• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , علمی و آموزشی » تماس موجودات فضایی با زمینیان پس از ۱۵۰۰ سال
  کد خبر : 1871925

  تماس موجودات فضایی با زمینیان پس از ۱۵۰۰ سال

  تماس موجودات فضایی با زمینیان پس از ۱۵۰۰ سالReviewed by Aryan♥ on Jun 29Rating: اخترشناسان دانشگاه « کورنل» معتقدند که موجودات فضایی پس از ۱۵۰۰ سال با زمینیان تماس خواهند گرفت. مطابق با ارزیابی‌ها، حداقل ۵۰۰ quintillion (عدد یک با ۱۸ صفر به توان ۲) ستاره شبیه خورشید در فضا وجود دارد که ۱۰۰ quintillion،…

  تماس موجودات فضایی با زمینیان پس از ۱۵۰۰ سالReviewed by Aryan♥ on Jun 29Rating:
  ۹۵-۰۴-۴jnews765
  اخترشناسان دانشگاه « کورنل» معتقدند که موجودات فضایی پس از ۱۵۰۰ سال با زمینیان تماس خواهند گرفت.
  مطابق با ارزیابی‌ها، حداقل ۵۰۰ quintillion (عدد یک با ۱۸ صفر به توان ۲) ستاره شبیه خورشید در فضا وجود دارد که ۱۰۰ quintillion، می‌تواند در نواحی مسکونی قرار داشته باشد که شبیه زمین هستند. جای تعجب نیست که بشریت سالهاست با این سوال دست بگریبان است که آیا در جای دیگری تمدن هوشمند وجود دارد یا نه و دائما سیگنال‌های خوشامد گویی به فضا ارسال می‌کند.

  انسان با صدای بلند موجودیت خود روی سیاره زمین را اعلام می‌کند و سیگنال‌های رادیویی را به هر سو می‌فرستد. سیگنال‌های زمینی می بایست تا کنون تا شعاع ۸۰ سال نوری از زمین تا ۸۵۳۱ ستاره و صدها سیاره مناسب برای زندگی رسیده باشند. اما تا کنون پاسخی دریافت نشده است.

  موضوع این است که سیگنال‌های زمینی را می‌توان قطره‌ای در دریای فضایی دانست. فقط در راه شیری بیش از ۲۰۰ میلیارد ستاره وجود دارد و میلیارد سیاره شبیه زمین.

  کارل ساگان، اخترشناس مشهور و دوستدار علم، زمانی گفت که ما روی سیاره کوچکی در نزدیکی ستاره نه چندان جالبی در گوشه‌ای از گیتی زندگی می کنیم که ستارگان و سیارات بمراتب بیشتر از ساکنان زمین در آنجا وجود دارند.

  پرفسور Yervant Terzian و دانشجوی وی اِوان سالومونیدس معتقدند که زمینیان فقط باید صبر کنند.

  روز ۱۶ ماه ژوئن در نشست انجمن فضایی آمریکا در شهر « سان دیگو» محققان گزارشی در باره مقالات منتشر نشده خود تحت عنوان « تجزیه و تحلیل احتمالات پاردوکس فرمی» را معرفی کردند. فیزیکدان انریکو فرمی در سال ۱۹۵۰ میلادی با وجود احتمال زیاد وجود تمدن‌های پیشرفته از نظر فناوری در گیتی، به فقدان آثار آشکار موجودات فضایی توجه نشان داد.

  در تحقیقات جدید، پارادوکس فرمی در کنار اصول فرمولبندی شده نیکلای کوپرنیک دانشمند قرن۱۶ قرار می‌گیرد. مطابق با نظریه وی تمام خصوصیات فیزیکی زمین هیچ چیز غیر عادی و منحصربفردی نیست و در گیتی از این نوع سیارات زیاد هستند. در نتیجه اخترشناسان به این نتیجه رسیدند که می‌توان تا سال ۳۵۰۰ سیگنالی از فضاییان دریافت کرد. در آن زمان امواج رادیویی نیمی از کهکشان را پوشش خواهند داد.

  به عقیده متخصصان حتی اگر موجودات فضایی سیگنال‌های زمینی را دریافت کنند، آنها برای رمزگشایی علایم زمینی نیاز به زمان دارند.

  سالومونیدِس گفت: « پاسخ را می‌توان در هر زمانی دریافت کرد اما احتمالا این سیگنال پس از ۱۵۰۰ سال دریافت خواهد شد. تا آن زمان ما خود را یگانه موجودات گیتی خواهیم دانست، حتی اگر این موضوع واقعیت نداشته باشد. اما اگر ما از شنیدن و دیدن دست برداریم ممکن است سیگنال را نادیده بگیریم. از اینرو جستجو باید ادامه یابد».

  شایان ذکر است که متخصصان نمی خواهند ب هر ترتیبی شده با تمدن‌های غیر زمینی تماس برقرار کنند. زیرا تمدن‌های دیگر نیز در حال جستجو هستند و احتمالا آنها ما را پیدا خواهند کرد. در این رابطه انسان‌شناسان و طرفداران اینگونه تحقیقات پیشنهاد می‌کنند با کمک سپر لیزری از توجه فضاییان بدور بمانیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.