• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » کارگران ساختمانی همچنان چشم انتظار تخصیص اعتبار هستند
  کد خبر : 1888830

  کارگران ساختمانی همچنان چشم انتظار تخصیص اعتبار هستند

  کارگران ساختمانی همچنان چشم انتظار تخصیص اعتبار هستندReviewed by Iranvij-1 on Aug 4Rating: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: تعداد زیادی از کارگران ساختمانی به دلیل کمبود منابع و تخصیص اعتبارات لازم، تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اند. محمد حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: متاسفانه با عدم…

  کارگران ساختمانی همچنان چشم انتظار تخصیص اعتبار هستندReviewed by Iranvij-1 on Aug 4Rating:

  معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: تعداد زیادی از کارگران ساختمانی به دلیل کمبود منابع و تخصیص اعتبارات لازم، تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اند.

  ۱۷

  محمد حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: متاسفانه با عدم تخصیص اعتبار مورد نیاز، تعداد زیادی از کارگران ساختمانی هنوز بیمه نشده اند.

  وی در خصوص چگونگی پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی تصریح کرد: بر اساس قانون، ۷ درصد از حق بیمه کارگران بیمه شده و ۲۰ درصد مابقی سهم کارفرما، از محل ۱۵ درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی تامین می شود که با وجود کمبود منابع، کاهش صدور پروانه و مشکلات اجرایی، هنوز نتوانسته ایم کارگران در نوبت را بیمه کنیم.

  زدا با اشاره به طرح پالایش کارگران ساختمانی ادامه داد: متاسفانه حدود ۱۰۰ هزار نفر در طرح پالایش کارگران ساختمانی شناسایی شده اند که این حرفه، شغل اصلی آن ها نبوده و به دلیل اینکه مشمولان تنها با پرداخت ۷ درصد از حق بیمه می توانند از تمامی مزایا استفاده کنند، موجب شد تا مشاغل دیگر نیز تمایل ورود به این بیمه را داشته باشند.

  معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه کارگرانی که دارای کارت مهارت فنی معتبر باشند، پالایش نخواهند شد، گفت: اگر شغل واقعی فرد با استفاده از بانک اطلاعاتی و بررسی های میدانی شناسایی شود، بیمه شده در طرح پالایش قرار گرفته و موظف است تا از محل اشتغال واقعی، خود را بیمه کند.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.