• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , دانشگاه » از صفر تا صد مشکلاتی که دانشجویان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند
  کد خبر : 1872303

  از صفر تا صد مشکلاتی که دانشجویان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند

  از صفر تا صد مشکلاتی که دانشجویان با آن دست و پنجه نرم می‌کنندReviewed by Iranvij-1 on Jun 30Rating: روز‌های گرم سال آمد و نوبت به شروع کلاس‌های دانشجویان رسید شروعی که گاهی اوقات آغازش هم با هزاران مشکل است. با شروع فصل تابستان دغدغه دانشجویان برای ثبت نام آغاز می شود، از ارائه ی…

  از صفر تا صد مشکلاتی که دانشجویان با آن دست و پنجه نرم می‌کنندReviewed by Iranvij-1 on Jun 30Rating:

  روز‌های گرم سال آمد و نوبت به شروع کلاس‌های دانشجویان رسید شروعی که گاهی اوقات آغازش هم با هزاران مشکل است.
  با شروع فصل تابستان دغدغه دانشجویان برای ثبت نام آغاز می شود، از ارائه ی دروس برای انتخاب واحد گرفته تا زمان ثبت نام دل مشغولی‌های دانشجویان به حساب می آید، دانشجویانی که قرار است در مسیر سازندگی ایرانمان گام های مثبتی را بردارند. همین موضوع ما را بر آن داشت تا پای درد دل دانشجویان دانشگاه آزاد بنشینیم.

  سلیقه در نمره دادن!
  با عده ای از دانشجویان که صحبت می کردیم با تمام احترامی که برای استادان تراز اول دانشگاه خود قائل بوند اما گله از استادانی داشتند که شاید در استخدام و انتخاب آنها باید اندکی تامل می شد، استادانی که شاید کم بودن بار علمی شان دلیل سلیقه ای نمره دادن پایان ترم هر دانشجو باشد.

  یکی از دانشجویان می گوید از سلیقه ای نمره دادنشان که بگذریم دیر نمره دادن استادان این مشکلات را چند برابر کرده به گونه ای که شاید هیچ قدرتی توانایی مقابله با این موضوع را ندارد مگر آن که جدیت مسئولان دانشگاه آزاد بتواند جلوی این بی قانونی را بگیرد.

  تزریق هزاران عضو هیات علمی به دانشگاه آزاد اسلامی
  حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد در این خصوص می گوید: با توجه به دستورات ریاست این دانشگاه بنا شد که طی دوره ای چهار ساله ۲۰ هزار عضو هیات علمی به طور تمام وقت در دانشگاه شروع به کار کنند، از این تعداد سه هزار و ۲۰۰ نفر جذب تمام وقت داشتیم که به مجموعه اساتید اضافه شدند.

  وی ادامه داد: از فراخوان های گذشته یک هزار نفر باقی مانده‌اند و سه هزار و ۹۰۰ نفر در فراخوان جدید در حال اضافه شدن هستند که تمامی آنها با مدرک phd در دانشگاه به دانشجویان آموزش می دهند بنابراین آن چه برخی از دانشجویان اعتقاد دارند که اساتید به دلیل بار علمی کم، به صورت سلیقه‌ای به آنها نمره می دهند، صحت ندارد.

  ۲۹

  ترک عادت هایی که موجب مرض است!
  مشکلات دیگری که قوز بالا قوز برای دانشجویان است اعتراض به نمرات پایان ترم و در نهایت عدم رسیدگی استادان و مواجه شدن دانشجویان با تکرار مکررات “اعتراض وارد نیست”می‌باشد،(هر چند که این خود عادتی شده و ترک آن موجب مرض است) و هرگاه هم برای یک پرسش ساده به مسئولان مراجعه می کنند با جواب های سر بالا مواجه می شوند و دانشجو می ماند و هزاران سوالی که در ذهنش در انتظار پاسخ است.

  اما وقتی که این موضوع را با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در میان گذاشتیم تکذیب کردند و اظهار داشتند هر اعتراضی از سوی دانشجویان بابت نمرات حتما مورد بررسی قرار می گیرد و هیچ کدام از افراد نباید ارباب رجوع را بی پاسخ بگذارند.

  محدودیت دانشجویان حتی در کمترین امکانات
  از حق که نگذریم، پاره ای از این مشکلات در مورد تمامی واحد های دانشگاه آزاد صدق نمی کند اما بعضی از واحد ها در برخی از زمینه ها حسابی گل کاشتند و از لحاظ امکانات در پایین ترین سطح قرار دارند. وقتی این موضوع را با حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در میان گذاشتیم، بیان داشت: ما تمام تلاش خود را می کنیم که دانشجویان تمامی امکانات لازم برای ادامه تحصیل خود را در بهترین شرایط داشته باشند به گونه ای که حتی دانشگاه آزاد در ترم تابستان این امکان را به دانشجویان داده که دانشجو در هر واحد تحصیلی که می خواهد و در صورت ارائه شدن درس مورد نظر ترم خود را بگذراند و هیچ محدویتی برای تحصیل در هیچ واحدی در این ایام وجود ندارد.

  در پایان باید خاطر نشان کرد که این ها پاره ای از درد دل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد بود و هیچ خصومت شخصی و قبلی چاشنی آن نشده بود و از همه این‌ها گذشته برخی از واحد های دانشگاهی خدمات رفاهی خوبی برای دانشجویانشان فراهم می‌کنند که حقیقتا قابل چشم پوشی نیست امید به اینکه این خدمات در تمامی واحد های دانشگاهی به مرحله ی اجرایی برسد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.