• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » هدف اصلی فدراسیون، کسب سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ است
  کد خبر : 1889055

  رئیس فدراسیون گلف ایران:

  هدف اصلی فدراسیون، کسب سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ است

  رئیس فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بازگشت رشته گلف به بازی های المپیک، گفت: یکی از هدف های مهم این فدراسیون، کسب سهمیه برای المپیک ۲۰۲۰ ژاپن است.

  هدف اصلی فدراسیون، کسب سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ استReviewed by Night-1 on Aug 4Rating:

  ۸۲۱۷۵۳۴۲-۷۰۹۱۳۲۶۵ (۱)

  به گزارش ایران ویج، کیکاوس سعیدی روز پنجشنبه در نشست مجمع انتخابات رئیس هیات گلف استان سمنان افزود: رقابت های این رشته پس از ۱۱۲ سال، بار دیگر به عنوان رشته المپیکی در ریو برگزار می شود و امید است ایران برای دوره بعدی المپیک که در کشور ژاپن برگزار می شود، بتواند سهمیه کسب کند.
  وی با بیان اینکه گلف بازان ایرانی کار بسیار سختی را در پیش رو دارند، افزود: ایران رتبه پنجاهم در رنکینگ جهانی را دارد.
  وی یادآور شد: از سال ۲۰۱۰ تاکنون تیم های ملی گلف در ۲ بخش زنان و مردان و در رده های مختلف سنی، حضور جدی در رقابت های آسیایی و جهانی داشته اند.
  سعیدی با بیان اینکه قاره آسیا هفت سهمیه برای شرکت در الپیک ۲۰۲۰ دارد، یادآور شد: ژاپن، کره جنوبی و استرالیا، جزو بهترین های آسیا در گلف هستند و ایران درجایگاه هفدهم آسیا قرار دارد.
  رئیس فدراسیون گلف ایران تصریح کرد: جایگاه گلف ایران باید تا ۱۰ پله ارتقا پیدا کند تا بتواند سهمیه المپیک را کسب کند و برای تحقق این امر مهم باید تلاش ها و سرمایه گذاری های زیادی برای ورزش گلف در ایران انجام شود.
  وی با بیان اینکه بر اساس آمار سال ۹۴، در حدود هزار ورزشکار گلف در کشور فعالیت می کنند، گفت: تعداد واقعی ورزشکاران گلف در ایران بیش از سه هزار نفر است، اما یکهزار نفر از آن ها، سازمان یافته هستند.
  رئیس فدراسیون گلف ایران افزود: یکی دیگر از اهداف فدراسیون گلف، چند برابر کردن گلف بازان سازمان یافته در ۴ سال آینده است به طوری که تا المپیک سال ۲۰۲۰ ورزشکاران گلف ایران به ۲۰ هزار نفر افزایش یابند.
  سعیدی خاطرنشان کرد: در ایران استعدادهای بسیار زیادی در زمینه گلف، وودبال، مینی گلف و دیگر رشته های وابسته وجود دارد که باید بسترهای مناسب برای شکوفا کردن این استعدادها فراهم شود.
  وی گفت: نگاه فدراسیون گلف ایران برای توسعه این ورزش، نگاه متوازن است و بر یک منطقه و استان خاص تمرکز ندارد و به تمام هیات های گلف استان ها به یک اندازه کمک می شود.
  رئیس فدراسیون گلف ایران با اشاره به پیشرفت ورزش گلف در استان سمنان، افزود: سمنان آینده خوبی در پیش دارد و امید است ورزشکاران این استان علاوه در رشته وودبال در رشته گلف نیز بتوانند ملی پوش داشته باشند.
  سعیدی گفت: فدارسیون گلف ایران به علت کمبود ابزارهای سخت افزاری و منابع مالی، توان توسعه و گسترش این ورزش را در تمام نقاط ایران ندارد و در هر استان، برای شهرهایی که امکان توسعه ورزش گلف وجود دارد، سرمایه گذاری می کند.
  بر اساس آمار سال ۹۴، یک هزار ورزشکار سازمان یافته گلف در کشور فعالیت می کنند.
  تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان سمنان بیش از ۳۳ هزار نفر و ورزشکاران سازمان یافته گلف در استان ۴۵ نفر است.
  در این نشست، مهدی ترحمی با ۱۳ رای برای سومین بار به عنوان رئیس هیات گلف استان سمنان انتخاب شد.

  منبع: ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.