• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » نقدینگی هزار هزار میلیاردتومانی معلوم نیست کجاست!
  کد خبر : 1887482

  یک ریال هم بعد از برجام سرمایه خارجی جذب کشور نشد!

  نقدینگی هزار هزار میلیاردتومانی معلوم نیست کجاست!

  نقدینگی هزار هزار میلیاردتومانی معلوم نیست کجاست!Reviewed by Aryan♥ on Aug 1Rating: بیژن عبدی گفت: در حال حاضر نقدینگی به بیش از هزار هزار میلیارد تومان رسیده اما این نقدینگی به صورت مناسب در جامعه توزیع نشده است. وی تصریح کرد: علی رغم ادعای کاهش نرخ سود بانکی از سوی بانک ها هنوز شاهد این…

  نقدینگی هزار هزار میلیاردتومانی معلوم نیست کجاست!Reviewed by Aryan♥ on Aug 1Rating:

  عبدی-بیژن۵

  بیژن عبدی گفت: در حال حاضر نقدینگی به بیش از هزار هزار میلیارد تومان رسیده اما این نقدینگی به صورت مناسب در جامعه توزیع نشده است. وی تصریح کرد: علی رغم ادعای کاهش نرخ سود بانکی از سوی بانک ها هنوز شاهد این اتفاق نبوده و هیچ تسهیلات ارزانی به جامعه تزریق نشده است.

  به گزارش ایران ویج ،بیژن عبدی اقتصاددان و استاد دانشگاه با اشاره به افزایش سبد هزینه خانوار مانند بهای اجاره خانه و قیمت مواد خوراکی در ماه های اخیر به تراز گفت: این هزینه ها در دولت یازدهم افزایش زیادی داشته و با میزان سطح عمومی قیمت ها یا همان تورم موجود در کشور همخوانی ندارد. وی افزود: برآورد من این است که افزایش قیمت ها در این بخش از هزینه های مردم  چیزی حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد باشد.
  عبدی با اشاره به نقدینگی موجود در بازار خاطرنشان کرد: در حال حاضر نقدینگی به بیش از هزار هزار میلیارد تومان رسیده اما این نقدینگی به صورت مناسب در جامعه توزیع نشده است. وی تصریح کرد: علی رغم ادعای کاهش نرخ سود بانکی از سوی بانک ها هنوز شاهد این اتفاق نبوده و هیچ تسهیلات ارزانی به جامعه تزریق نشده است.
  این استاد دانشگاه تصریح کرد: دربحث جذب سرمایه گذاری خارجی تا به امروز فقط ادعا صورت گرفته و در عملکرد و جداول جذب سرمایه گذاری خارجی جذب سرمایه خارجی کشور روندی کاهشی داشته و رغبتی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی ایجاد نشده است.
  این کارشناس اقتصادی با اشاره به یک سالگی برجام اظهار داشت: در موضوع برجام هنوز هیچ ظرفیت جدیدی برای اقتصاد کشور ایجاد نشده و در عمل هیچ اتفاق مثبتی نیفتاده است. وی ادامه داد: ادامه روند رکود موجود، بسیار محرز بوده و دولت با ثتبیت نرخ دلار و کاهش ظاهری نرخ سود بانکی صرفا سعی در کنترل سطح عمومی قیمت ها داشته است.
  عبدی با اشاره به حضور برخی از شرکت های خارجی در صنایع مختلف افزود: دادن عنان تولید ملی به شرکت های خارجی باعث ضربه به تولید ملی شده و تولیدات ما را به این کشورها و شرکت های خارجی وابسته می کند. وی با اشاره به تعطیلی برندهای معروف ایرانی مانند ارج در دولت یازدهم تصریح کرد: دولت می توانست حتی با تزریق موردی نقدینگی و حمایت های مالی و اعتباری مانع تعطیلی و ورشکستگی برخی از این برندها شود.اما متاسفانه به نظر می رسد اراده ای در دولت برای تقویت تولیدات ملی وجود ندارد.

  این اقتصاددان در خاتمه با اشاره به صحبت های اکبرترکان در گذشته که ایران را فقط در تولید آبگوشت بزباش دارای مزیت نسبی دانسته بود خاطرنشان کرد: متاسفانه عدم توجه دولت به تولیدات ملی در راستای این تفکر بوده است و هیچ تلاشی برای ارتقا و افزایش تولیدات ملی دیده نشده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.