• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , مذهبی » آیت الله بهجت: علت غیبت امام زمان (عج)خود ماییم!
  کد خبر : 1872380

  آیت الله بهجت: علت غیبت امام زمان (عج)خود ماییم!

  آیت الله بهجت: علت غیبت امام زمان (عج)خود ماییم!Reviewed by Iranvij-1 on Jun 30Rating: مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: سبب غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود ما هستیم زیرا دستمان به او نمی رسد، وگرنه اگر در میان ما بیاید و ظاهر و حاضر شود چه کسی او را…

  آیت الله بهجت: علت غیبت امام زمان (عج)خود ماییم!Reviewed by Iranvij-1 on Jun 30Rating:

  مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: سبب غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود ما هستیم زیرا دستمان به او نمی رسد، وگرنه اگر در میان ما بیاید و ظاهر و حاضر شود چه کسی او را می کشد؟! آیا جنیان آن حضرت را می کشند، یا قاتل او انسان است؟!

  ۴۵

   مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: سبب غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود ما هستیم زیرا دستمان به او نمی رسد، وگرنه اگر در میان ما بیاید و ظاهر و حاضر شود چه کسی او را می کشد؟! آیا جنیان آن حضرت را می کشند، یا قاتل او انسان است؟! ما از پیش در طول تاریخ ائمه (علیهم السلام) امتحان خود را پس داده ایم که آیا از امام تحفظ، و اطاعت می کنیم و یا این که او را به قتل می رسانیم؟! انحطاط و پستی انسان به حدی است که قوم حضرت صالح (علیه السلام) ناقه ی صالح را با این که وسیله ی ارتزاق و نعمت آنها بود، پی کردند، چنان که قرآن کریم درباره ی آن می فرماید:
  لها شرب و لکم شرب یوم معلوم
  یعنی، یک روز آب سهم شما باشد و روز دیگر سهم آن.
  آن ناقه، یک روز آب چاه را می خورد و در عوض به آنها شیر می داد! بنابراین، همان گونه که ممکن است عقلا خزینه و انبار نعمت خود را نابود کنند، هم چنان که ناقه ی صالح را کشتند، امکان دارد که ما انسان های عاقل (!) نیز امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را که تمام خیرات از اوست و از ناقه ی صالح بالاتر و پرفیض تر است برای اغراض شخصیه ی خود به قتل برسانیم!

  کتاب در محضر حضرت آیت ا…. العظمی بهجت – ص ۹۱
  محمد حسین رخشاد

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.