• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , گزارش تصویری , مطالب برگزیده سایت » انتخابات روسیه 2011 برگزار شد / پيروزي حزب پوتين + عکس
  کد خبر : 187861

  انتخابات روسیه 2011 برگزار شد / پيروزي حزب پوتين + عکس

  انتخابات روسیه 2011 برگزار شد / پيروزي حزب پوتين + عکسReviewed by Aryan on Dec 6Rating: مردم روسيه يكشنبه در اصلي‌ترين انتخابات پارلماني اين كشور به پاي صندوق‌هاي راي رفتند و انتظار مي‌رود حزب ولاديمير پوتين پيروزي چشمگيري را از آن خود كند. به گزارش ایران ویج ، اين انتخابات كه مربوط به مجلس نمايندگان…

  انتخابات روسیه 2011 برگزار شد / پيروزي حزب پوتين + عکسReviewed by Aryan on Dec 6Rating:

  مردم روسيه يكشنبه در اصلي‌ترين انتخابات پارلماني اين كشور به پاي صندوق‌هاي راي رفتند و انتظار مي‌رود حزب ولاديمير پوتين پيروزي چشمگيري را از آن خود كند.

  به گزارش ایران ویج ، اين انتخابات كه مربوط به مجلس نمايندگان (دوما) مي‌باشد شامل انتخاب 450 نماينده است و محكي براي حزب ولاديمير پوتين، نخست وزير روسيه محسوب مي‌شود كه خود را آماده انتخابات رياست جمهوري ماه مارس آتي مي‌كند.

  جديدترين نظرسنجي‌ها حاكي از آن است كه حزب “روسيه متحد” پوتين اكثر آراء را به دست خواهد آورد و اين در حالي است كه برخي معتقدند با روي كار آمدن اين حزب آنها به وعده‌هاي خود عمل نخواهند كرد و قول‌هاي آنها پوچ است.

  ولاديمير پوتين طي روزهاي گذشته با انتقاد از تلاش‌هاي غرب براي نفوذ در كمپين انتخابات پارلماني اين كشور، نسبت به عواقب اين كار هشدار داد و از حاميان خود خواست تحت تاثير تبليغات غرب قرار نگيرند و آنها را “دشمنان كرملين” خواند.

  در انتخابات مجلس دوما (مجلس نمايندگان) در روسيه 3053 کانديدا از هفت حزب ثبت شده شرکت مي‌کنند.

  در گزارشي به معرفي احزاب شركت كننده در اين انتخابات پرداخته است.

  دميتري مدودف، رييس جمهور روسيه در راس فهرست کانديداهاي حزب “روسيه متحد” قرار دارد. حزب روسيه متحد اکثريت پارلماني را دارد و حزب حاکم در روسيه است. امسال 597 کانديدا در فهرست انتخاباتي روسيه متحد گنجانده شده‌اند و اين بيشترين فهرست در مقايسه با فهرست‌هاي احزاب ديگر است. بسياري از کانديداهايي که در راس فهرست‌هاي منطقه‌اي “روسيه متحد” قرار دارند، عهده دار سمت‌هايي در دولت فدرال هستند و در ميان آنها مي‌توان “ويکتور زوبکوف” و “ايگور شووالوف” معاونين اول نخست وزير، “ايگور سچين” معاون نخست وزير و “سرگي ناريشکين” رييس دستگاه اداري رياست جمهوري را نام برد.

  علاوه بر اين، عده‌اي از فرهنگيان و ورزشکاراني در فهرست روسيه متحد گنجانده شده‌اند که “ميخاييل پياتروفسکي” مدير موزه “ارميتاژ” سن پترزبورگ، “يوسف کوبزون” آوازخوان مشهور واريته، “آلينا کابايوا” قهرمان ژيمناستيک هنري و ژيمناست محبوب پوتين و “نيکولاي والويف” قهرمان بوکس مشهورترين آنها هستند.

  حزب کمونيست به رياست “گنادي زيوگانوف” جاي دوم را در ميان احزاب سياسي روسيه احراز مي‌کند. گنادي زيوگانوف در همه انتخاباتي که از زمان فروپاشي اتحاد شوروي در سال 1991 برگزار شده بود، جاي دوم را براي حزب خود تامين کرده است. علاوه بر طرفداران متعصبي که از زمان اتحاد شوروي عضو حزب کمونيست هستند، عده‌اي از اعضاي مايوس “روسيه متحد” در سال گذشته به اين حزب پيوسته و در فهرست کانديداهاي آن داخل شده‌اند. براي مثال، “ويکتور چرکسوف” کارمند سابق سازمان اطلاعات روسيه که زماني يکي از همقطاران نزديک پوتين بود، بعد از بركناري‌اش از سمت رياست سازمان فدرال کنترل پخش مواد مخدر در سال 2008، به حزب کمونيست پيوسته و بعلاوه، “آلکسي لبد” استاندار سابق جمهوري “هاکاسيا” در سيبري که در سال 2006 به تجاوز از حدود اختيارات خود متهم شد، در فهرست کانديداهاي آن قرار گرفته است.

  حزب ليبرال دموکرات روسيه به رياست “ولاديمير ژيرينوفسکي” در فعاليت خود روي بر انگيختن نارضايتي در ميان ملي گرايان روس تکيه کرده و از شعارهاي پوپوليستي زياد استفاده مي‌کند. با اين حال، امسال دو کانديدا توجه همگاني را به فهرست حزب ليبرال دموکرات جلب کرده است که آنها “آندري لوگووي” يکي از متهمين در پرونده قتل “الکساندر ليتويننکو” در لندن در سال 2006 و “والري بودانوف” پسر سرهنگ سابق ارتش روسيه هستند. “لوگووي” براي نخستين بار در سال 2007 هنگام جنجال ديپلماتيک شديدي بين روسيه و انگليس به نمايندگي مجلس دوما انتخاب شده بود و سرهنگ “يوري بودانوف” که به خاطر قتل بي رحمانه زن جواني در چچن به دادگاه جلب شده بود، در ماه ژوئن سال جاري در مسکو با شليك گلوله کشته شد.

  “حزب روسيه عادل” به رياست “سرگي ميرونوف” حزب سوم در ميان احزاب سياسي روسيه است. سال گذشته يک سلسله از موفقيت‌ها و ناکامي‌ها را براي اين حزب به بار آورده است. با وجود اين، 584 تن در فهرست کانديداهاي آن قرار دارند. بعد از برداشتن “سرگي ميرونوف” از سمت رياست مجلس شوراي فدراسيون در ماه مه سال جاري ميلادي، خطر واقعي براي موجوديت حزب مذکور به وجود آمد. حزب “روسيه عادل” از ارزش‌هاي سوسياليستي پيروي مي‌کند و قرار بود قابل رقابت با حزب کمونيست باشد و اين عقيده رايج بود که “روسيه عادل” همانا براي گرفتن آرا از حزب کمونيست، توسط کرملين ايجاد شده باشد. اما چندي پيش حزب “روسيه عادل” به انتقاد شديد از “روسيه واحد” پرداخته و جدايي خود از حزب حاکم را خاطر نشان کرده است. هفته گذشته دادگاه عالي روسيه تصميم گرفت “مارينا سميرنوا” عروس رهبر جمهوري خودخوانده “پريدنسترويه” و يکي از کانديداهاي حزب “روسيه عادل” را به دليل تخلفات ظاهري از قانون، از شرکت در انتخابات کنار بگذارد و اين تصميم گيري ضربه محسوسي به حزب “روسيه عادل” وارد آورده است.

  حزب راست گراي “امر حق” که خود را به مثابه حزب بيانگر منافع کارفرمايان معرفي مي‌کند، امسال براي مدتي در مرکز توجه محافل سياسي در روسيه قرار گرفته بود. اين زماني بود وقتي که “ميخاييل پروخوروف” ميلياردر و صنعتگر مشهوري که صاحب دارايي در صنايع فلزات رنگين است، رياست آن را به عهده گرفت. او را در ماه سپتامبر سال 2011 درست در آستانه تصويب فهرست انتخاباتي از اين سمت کنار گذاشتند و “اندري دونايف” شخصيت داراي شهرت کمتري جاي او را گرفت. به عقيده ناظران، اين امر موجب از دست دادن عده‌اي از کانديداهاي مهم توسط اين حزب شده است. در ميان کانديداهاي “امر حق” مي‌توان “اندري بوگدانوف” را نام برد که عضو شوراي سياسي اين حزب و يکي از موسسان آن است.

  حزب “يابلوکو” به رياست “گريگوري ياولينسکي” در سال 1993 ميلادي ايجاد شد و يکي از موفق ترين احزاب ليبرال روسيه است. با اين حال، نفوذ آن در طي 10 سال اخير به نحوي قابل ملاحظه کاهش يافته است. در سال 2003 حزب “يابلوکو” نتوانست وارد مجلس دوما شود. کانديداهايي که فهرست اين حزب را تشکيل مي‌دهند، به انجام اصلاحات ليبرال و رعايت محترمانه حقوق بشر دعوت مي‌کنند. “يابلوکو” که زماني تعداد زياد از طرفداران را داشته بود، نتوانست اپوزيسيون قابل ملاحظه‌اي براي حزب حاکم به وجود آورد و اين امر موجب ياس و نااميدي در ميان طرفداران آن شده است . با اين حال، عده‌اي از سياستمداران بلندپايه‌اي که از “روسيه متحد” جدا شده، قبول کردند در انتخابات کنوني از طرف “يابلوکو” کانديدا شوند و “آلکسندر دونسکوي” شهردار سابق آرخانگلسک و “اولگ ميتوول” معاون سابق سازمان نظارت بر محيط زيست روسيه از جمله آنها هستند.

  حزب “ميهن پرستان روسيه” به رياست “گنادي سميگين” شعارهاي ناسيوناليستي و جنبه‌هاي مختلف برنامه کمونيستي را پايه و اساس فعاليت خود قرار داده است. 302 تن در فهرست کانديداهاي اين حزب قرار دارند. حزب “ميهن پرستان روسيه” در سال 2009 در نمايش‌هاي گسترده اعتراضي عليه “روسيه متحد” در کالينينگراد شرکت کرده و اين امر موجب افزايش تعداد طرفداران آن شده است. کانديداهاي حزب “ميهن‌پرستان روسيه” جدايي خود را از جنبش‌هاي راديکال ناسيوناليستي اعلام کرده، ولي به پشتيباني از سوي ميهن پرستان به طور جدي اميدوار هستند.

  به گزارش منابع خبري روسيه،‌ حزب روسيه واحد بيشترين كرسي هاي مجلس را به خود اختصاص داد. اين در حالي است كه پيش بيني ها قبل از برگزاري انتخابات،‌ نشان از راي كمتر از 50 درصد براي اين حزب مي داد. ولاديمير چوروف رييس كميته مركزي انتخابات روز دوشنبه اعلام كرد كه پس از شمارش 96 درصد صندوق ها، حزب «روسيه واحد» موفق به كسب 49،54 درصد آراء شده است. اين حزب 238 كرسي از 450 كرسي موجود در مجلس دوما را گرفته است. حزب كمونيستي فدراسيون روسيه نيز 92 كرسي را به خود اختصاص داده و پس از آن حزب چپ گراي «روسيه عادل» با 64 كرسي و حزب ليبرال دموكرات با 56 كرسي در مجلس ششم دوماي روسيه حضور خواهند داشت.

  به گفته چوركوف، مشاركت مردم در انتخابات مجلس دوماي روسيه حدود 60،2 درصد ارزيابي شده است. گفتني است كه در انتخابات سال 2007، 63،8 درصد از مردم كشور در انتخابات حضور يافتند. ديميتري مدوديف رييس جمهور كشور كه رياست حزب «روسيه واحد» را بر عهده داشت، معتقد است كه حزب با شايستگي كامل در انتخابات حضور يافت. به گفته وي،‌ پيكربندي دوماي جديد، انعكاس تعادل واقعي در قدرت حزبي كشور است. مدوديف همچنين معتقد است كه در ساختار مجلس جديد، حزب روسيه واحد به خاطر برخي از مسايل بايد توافقي دوستانه و اتحاد با ساير احزاب روي آورند.


  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  ‌

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.