• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , تئاتر و سینما , فرهنگی و هنری » ۶۰ نمایش به بازبینی هفته تئاتر باران راه یافتند
  کد خبر : 1888856

  ۶۰ نمایش به بازبینی هفته تئاتر باران راه یافتند

  ۶۰ نمایش به بازبینی هفته تئاتر باران راه یافتندReviewed by Iranvij-2 on Aug 4Rating: ارزیابی حدود ۶۰ اثر نمایشی متقاضی شرکت در هفته تئاتر آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی باران از روز دوشنبه آغاز شده و تا ۱۵ مرداد ماه به طول می‌انجامد.  تماشاخانه باران از سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره‌های نمایشی کرده است و…

  ۶۰ نمایش به بازبینی هفته تئاتر باران راه یافتندReviewed by Iranvij-2 on Aug 4Rating:

  ۴۳

  ارزیابی حدود ۶۰ اثر نمایشی متقاضی شرکت در هفته تئاتر آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی باران از روز دوشنبه آغاز شده و تا ۱۵ مرداد ماه به طول می‌انجامد.

   تماشاخانه باران از سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره‌های نمایشی کرده است و در گام نخست به سراغ سه دانشکده اصلی تئاتر کشور، هنر تهران، هنرهای زیبای تهران و هنر و معماری دانشگاه آزاد رفته بود. در این جشنواره‌ها گروه‌های دانشجویی موفق می‌شدند در فضایی نزدیک به حرفه‌ای تجربه‌ای داشته باشند و در یک فرایند داوری، حائز رتبه شودند. جایزه این جشنواره‌ها نیز اجرای عمومی بود، چیزی که در جشنواره‌های دانشجویی به سختی نصیب گروه‌های دانشجویی می‌شود.

  در گام جدید این حرکت، تماشاخانه باران به سراغ آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی رفته است. دبیر هفته تئاتر آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی باران از بازبینی بیش از ۶۰ نمایش توسط هیأت بازبینی خبر داد و گفت: ارزیابی حدود ۶۰ اثر نمایشی متقاضی شرکت در هفته تئاتر آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی باران از روز دوشنبه آغاز شده و تا ۱۵ مرداد ماه به طول می‌انجامد و آثار منتخب برای حضور در جشنواره پس از بررسی و داوری، معرفی و اعلام می‌شوند.

  ۴۴۳

   

  خیام وقار کاشانی تعداد آثار شرکت کننده در بازبینی را ۶۷ اثر اعلام کرد و گفت: تمامی آثار متقاضی حضور در بخش صحنه‌ای و نمایشنامه خوانی این جشنواره طی چهار روز ۱۱، ۱۲،۱۳ و ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۵ مرحله بازبینی خود را سپری می‌کنند.

  کاشانی در همین زمینه افزود: شبیه دو دوره گذشته حداکثر ۱۴ نمایش در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه خوانی انتخاب خواهند شد و ۲۳ مرداد ماه هفته تئاتر آموزشگاه‌های سینمایشی و نمایشی باران آغاز می‌شود.

  به گفته وی استقبال آموزشگاه‌های نمایشی از این جشنواره بسیار خوب بوده است و هفته تئاتر آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی باران با محور قرار دادن فعالیت‌های هنرمندان جوان، اقدام به برگزاری این هفته‌های تئاتر کرده است.

  دبیر هفته تئاتر آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی باران می‌گوید: اگرچه هفته‌های تئاتر باران با حضور جوانان و حمایت از دانشجویان است اما ترکیب هیأت انتخاب و هیأت داوری بیشتر از چهره‌های حرفه‌ای و آشنای تئاتری تشکیل شده است.

  هفته تئاتر باران با حضور هنرجویان و فارغ التحصیلان آموزشگاه‌های سینمایی و نمایشی از ۲۳ مرداد ماه به دبیری خیام وقار کاشانی برگزار می‌شود.

  این جشنواره که در دوره‌های گذشته خود توسط چهره‌های شناخته شده داوری شده است، در گام جدید خود نام بازبینان و داوران احتمالی را معرفی نکرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.