• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , روانشناسی » خودشیفتگی را از خود دور کنیم
  کد خبر : 1888478

  خودشیفتگی را از خود دور کنیم

  خودشیفتگی را از خود دور کنیمReviewed by Iranvij-1 on Aug 3Rating: انسان های خودشیفته به صورت تک بعدی رفتار و به اشتباه خود را مهمتر و برتر از دیگران تصور می کنند. جعفر بای روان شناس و آسیب شناس خانواده اظهار داشت: اختلال خودشیفتگی دشواری های زیادی در روابط بین فردی ایجاد می کند. وی…

  خودشیفتگی را از خود دور کنیمReviewed by Iranvij-1 on Aug 3Rating:

  انسان های خودشیفته به صورت تک بعدی رفتار و به اشتباه خود را مهمتر و برتر از دیگران تصور می کنند.

  ۴۰

  جعفر بای روان شناس و آسیب شناس خانواده اظهار داشت: اختلال خودشیفتگی دشواری های زیادی در روابط بین فردی ایجاد می کند.

  وی ضمن بررسی سیر تاریخی زندگی بشر و چگونگی اصالت بخشیدن به ابعاد مختلف وجودی آن ها گفت: اندیشه غالب امروزی توجه ویژه به جسم دارد و با قافل شدن از روح به ظاهر بیش از حد توجه می کند. همچنین این رفتار در مراتب بالاتر خودشیفتگی را در پی خواهد داشت.

  این روان شناس و آسیب شناس خانواده افزود: انسان های خودشیفته به صورت تک بعدی رفتار می کنند و به اشتباه خود را مهمتر و برتر از دیگر افراد تصور کرده و عزت و احترام تام را از اطرافیان خواهانند.

  وی در ادامه گفت: جهانبینی یک انسان خودشیفته بر محور خود است. البته دوست داشتن خویش ویژگی مطلوبی است اما زیاده روی درآن در کنار بروز اختلال خودشیفتگی مشکلات رفتاری و روابط اجتماعی شکننده ای را در مسائل بین فردی به وجود می آورد.

  بای در پایان تصریح کرد: برای درمان خودشیفتگی در مرحله اول باید خود فرد با پذیرش خودشیفته بودن از رفتار ها و عملکردهای خود دست بردارد و به دیگران اجازه نقد خویش را بدهد و با قبول عیب های خود گامی در جهت شناخت شخصیت واقعی خویش بردارد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.