• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » نرخ موالید در کشور منفی شد!
  کد خبر : 1890669

  نرخ موالید در کشور منفی شد!

  نرخ موالید در کشور منفی شد!Reviewed by Iranvij-1 on Aug 7Rating: مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور گفت: با آنکه هنوز زود است در رابطه با رشد موالید قضاوت کنیم اما طبق آمار ۴ماهه امسال نرخ موالید به منفی ۰.۶درصد رسیده است و این به‌دلیل پتانسیل محدود خانوارهای تک‌فرزند است.  علی اکبر…

  نرخ موالید در کشور منفی شد!Reviewed by Iranvij-1 on Aug 7Rating:

  مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور گفت: با آنکه هنوز زود است در رابطه با رشد موالید قضاوت کنیم اما طبق آمار ۴ماهه امسال نرخ موالید به منفی ۰.۶درصد رسیده است و این به‌دلیل پتانسیل محدود خانوارهای تک‌فرزند است.

  ۱۲

   علی اکبر محزون در رابطه با نرخ موالید در کشور گفت: در بند ۱۴ سیاست‌های کلی جمعیت در حوزه جمعیت بسیاری از سازمان‌ها از جمله سازمان ثبت احوال به رصد آمارهای جمعیتی بپردازد، در این پایگاه اطلاعاتی جمعیتی تمام ایرانیان ذخیره و تحلیل‌های جمعیتی در آن انجام می‌شود.

  وی ادامه داد: یکی از بحث‌های جمعیتی که مطرح شد و جریان‌سازی خوبی درمورد آن شکل گرفت آسیب‌های تک‌فرزندی بود که توسط جامعه‌شناسان و روانشناسان بررسی و مطرح شد.

  محزون ادامه داد: این اطلاع‌رسانی باعث تجدیدنظرهایی در بحث تک‌فرزندی و درنتیجه تنظیم خانواده‌های ایرانی شد به‌طوری که عمده خانواده‌های جوان به خروج از تک‌فرزندی اقدام کرده و به‌سمت ۲ تا ۳ فرزندی پیش رفتند و این یک واکنش خوب محسوب شد.

  مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور افزود: در سال ۹۱ اولین جهش ضعیف در افزایش نرخ موالید اتفاق افتاد که خیلی چشمگیر نبود اما با توجه به وضعیت قبلی قابل توجه بود به‌طوری که شاهد نرخ ۲.۹ درصد رشد موالید بودیم.

  وی گفت: در سال ۹۲ رشد موالید به ۳.۵ درصد رسید و سال ۹۳، ۴.۲ درصد شد و این بیانگر رشد امیدوارکننده موالید در کشور بود.

  محزون تصریح کرد: طبق بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم تعداد خانواده‌هایی که می‌خواهند از تک‌فرزندی خارج شوند بسیار محدود و سالی ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر است بنابراین پیش‌بینی شد که با این جمعیت محدود افزایش موالید به اتمام برسد.

  مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور گفت: بنابراین اگر سیاست‌های جمعیتی به‌موقع وارد کار نشود سال ۹۴ با فروکش نرخ موالید مواجه خواهیم شد. این پیش‌بینی درست بود به‌طوری که نرخ موالید به ۲.۳ درصد کاهش یافت.

  وی افزود: اگر این روند ادامه پیدا کند رشد موالید صفر و شاید منفی می‌شود.

  محزون گفت: اکنون در ۴ماهه ابتدای سال ۹۵ هرچند که هنوز زود است که قضاوت کنیم اما با رصدهایی که شده است نرخ موالید به منفی ۰.۶ درصد رسیده، این به‌معنی آن است که رشد موالید نزدیک به صفر و کمی زیر صفر آمده است.

  مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: یکی از دلایلی که نتوانستیم رشد موالید را بالا ببریم پتانسیل محدود خانواده‌های تک‌فرزند بوده است، به‌طوری که از کل خانواده‌های ایرانی ۱۹ درصد تک‌فرزند هستند و ۱۴ درصد بدون فرزند هستند.

  وی گفت: ما نمی‌خواهیم سیاست‌های جدید جمعیتی ایجاد شود بلکه برای رفع این تهدیدها باید سیاست‌های جمعیتی فعلی اجرا شوند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.