• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , المپیک 2016 , ورزشی » مظاهری: مراقب مافیای داوری بوکس باشیم
  کد خبر : 1890042

  مظاهری: مراقب مافیای داوری بوکس باشیم

  بوکسور سابق المپیکی ایران گفت: با توجه به اعمال نفوذ داوری باید مراقب مافیای بوکس در المپیک ریو باشیم.

  مظاهری: مراقب مافیای داوری بوکس باشیمReviewed by Night-1 on Aug 6Rating:

  ۳۰۳۵۵۳_۲۰۰

  به گزارش ایران ویج علی مظاهری پیرامیون رقابت احسان روزبهانی در مسابقات بوکس المپیک ۲۰۱۶ ریو افزود: با صحبتی که چند روز قبل با اکبر احدی مربی احسان روزبهانی داشتم، شرایط روزبهانی خوب بود و امیدوارم او در روز مسابقه هم بتواند به خوبی مسابقه دهد. البته قرعه و رنکینگ در مسابقات بوکس المپیک تاثیرگذار است.

  وی با بیان اینکه احسان روزبهانی مدت ها در مسابقات آماتور مبارزه نکرده است، گفت: حریفان اصلی روزبهانی در مسابقات جهانی و قاره ای آماتور شرکت داشتند و نتیجه گرفته اند. تنها بوکسور فرانسوی که روزبهانی یک بار او را شکست داده و بار دیگر به او باخته، در مسابقات نیمه حرفه ای همانند روزبهانی شرکت داشته است. در هر صورت بوکسورهای آماتور بهترین هاهستند که این بوکسور با این نفرات مسابقه نداده است.

  کاپیتان سابق تیم ملی بوکس ادامه داد: تنها بوکسور المپیکی ایران در رنکینگ بوکس نیمه حرفه ای رده خوبی دارد اما مشخص نیست در رنکینگ جهانی امتیازاتش محاسبه شده باشد. در هر صورت امیدوارم این بوکسور المپیکی ایران شرایط یک طلسم شکنی را داشته باشد.
  وی گفت: اکبر احدی مربی احسان روزبهانی بهتر از همه شرایط این ورزشکار را می داند و برای شرایط بدنی و روانی وی در المپیک هم برنامه ریزی کرده است. در مسابقات المپیک بهترین ها حضور دارند و امیدوارم روزبهانی هم بتواند به نتیجه لازم برسد.

  مظاهری با اشاره به قدرت کشورها در داوری های بوکس افزود: نتایج بوکس در طول مبارزه اعلام نمی شود و به همین علت دست حق خوری باز است. با این حال بوکسوری که میدان دار مسابقه باشد و ضربات شکم و صورت مناسبی داشته باشد امتیاز می‌گیرد.

  بوکسور سابق المپیکی ایران گفت: ارتباطات در فدراسیون جهانی بوکس طوری است که از ۱۲ بوکسور برای تماشای مسابقات بوکس المپیک دعوت شده است که به جز “مایک تایسون” و چند بوکسور حرفه ای دیگر بقیه نفرات مطرحی نیستند. در واقع باید در مسابقات مراقب اعمال نفوذ و مافیای آن باشیم.

  وی با بیان اینکه نسبت به المپیک لندن تغییراتی در برگزاری مسابقات بوکس المپیک ریو صورت گرفته است، افزود: برای المپیک ریو کلاه بوکسورها از مسابقات حذف شده است. قبلا نتایج هر ضربه توسط داوران اعلام می شد اما اکنون نتایج به صورت راندی مشخص می شود، بنابراین شرایط برگزاری به مسابقات بوکس حرفه ای نزدیک شده است.

  این قهرمان سابق بوکس ادامه داد: روزبهانی نیز کم و بیش با مقررات جدید آشنا بوده چون در بازی‌های المپیک و مسابقات لیگ نیمه حرفه ای حاضر بوده است. در هر صورت روبهانی باید دقت کند که سرعتش را در مسابقات آماتور سه رانده بالا ببرد چون در مسابقات نیمه حرفه ای با ۶ راند بیشتر روی استقامت بدنی تمرکز داشت.

  منبع: خبرگزاری صداوسیما
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.