنا (سرمربی) و ایرج اسفندیاری فر، رسول جزینی، فرهاد اسماعیل نژاد، بهروز حضرتی پور، فرشاد علیزاده (مربیان)، دکتر امیرساسان (متخصص تغذیه) و حسین غلامزاده (ماساژور)، بامداد امروز (دوشنبه) راهی شهر ریودوژانیرو محل برگزاری بازی های المپیک ۲۰۱۶ برزیل شدند.