• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » اردوغان از مردم طلب بخشش کرد
  کد خبر : 1889200

  اردوغان از مردم طلب بخشش کرد

  اردوغان از مردم طلب بخشش کردReviewed by Iranvij-1 on Aug 4Rating: اردوغان گفت که تا ۲۰۱۰ نتوانسته چهره اصلی و اهداف بلند مدت این گروه را بفهمد و از آن پس به این گروه از زاویه‌ای دیگر نگاه کرده و در سال ۲۰۱۲ ملاحظات و نگرانی‌های خود را نسبت به این گروه اعلام داشته است….

  اردوغان از مردم طلب بخشش کردReviewed by Iranvij-1 on Aug 4Rating:

  اردوغان گفت که تا ۲۰۱۰ نتوانسته چهره اصلی و اهداف بلند مدت این گروه را بفهمد و از آن پس به این گروه از زاویه‌ای دیگر نگاه کرده و در سال ۲۰۱۲ ملاحظات و نگرانی‌های خود را نسبت به این گروه اعلام داشته است.

  ۶۶
  رییس جمهوری ترکیه مراتب ندامت خود را بابت کمک های گذشته‌اش به سازمان فتح الله گولن و اینکه نتوانسته ماهیت اصلی این فرد را به مردم ترکیه بشناساند، ابراز داشت و قول داد از جانب مردم ترکیه خداوند به این مهم رسیدگی کند.

  به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه در سخنرانی خود شورای مذهبی گفت: تورگوت اوزال،‌ سلیمان دمیرل، بولنت اجویت، روسای جمهوری فقید و حتی ما به سازمان فتح الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه کمک کردیم اگرچه سیاستمداریم و عقاید و نظرات متفاوتی داریم. من خودم به آنها کمک کردم اگرچه با برخی از نظراتشان موافق نبودم. با وجود ملاحظات بسیار نسبت به رهبری این گروه، من نسبت به آنها صبر و تحمل نشان دادم و به شیوه آموزشی، کمک رسانی و فعالیت‌هایشان احترام گذاشتم. ما گفتیم که دارای وجه مشترک هستیم.
  رئیس‌جمهور ترکیه اعتراف کرد که حتی نتوانسته برخی از دوستانتش در حزب عدالت و توسعه را نسبت به برخی اقدامات مشکوک این گروه متقاعد کند.
  اردوغان گفت که در اواخرر ۲۰۱۳ با افشای برخی از موارد مربوط به فساد و تقلب چهره اصلی این جنبش را فهمیده اما هنوز هم برخی از سیاستمداران به آنچه که افشا شده باور ندارند.
  وی ادامه داد، از این ساعت به بعد، هرکس که بخواهد به جنبش گولن فکر کند و آن را باور داشته باشد، عواقبش با خودش است. یکی از مهمترین خصیصه‌های اعضای این گروه این است که می‌توانند چهره واقعی خود را پنهان کنند.
  رییس جمهوری ترکیه همچنین به شبکه تلویزیونی مکزیک گفت، تمامی گروه‌های تروریستی چون پ.ک.ک، حزب اتحاد دموکراتیک، داعش و سازمان گولنیست علیه ترکیه هستند و هیچ تفاوتی با هم ندارند.
  وی گفت: تمامی این گروه‌ها توانایی دارند تا علیه جمهوری ترکیه دست به اقدام بزنند. اما ما به مقابله با آنها ادامه می دهیم.
  اردوغان در دومین بخش از مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی “تله‌ویسا” مکزیک که اواخر روز چهارشنبه صورت گرفت، ادعاهای فتح الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف ترکیه را مبنی براینکه آنکارا به داعش کمک می کند، رد کرد و گفت: در حقیقت ما در جنگ علیه داعش هستیم. سلاحی که برای حزب اتحاد دموکراتیک و یگان‌های حفاظت خلق در کوبانی در شمال سوریه می فرستیم،‌ برای کمک به این دو گروه به منظور دفاع در مقابل داعش است اما خود داعش انها را از دست این گروه‌ها گرفته است.
  رییس جمهوری ترکیه ادامه داد: من پیشتر به رییس جمهوری آمریکا گفته بودم که نیمی از تسلیحاتی که برایی کوبانی فرستاده می شود، به دست داعش می افتد. من از جامعه بین‌الملل می خواهم تا موضعی مشترک در قبال تمام تروریست‌ها داشته باشند تا آنها را بتوان کاملا نابود کرد.
  وی با اشاره به اعمال وضعیت فوق العاده سه ماهه در ترکیه ناشی از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه سال جاری میلادی گفت: این روند به صورت موثر در حال اجراست. این یک مساله داخلی مربوط به ترکیه است و ما برای خودمان تصمیم می گیریم. کودتا در ترکیه کاملا خنثی شده است.

  منبع : ایسنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.