• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » خوانساری که پر کشید اما خوانساری‌ها را باید دریافت
  کد خبر : 1890568

  خوانساری که پر کشید اما خوانساری‌ها را باید دریافت

  خوانساری که پر کشید اما خوانساری‌ها را باید دریافتReviewed by Iranvij-1 on Aug 7Rating: مرداد که می شود همگان به گرمای هوا می اندیشند و دنبال خنکای هوا، آب خنک و نوشیدنی خنک و خلاصه هر چیز خنکی باشند اما در این میان تنها خبرنگاران هستند که بیش از خنکای هوا و نوشیدنی‌های گوارا دنبال…

  خوانساری که پر کشید اما خوانساری‌ها را باید دریافتReviewed by Iranvij-1 on Aug 7Rating:

  مرداد که می شود همگان به گرمای هوا می اندیشند و دنبال خنکای هوا، آب خنک و نوشیدنی خنک و خلاصه هر چیز خنکی باشند اما در این میان تنها خبرنگاران هستند که بیش از خنکای هوا و نوشیدنی‌های گوارا دنبال سوژه‌های داغی هستند که البته از هر نظر برایشان دلچسب و گوارا نیست.

  ۰
  ۱۷ مرداد سال جاری برای خبرنگاران و مدیران خبرگزاری فارس رنگ و بوی دیگر دارد چرا که فقدان خبرنگاری را احساس می کند که ۱۴ مرداد در انبوه اخبار خود خبری مهم شد و غم و اندوه را برای خانواده فارس به همراه آورد که در تدارک برگزاری مراسمی درخور نام خبرنگارانش بود. مهدی خوانساری شخصیتی متین و محجوب بود که به ناگاه جان به جان آفرین تسلیم کرد و به مراسم روز خبرنگار رنگ ماتم و پرکشیدنش بیش از پیش این دغدغه را برای همکاران به دنبال داشت که فشار و تنش کار در رسانه آنچنان است که فردی صبور و آرامی چون خوانساری تاب تحمل از کف داد و ندای حق را لبیک گفت.

  سالهاست که از مزین شدن ۱۷ مرداد به نام خبرنگار می گذرد و هر ساله رسانه‌ها، شخصیتها و مقامات در کلام هم که شده این روز را به خبرنگاران و دست‌اندکاران رسانه تبریک می‌گویند. سالهاست که کار در رسانه به واسطه حساسیتها و استرس کاری به عنوان شغلی سخت تلقی می شود و در باب سختی این شغل بارها گفته شده اما ظاهرا بیش از شنیده شدن، گفتن کفایت کرده است و نه خبرنگاران را از واگویه کردن انتظارات خود راه به جایی بردند و نه مسئولان و متولیان این حوزه جز گفتار بی‌پشتوانه برای این قشر زحمتکش و بی‌ادعا گامی برنداشتند که مرهمی بر دردها و زخم‌های این قشر باشد. دولتها یکی پس از دیگری آمدند اما خوش‌خیالی‌های خبرنگاران بر دستورات و طرحهای دولتها برای ارتقای و بهبود وضعیت خبرنگاران نقش بست و سالها گذشت و هنوزهم «وجدانها‌ی بیدار جامعه» از خواب و رخوت مسئولان در عمل به انواع تعهدات خوشرنگی که در مراسم مختلف روز خبرنگار از سوی آنها مطرح می شود، در تعجبند؛ خبرنگارانی که مسئولیتشان پاسخگوی مسئولان و اصلاح امور است در نیل به خواسته‌های صنفی خود، قشری آسیب دیده‌اند. سالهاست که خبرنگاران خالق تیترهای رسانه ها هستند و زمانی که خود تیتر می شوند، چند صباحی به امورشان عنایت شده و زمانی که غبار گذر زمان بر تقویم‌ها می نشیند، تعهدات متولیان رسانه‌ها نیز در آرشیو دبیرخانه‌ها به تاریخ سپرده می شوند.

  خبرنگاران نه بن نه پاداش نقدی بلکه احترام می خواهند و رعایت عزت نفسشان؛ قشری که شب و روز را به عنوان ناظران عملکردها و اصلاح امور سپری می کنند و بی چشمداشت در بزنگاه‌ها آماده‌اند نیازمند مهربانی و اجرای تعهدات مسئولان هستند. خوانساری و خوانساری‌ها که تیتر می شوند «هلیا» ها نیز عزیز می شوند اما هلیایی که مهربانی پدر را در روزهای فراقش طلب کند، به دست مهربانی نیازمند است. خوانساری که پر کشید اما خوانساری ها را باید دریافت.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.