• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » شاهنامه با ویرایشی دانشورانه به چاپ می رسد
  کد خبر : 1887468

  شاهنامه با ویرایشی دانشورانه به چاپ می رسد

  شاهنامه با ویرایشی دانشورانه به چاپ می رسدReviewed by Iranvij-2 on Aug 1Rating: میرجلال‌الدین کزازی،  از چاپ و انتشار کتاب شاهنامه با ویرایشی دانشورانه و شیوه‌ای دیگرسان در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: این کتاب که با همان عنوان «شاهنامه» به دو گونه منتشر می‌شود. یکی به همان شیوه که کتاب‌های دیگر به…

  شاهنامه با ویرایشی دانشورانه به چاپ می رسدReviewed by Iranvij-2 on Aug 1Rating:

  ۱۶

  میرجلال‌الدین کزازی،  از چاپ و انتشار کتاب شاهنامه با ویرایشی دانشورانه و شیوه‌ای دیگرسان در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: این کتاب که با همان عنوان «شاهنامه» به دو گونه منتشر می‌شود. یکی به همان شیوه که کتاب‌های دیگر به چاپ می‌رسند و دیگری به شیوه‌ای هنری، چشم‌نواز، خوش نوشته و آراسته به نگاره‌هایی زیبا به گونه‌ای که کتاب‌های مزین به نگارآرایی به چاپ می‌رسند.

  وی افزود: نسخه معمولی این کتاب در مهر ماه سال جاری منتشر می‌شود اما انتشار نسخه فاخر آن نیازمند صرف زمان بیشتری است.

  این شاهنامه‌پژوه گفت: این نسخه شاهنامه دیباچه‌ای درازدامان در چند صفحه دارد و من در این دیباچه توضیح روشنی درباره چگونگی ویرایش نوی این نسخه داده‌ام.

  کزازی ادامه داد: کتابی که هم اکنون گرم نوشتن آن هستم کتابی است درباره بیت های آغازین مثنوی مولانا که «نی نامه» نام دارد. این کتاب را نشر «فوژان» که پیش از این کتاب‌هایی با عناوین «دربند ترفند»، چاپ دیگری از «یورکنامه نو» و کتابی درباره چیستی ایرانی را منتشر کرده به چاپ می رساند.

  وی تصریح کرد: هم اکنون کتابی که با موضوع گزارش «پاریس» به نگارش درآورده ام، به زیر چاپ رفته است و شاید در پایان تابستان منتشر شود. کتاب دیگر کتابی است با عنوان «کرمانشاه: شهر شگرف ماه»؛ این کتاب جنگی از جستارهایی است که در دو دهه پیش نوشته شده و در ماهنامه های دانشگاهی و فرهنگی به چاپ رسیده است و این بار با هم گرد آمده اند و در یک کتاب به چاپ می رسند.

  این شاهنامه پژوه خاطرنشان کرد: این کتاب را انتشارات «دیباچه» به زیر چاپ برده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.