• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » رادیو و تلویزیون , فرهنگی و هنری » وزیر ارشاد : از نظر من مشکلی ندارد از ماهواره استفاده کنیم اما …
  کد خبر : 1890311

  وزیر ارشاد : از نظر من مشکلی ندارد از ماهواره استفاده کنیم اما …

  وزیر ارشاد : از نظر من مشکلی ندارد از ماهواره استفاده کنیم اما …Reviewed by Iranvij-2 on Aug 6Rating:   جنتی: رهبری تنها روحانی موسیقی‌شناس هستند/ممکن است پدر از دیدن عکسم کنار آیت‌الله هاشمی ناراحت باشند وزیر ارشاد :رهبر تنها روحانی موسیقی‌شناس هستند وزیر ارشاد:اقبال مردم به سینما خیلی بهتر شده. در سال ٩٣ کل…

  وزیر ارشاد : از نظر من مشکلی ندارد از ماهواره استفاده کنیم اما ...Reviewed by Iranvij-2 on Aug 6Rating:

  ۱۸۷

   

  جنتی: رهبری تنها روحانی موسیقی‌شناس هستند/ممکن است پدر از دیدن عکسم کنار آیت‌الله هاشمی ناراحت باشند

  وزیر ارشاد :رهبر تنها روحانی موسیقی‌شناس هستند

  وزیر ارشاد:اقبال مردم به سینما خیلی بهتر شده. در سال ٩٣ کل فروش سینما حدود ۵٠‌ میلیارد تومان بوده و امسال دست‌کم در سه ماه اول سال بالغ بر ۶٢ میلیارد تومان فروش داشته‌ایم. با وجود همه مشکلاتی که برای اجرای کنسرت‌های موسیقی داریم، سعیمان این است که حتما این کنسرت‌ها برگزار شوند.

  جامعه هم نیازمند نشاط است و گاهی گزارشاتی که از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی منتشر می‌شود، حاکی از آن است که حداقل ٢٠، ٣٠ درصد جامعه دچار افسردگی هستند.

  در حوزه موسیقی عوامل مختلفی دخیلند؛ از جمله نیروی انتظامی که گاهی احساس وظیفه شرعی می‌کند دخالت کند که به تازگی در دولت آیین‌نامه اماکن را اصلاح کرده‌ایم که براساس آن اداره اماکن نمی‌تواند در محتوای برنامه یا صدور مجوز برگزاری کنسرت دخالت کند. فقط می‌تواند از نظر انتظامی و ترافیکی نظر دهد.

  مورد دیگر قوه ‌قضائیه است که از نظر قانونی در مواردی که خلاف قانون تشخیص می‌دهد، خود را مختار به دخالت می‌داند یا می‌خواهد با سلیقه خود مانع وقوع جرم شود. به‌همین‌دلیل گاهی مانع برگزاری کنسرت‌ها می‌شود که دستگاه اجرایی کاری نمی‌تواند انجام دهد مگر در سایه تفاهم و همکاری متقابل.

  مقام معظم رهبری موضوع فرهنگ را به‌خوبی می‌شناسند. مراجع تقلید نیز نظر خاص خود را دارند. من با برخی از علما مواجه شدم که موسیقی را مطلقا حرام می‌دانند. ما تابع نظر و فتوای مقام معظم رهبری هستیم که هم مرجع تقلید هستند، هم بالاترین مقام حکومتی کشور هستند و فرمان و نظر ایشان لازم‌الاتباع است و هم تنها شخصیتی در عالم روحانیت هستند که موسیقی را می‌شناسند، شعر و ادبیات را خوب می‌شناسند.

  بهتر است حوزه‌های علمیه ما با دستگاه‌های موسیقی آشنا شوند یا اینکه تعدادی آهنگ‌ساز را به حوزه‌های علمیه بفرستیم تا تحصیل کنند و مجتهد شوند و در نهایت بتوانند احکام مربوط به این موضوع را استنباط کنند.

  شاید نظر شخصی من این باشد که مشکلی ندارد از ماهواره استفاده کنیم و برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای که معاند نیستند، می‌توانند فیلم‌های داخلی را تبلیغ کنند اما در حال‌ حاضر قانون منع استفاده از ماهواره را داریم.

  روابط عاطفی‌مان با پدر بسیار خوب و مبتنی بر احترام است.

  ممکن است پدر از دیدن عکسم کنار آیت‌الله هاشمی ناراحت باشند اما تابه‌حال این ناراحتی را به بنده ابراز نکرده‌اند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.