به گزارش ایران ویج ، کیومرث هاشمی صبح امروز در گفتگویی اختصاصی به سوالات خبرنگار پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان  در ریو محل برگزاری رقابتهای المپیک پاسخ گفت:

*از وضعیت کاروان ایران بگویید هم اکنون ورزشکاران ما در دهکده در چه شرایطی قرار دارند؟

امروز وظیفه دارم روز خبرنگار را به همه خبرنگاران به خصوص خبرنگاران ورزشی و عزیزانی که اینجا تشریف دارند  تبریک بگویم ، در خصوص سوال شما الحمدالله وضعیت کاروان خوب است ، دوستان ما اینجا بسیار زحمت کشیدند  و درحال حاضر مشکلی وجود ندارد وضعیت کاروان خوب است، من به شخصه  دغدغه ای ندارم  سرکشی ها به طور و مستمر  انجام می شود از محل اسکان ورزشکاران ،  مکان تمرینی و درمانگاه ها  وهرجایی که  که لازم بوده سرکشی کرده ام.

برنامه ها  براساس  روال خود درحال انجام است  مشکلاتی هم اگر وجود دارد با حضور سرپرستان مورد بررسی قرار می گیرد،  برنامه فردا، شب قبل آنالیز می شود.

منتظر هستیم تا هفته دوم که  انشالله رشته های مدال آور بتوانند  نتیجه خوبی بگیرند و دل مردم را شاد کنند و به این ترتیب  شادی ونشاط  هم به جامعه اسلامی تزریق شود.

*آیا نکته ای و جود دارد که فکر می کنید گفتنش به مردم لازم باشد؟

از مردم عزیزمان می خواهم ورزشکاران وقهرمانان خودشان را دعا کنند چون مطمئن هستم دعاهای آنها کارساز است.

این کاروان هم به نام  امام رضا (ع) مزین شده است، بی تردید ثامن الحجج نیزخودشان ورزشکاران مان را یاری خواهند کرد   تا به امید خدا بچه ها هم  بتوانند با توجه به  تلاشی که طی دو سال و نیم گذشته کرده اند  دستمزد زحمات شان را یگیرند.

 *ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک  ۱۰ جلسه را در تهران برگزار کرد هماهنگی که بین وزارت و کمیته طی این جلسات به وجود امد چه تاثیری در شرایط کنونی داشته است و امروزاوضاع چگونه است؟

ستاد همانطور که گفتید نقش سیاست گذاری را دارد در نشستهایی که برگزارشد موضوعاتی که نیاز بوده طرح شد  قطعا مجموعه ورزش درگیر المپیک بودند و همه ید واحده هستند ولذا  تلاشی که انجام شد همگانی وعمومی است و انشالله موفقیتی  که به دست می آید حاصل زحمات یک مجموعه است که درراس آن ورزشکاران و کادر فنی است وما هم سعی  می کنیم نقشی تلطیفی داشته باشیم و دلها را به هم نزدیک کنیم چرا که قطعا در نتایج اثر گذار خواهد بود

*دکترمحمود گودرزی وزیر ورزش وجوانان اعلام کردند که در این بازی ها حضور نخواهند یافت با این وجود آیا ارتباطی با وی  دارید؟

بله ایشان اعلام کردند، اما ما  برای  حضور ایشان  پیش بینی های لازم را  کرده ایم و شرایط برای حضورشان مهیا است   ای دی کارت گرفته شده وهروقت اراده کنند می توانند در محل برگزاری بازی ها حضور پیداکنند.

ما حضورشان را مغتنم می شماریم و از  ایشان خواهش می کنیم حضور پیدا کنند ، چرا که وجود ایشان باعث دلگرمی است. ما مقدمات کار را مهیا کرده ایم تا چنانچه ایشان خواستند به اینجا بیایند، مشکلی نباشد.

البته  دوستان ما از وزارت ورزش و جوانان در دهکده حضور دارند از جمله می توانم به معاونین  محترم وزیر اشاره کنم این عزیزان قراراست امروز از دهکده بازدیدی داشته باشند و از نزدیک  وضعیت کاروان را ببینند ، واقعیت این است که حضور وزیر ورزش و جوانان  برای ورزشکاران کشورمان دلگرم کننده است.