• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار , اخبار , اینترنت و ای تی , مطالب برگزیده سایت » جایگاه نامناسب سرعت اینترنت ایران در میان همسایگان
  کد خبر : 1872527

  جایگاه نامناسب سرعت اینترنت ایران در میان همسایگان

  جایگاه نامناسب سرعت اینترنت ایران در میان همسایگانReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 30Rating: سرعت اینترنت توسط برخی از نهادهای عمومی و شرکت‌های خصوصی بین‌المللی در دنیا اندازه‌گیری شده و منتشر می‌شود. آکامای یکی از این شرکت‌ها است که سرعت اینترنت در همه‌ی کشورها را رصد کرده و منتشر می‌کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده…

  جایگاه نامناسب سرعت اینترنت ایران در میان همسایگانReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 30Rating:

  c141dead-17c3-455c-a5b1-dfe68c208130

  سرعت اینترنت توسط برخی از نهادهای عمومی و شرکت‌های خصوصی بین‌المللی در دنیا اندازه‌گیری شده و منتشر می‌شود. آکامای یکی از این شرکت‌ها است که سرعت اینترنت در همه‌ی کشورها را رصد کرده و منتشر می‌کند.

  بر اساس اطلاعات منتشر شده در گزارش این شرکت در سایت اینترنتی‌ خود از متوسط سرعت اینترنت در کشورها، ایران جایگاه نامناسبی در میان همسایگان خاکی و آبی دارد و تنها از سه کشور حاضر در شرق و شمال شرق خود سرعت متوسط بالاتری دارد.

  طبق این آمار روسیه همسایه‌ی آبی ایران با متوسط سرعت اینترنت ۱۲.۱ مگابیت بر ثانیه بهترین وضعیت را در میان همسایگان کشورمان دارد. بعد از روسیه، دو همسایه‌ی آبی دیگر کشورمان که در خلیج فارس حضور دارند یعنی امارات و قطر به ترتیب با متوسط سرعت ۸.۷ و ۸.۳ مگابیت بر ثانیه دیگر همسایگان پر سرعت کشورمان هستند.

  در انتهای این جدول رده‌بندی نیز افغانستان با متوسط سرعت ۱.۳ مگابیت بر ثانیه قرار دارد. به جز افغانستان، دو کشور دیگر متوسط سرعت اینترنت کمتری از ایران دارند. پاکستان و ترکمنستان به ترتیب با متوسط سرعت ۲.۵ و ۳.۱ مگابیت بر ثانیه، دو کشور دیگری هستند که سرعت اینترنتشان کمتر از ایران است.

  بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط آکامای متوسط سرعت اینترنت در کشورمان ۳.۵ مگابیت بر ثانیه است. دقت کنید این متوسط سرعت کلیه اشتراک‌ها و کاربران است و شامل اینترنت‌های سازمانی، ADSL خانگی، وایرلس، اختصاصی، وایمکس و اینترنت موبایل می‌شود. به همین دلیل ممکن است سرعت متوسط کاربران خانگی کمتر از این یا سرعت متوسط اینترنت کاربران اینترنت موبایل و اینترنت سازمانی بالاتر از این عدد شود.پس نمی‌توان عدد ۳.۵ مگابیت بر ثانیه را دور از واقعیت یا غیر حقیقی دانست.

  این آمار مربوط به فصل اول سال ۲۰۱۶ میلادی یعنی ۱۱ دی ۱۳۹۴ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ است.

  نکته‌ی جالب در این جدول سرعت اینترنت عراق است که با ۳.۷ مگابیت بر ثانیه بالاتر از این است در حالی‌که این کشور سالها درگیر جنگ‌های مختلف بوده و برخی از زیرساخت‌هایش به تدریج ویران شده است.

  سرعت اینترنت ترکیه و عربستان نیز در این آمار به ترتیب ۷.۲ و ۴.۶ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است. سرعت دیگر همسایگان و جایگاه‌شان را در زیر می‌توانید مشاهده کنید.

  رتبه نام کشور متوسط سرعت اینترنت
  ۱ روسیه ۱۲.۱ مگابیت بر ثانیه
  ۲ امارات ۸.۷ مگابیت بر ثانیه
  ۳ قطر ۸.۳ مگابیت بر ثانیه
  ۴ ترکیه ۷.۲ مگابیت بر ثانیه
  ۵ کویت ۶.۵ مگابیت بر ثانیه
  ۶ بحرین ۵.۲ مگابیت بر ثانیه
  ۷ عربستان ۴.۶ مگابیت بر ثانیه
  ۸ ارمنستان ۴.۴ مگابیت بر ثانیه
  ۹ آذربایجان ۴.۴ مگابیت بر ثانیه
  ۱۰ عمان ۳.۹ مگابیت بر ثانیه
  ۱۱ عراق ۳.۷ مگابیت بر ثانیه
  ۱۲ ایران ۳.۵ مگابیت بر ثانیه
  ۱۳ ترکمنستان ۳.۱ مگابیت بر ثانیه
  ۱۴ پاکستان ۲.۵ مگابیت بر ثانیه
  ۱۵ افغانستان ۱.۳ مگابیت بر ثانیه
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.