• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , فرهنگی و هنری , موسیقی » من به آینده خیلی خوشبین هستم
  کد خبر : 1889491

  من به آینده خیلی خوشبین هستم

  من به آینده خیلی خوشبین هستمReviewed by Iranvij-2 on Aug 5Rating:   شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفوونیک تهران درباره شرایط فعلی ارکستر و اعضای گروه گفت: من تمرینم را بعد از ارکستر جهانی جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران شروع خواهم کرد. البته من خردادماه با این اعضا کار کرده‌ام و دو شب هم اجرا…

  من به آینده خیلی خوشبین هستمReviewed by Iranvij-2 on Aug 5Rating:

  ۱۰۸

   

  شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفوونیک تهران درباره شرایط فعلی ارکستر و اعضای گروه گفت: من تمرینم را بعد از ارکستر جهانی جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران شروع خواهم کرد. البته من خردادماه با این اعضا کار کرده‌ام و دو شب هم اجرا داشته‌ایم که خیلی کنسرت موفقی بود. به طور کلی من به ارکستر سمفونیک تهران خیلی خوشبینم؛ چون اکثر نوازندگان ابراز علاقه کرده‌اند که با ارکستر همکاری کنند. ما فقط به مقداری زمان نیاز داریم برای آنکه متاسفانه برنامه ارکستر سمفونیک خیلی فشرده شده است. البته بعد از اینکه برنامه خود من در آخر مرداد اجرا شود، ارکستر سمفونیک روی یک روال خیلی راحت‌تر و سریع‌تری خواهد افتاد. من به آینده خیلی خوشبین هستم.

  روحانی درباره تعامل بین دو گروه ارکستر تهرن و جوانان جهان اظهار داشت: تعامل کاملا خوب است و من امیدوارم از این اتفاق‌ها بیشتر رخ دهد. برای اینکه اعضای ارکستر سمفونیک تهران خواهند دید که همکارانشان در نقاط مختلف دنیا به خصوص این ارکستر که تقریبا از همه جای عضو دارد، در چه سطحی هستند، چگونه کار می‌کنند. این امر می‌تواند به محک زدن خودشان کمک کند.

  رهبر ارکستر سمفونیک تهران در خصوص انتخاب سمفونی شماره ۷ بتهوون برای اجرا و سختی آن گفت: همه قطعات سمفونی بتهوون به نسبت سنگین هستند. ولی به هر حال سمفونی ۷ بتهوون، یکی از قطعات استاندارد است که در ارکستر سمفونیک تهران و دنیا اجرا می‌شود. این قطعه را قبلا هم با رهبرهای مختلف در ارکستر سمفونیک تهران اجرا کرده‌ایم. به هر حال این قطعه یکی از شاهکارهای موسیقی دنیاست که اجرایش می‌تواند به محک زدن سطح توانایی اعضای ارکستر سمفونیک تهران کمک کند.

  روحانی درباره برنامه‌هایی که برای اجرای آینده ارکستر در نظر گرفته، بیان کرد: برنامه‌ای که من برای این کنسرت در نظر گرفته‌ام، تماماً اجرای قطعات آهنگسازان روس است. مثلا قطعه‌ای از «راخمانینف» اجرا خواهیم کرد و یا کنسرت ویولن «خاچوتوریان» که آن را برای اولین بار در ایران با یک سولیست ایرانی به نام امین غفاری اجرا می‌کنیم. وی سولیست خیلی جوان و با استعدادی است. در ادامه سوئیت باله فندق‌شکن چایکوفسکی اجرا می‌شود. در قسمت آخر نیز قطعه «پرنس ایگور» را از الکساندر برودین با همراهی گروه کُر اجرا خواهیم نمود. به طور کلی تمام قطعات از آهنگسازان روس است ولی من سعی کرده‌ام از یک ویولونیست ایرانی استفاده کنم. همانگونه که در اجرای قبلی‌ام از یک پیانیست ایرانی استفاده کرده بودم. خیلی خوب است که به این نوازندگان جوان ایرانی موقعیت داده شود. یکی از کارهایی که در برنامه‌ام گنجانده‌ام این است که در هر اجرایم حداقل بتوانم یه سولیست ایرانی را به جامعه موسیقی معرفی کنم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.