• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصاد مقاومتی » تدوین ۱۲ برنامه ملی بر اساس اقتصاد مقاومتی
  کد خبر : 1888731

  تدوین ۱۲ برنامه ملی بر اساس اقتصاد مقاومتی

  تدوین ۱۲ برنامه ملی بر اساس اقتصاد مقاومتیReviewed by Aryan♥ on Aug 3Rating: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۱۲ برنامه ملی مبتنی بر سند اقتصاد مقاومتی طراحی شده است و این برنامه ها زمانبندی مشخص خود را دارند که یکی از این پروژه های مهم، ارتقای توان ملی کشور با اتکا بر ارتقای بازار…

  تدوین ۱۲ برنامه ملی بر اساس اقتصاد مقاومتیReviewed by Aryan♥ on Aug 3Rating:

  ۱۳۹۵۰۴۱۳۱۳۱۲۴۹۹۹۲۸۰۶۲۵۱۴

  وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۱۲ برنامه ملی مبتنی بر سند اقتصاد مقاومتی طراحی شده است و این برنامه ها زمانبندی مشخص خود را دارند که یکی از این پروژه های مهم، ارتقای توان ملی کشور با اتکا بر ارتقای بازار سرمایه است.

  به گزارش ایران ویج ؛ علی طیب نیا بعدازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید سازمان بورس که در وزارت اقتصاد برگزار شد با اظهار تاسف از این که  ناچار به قبول استعفای محمد فطانت آن هم به دلیل کسالت وی شد گفت: دوره مدیریت برخی از اعضای هیات مدیره سازمان بورس هفته گذشته به پایان رسید که بر این اساس دکتر فطانت از فرصت استفاده کرد و دوباره استعفای خود را مطرح کرد.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: فطانت در شرایط سختی ریاست سازمان بورس را بر عهده گرفت و به دلیل تحریمها شاهد مشکلات زیادی در بازار سرمایه بودیم، اما فطانت توانست شرایط بازار را به خوبی مدیریت کند و امروزه شاهد این هستیم که بازار سرمایه پیشرفت های کم نظیری داشته است.

  وی با اشاره به این که بازار سرمایه مسیر خود را در جهت تامین مالی بلند مدت و بنگاه های بزرگ به نحو شایسته ای طی کرده است اذعان داشت: دستیابی به رشد اقتصادی و تولید ملی و تقویت تولید داخلی و جلوگیری از آسیب پذیری اقتصاد ملی نسبت به تکانه های خارجی از جمله موارد قابل اهمیت برای ما در کنار اولویت راهبردی اقتصاد مقاومتی است.

  طیب نیا ادامه داد: بر این اساس بدون تقویت تولید داخلی، جایگاه ایران در نظام بین المللی ارتقا نخواهد یافت و بدون حل مشکلات تولید، بازار سرمایه رونق نخواهد یافت.

  وزیر اقتصاد افزود: اگر به دنبال ثبات اقتصادی در کشور هستیم، باید نگاه خود را به سمت بخش تولید معطوف کنیم. بعلاوه این که تجربه تحریم ها به ما یاد داد که روند اشتباه گذشته را تکرار نکنیم و با توجه به بخش تولیدی و نیز رقابت پذیری و علوم و فنون جدید و صادرات محور کردن اقتصاد، در مقابل مسائلی چون تحریم مقاوم باشیم.

  وی تاکید کرد: بخش خصوصی و تعاونی می تواند اقتصاد کشور را احیا کند و بر این اساس امسال که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، سران نظام و همه ارکان کشور این اولویت را پذیرفته اند که امسال سال پرداختن به تولید است و در این زمینه نظام تامین مالی کارآمد یکی از عناصر و ارکان اصلی دستیابی به توسعه اقتصادی است.

  طیب نیا با اشاره به در اختیار داشتن یک سند جامع بالادستی اذعان داشت: این سند مبتنی بر آسیب شناسی دقیق از مشکلات اقتصادی ایران است که به مفهوم سند اقتصاد مقاومتی است و بر مبنای این سند، طراحی و اجرای برنامه عملیاتی مناسب برای ارتقا جایگاه بازار سرمایه، نقش مهم و اساسی ایفا می کند.

  وزیر اقتصاد ادامه داد: بر این اساس ۱۲ برنامه ملی مبتنی بر سند اقتصاد مقاومتی طراحی شده است و این برنامه ها زمانبندی مشخص خود را دارند که یکی از این پروژه های مهم، ارتقای توان ملی کشور با اتکا بر ارتقای بازار سرمایه است.

  وی گفت: تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط باید توسط بانک ها و تامین مالی بنگاه های بزرگ توسط بازار سرمایه صورت گیرد که برای تحقق این هدف، برنامه های عملیاتی پیش بینی شده است و اجرای کامل آن رصد می شود و هر ۱۵ روز گزارشی در مورد آن ارائه خواهد شد.

  طیب نیا همچنبن با استناد به آمار اضافه کرد: تامین مالی بازار سرمایه در سال ۹۳ بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده که این عدد در سال ۹۴ به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و بر این اساس باید در این مسیر، بازار سرمایه شفاف و پرقدرت با نقدشوندگی بالا داشته باشیم.

  طیب نیا ادامه داد: توسعه کمی و افزایش معاملات در بازار سرمایه از فاکتورهایی است که از سایر فاکتور اهمیت بیشتری دارد.

  وزیر اقتصاد با اشاره به این که سال ۹۵ یکی از مهمترین سالهاهای اقتصادی کشور است اظهار داشت: سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب در این سال ابلاغ شد و در این مسیر، وزارت امور اقتصاد و داریی وظایف مهمی را برعهده گرفته است تا اقتصاد کشور بتواند به ظرفیت های داخلی تکیه کنند و توان تولید ملی و داخلی افزایش پیدا کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.