• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » فرزندم با سویا و تخم مرغ، رتبه ۲۹ کنکور را کسب کرد
  کد خبر : 1890525

  فرزندم با سویا و تخم مرغ، رتبه ۲۹ کنکور را کسب کرد

  فرزندم با سویا و تخم مرغ، رتبه ۲۹ کنکور را کسب کردReviewed by Iranvij-1 on Aug 7Rating: مادر از خودش و زندگی گلایه دارد، از این که نتوانسته شرایط خوبی برای فرزندانش مهیا کند دلگیر است و آرزو می کند که همسرش بازنشسته شده تا حقوق بازنشستگی دریافت کند.  با تلاش فراوان موفق شد رتبه…

  فرزندم با سویا و تخم مرغ، رتبه ۲۹ کنکور را کسب کردReviewed by Iranvij-1 on Aug 7Rating:

  مادر از خودش و زندگی گلایه دارد، از این که نتوانسته شرایط خوبی برای فرزندانش مهیا کند دلگیر است و آرزو می کند که همسرش بازنشسته شده تا حقوق بازنشستگی دریافت کند.

  ۱۱

   با تلاش فراوان موفق شد رتبه ۲۹ مقطع کارشناسی ارشد را کسب کند و در رشته مهندسی آب دانشگاه تهران پذیرفته شود اما اکنون برای رفت آمد از کرمانشاه به تهران با مشکل مالی مواجه است و می گوید اگر نتواند هزینه هایش در پایتخت را تامین کند باید قید تحصیل را بزند.
  دشواری های زندگی هیچ گاه سبب نشد مهران از تحصیل دست بردارد. شب تا صبح درس خواند و صبح تا شب برای به دست آوردن یک لقمه نان در کنار پدر تلاش کرد. نانی که اکنون به دست آوردنش برای او و پدر دشوار شده و به مانعی برای تحصیلش تبدیل شده است.
  پدر از جانبازان دوران دفاع مقدس است. حضور موثری در جبهه داشته و با یک خودرو فرسوده در سطح استان کرمانشاه مسافرکشی می کند. مادر نیز بیمار است و خانه دار و بیشتر وقتش صرف امور خانه و نگهداری از آیلار ۸ ساله، خواهر کوچک مهران می شود.
  اینها بخشی از مشکلات خانواده ای ۴ نفره در استان کرمانشاه است. خانواده ای که به دلیل اخراج پدر از ارتش، مشکلاتشان آغاز شد و از آن زمان به بعد دخل و خرج خانه با یکدیگر همخوانی ندارد.
  در سفر سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به استان کرمانشاه و بازدید از مناطق محروم استان، بازدید از این خانواده در دستور کار قرار گرفت.
  زمان ورود به خانه، تنها موضوعی که توجه حضار را به خود جلب می کرد، پاکیزگی خانه بود. در عین کوچکی خانه، همه چیز در سر جای خود قرار داشت و مادر با وسواس خاصی وسایل رنگ و رو رفته را چیده بود. تنها وسیله نو خانه یک یخچال و فریز بود که مادر می گفت خیرین برایشان تهیه کرده اند.
  وضعیت خانه، گویای وضعیت مالی آنها بود اما هیچ کدام از اعضای این خانواده شکایتی از وضعیتشان نداشتند. تنها خواسته آنها حل شدن مشکل بازنشستگی پدر و فراهم شدن شرایط تحصیل پسر خانواده بود.
  در این دیدار خواسته های خانواده مطرح شد و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز قول مساعد داد تا حدودی در این ارتباط به این خانواده کمک کند.
  پدر خانواده با شرح وضعیت خود و دلیل اخراجش از ارتش می گوید: بعد از جنگ، به مدت ۱۳ سال در ارتش خدمت کردم و برایم سابقه بیمه رد می شد تا اینکه در گرداب اعتیاد دچار شدم و پس از آن از ارتش خارج شدم. بعد از آن بود که مشکلات یکی پس از دیگری به سراغمان آمدند. فرزندانم بزرگ می شدند و من توان تهیه مخارج آنها را نداشتم.
  وی می افزاید: به دلیل از کار افتادگی توان کار کردن در شرایط دشوار را ندارم به همین خاطر به کمیته امداد امام خمینی (ره) مراجعه و به این خاطر که از شرایط مددجویی برخوردار بودم، خانواده ام تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار گرفتند.
  در میان صحبت های پدر، مادر خانواده به میان بحث آمده و مشکل بیمه را جدی ترین معضل کنونی خانواده می داند.
  وی می گوید: اگر شرایطی فراهم شود که بتوانیم هزینه ای که سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده را پرداخت کنیم، همسرم بازنشسته شده و هر ماه می توانیم مستمری دریافت کنیم. در این صورت از تحت پوشش بودن کمیته امداد هم خارج می شویم و می توانیم زندگی را از نو آغاز کنیم.
  مادر خانواده با اشاره به شرایط دشوار فرزندش برای تحصیل می گوید: پسر من با خوردن سویا و تخم مرغ رتبه ۲۹ کنکور کارشناسی ارشد را کسب کرده و متاسفم که هیچ گاه نتوانستم آنطور که باید شرایط را برای او مهیا کنم. سال هاست که به دلیل مشکلات مالی موفق نشده ام غذای مورد علاقه فرزندانم را تهیه کنم اما خدا را شاکرم که در این شرایط نیز فرزندان خوبی تربیت کرده ام. از زندگی گلایه دارم اما یقین دارم که انسان در سختی قدر زندگی را می داند.
  زمانی که صحبت از تربیت فرزندان به میان می آید و مادر می گوید که تنها غذایی که توان درست کردن آن برای فرزندانش را دارد تخم مرغ و سویا است، مهران، فرزند ارشد خانواده دائم رنگ رخسارش تغییر می کند. کار تا جایی پیش می رود که پسر به میان صحبت های مادر آمده و تلاش می کند بحث را عوض کند.
  او از وضعیت تحصیلی خود و تلاش هایی که تاکنون برای موفقیت در تحصیل داشته می گوید.
  مهران می افزاید: در دوران کارشناسی، چون در کرمانشاه تحصیل می کردم مشکلی نداشتم و بعد از اتمام کلاس های دانشگاهم در یک کفاشی کار می کردم اما اکنون دغدغه ام این است که اگر بخواهم برای تحصیل به تهران بروم چه طور باید هزینه هایم را تامین کنم.
  در ادامه با توضیحات مطرح شده از سوی مددکار حاضر در خصوص وضعیت خانواده، مقرر می شود ۲۵ میلیون تومان ما به التفاوت بیمه پدر خانواده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده تا خانواده از این پس حقوق بازنشستگی دریافت کند. ضمن اینکه مقرر می شود هزینه تحصیلی فرزند خانواده نیز تا پایان مدت زمان تحصیل از سوی کمیته امداد پرداخت شود.

  منبع : میزان

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.