• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » بهزیستی مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده را صادر می‌کند
  کد خبر : 1871659

  مدیر دفتر مشاوره و امور روانشناسی سازمان بهزیستی کشور:

  بهزیستی مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده را صادر می‌کند

  بهزیستی مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده را صادر می‌کندReviewed by Iranvij-1 on Jun 28Rating: مدیر دفتر مشاوره و امور روانشناسی سازمان بهزیستی کشور گفت:در حوزه سلامت روان باید یک نهاد حاکمیتی باشد، سازمان بهزیستی مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده را صادر می‌کند. مهدی میرمحمدصادقی در نشست خبری اظهار داشت: نیمه دوم سال ۹۳،…

  بهزیستی مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده را صادر می‌کندReviewed by Iranvij-1 on Jun 28Rating:

  ۶۶

  مدیر دفتر مشاوره و امور روانشناسی سازمان بهزیستی کشور گفت:در حوزه سلامت روان باید یک نهاد حاکمیتی باشد، سازمان بهزیستی مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده را صادر می‌کند.
  مهدی میرمحمدصادقی در نشست خبری اظهار داشت: نیمه دوم سال ۹۳، وزارت ورزش و جوانان لایحه‌ای به دولت آورد که مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده، مجوزهای آن را صادر کنند.

  وی ادامه داد: در کمیسیون اجرایی هیأت دولت این موضوع بررسی شد تا اینکه در یک ماه گذشته این لایحه توسط معاون وزیر ورزش پس گرفته شد.

  مدیر دفتر مشاوره و امور روانشناسی سازمان بهزیستی کشور گفت: وزارت ورزش و جوانان مطابق مجوز شورای عالی، به مراکز مشاوره مجوز می‌داد و بعد از قانون ماده ۲۶ تنظیم بخشی از مقررات دولت، سازمان بهزیستی مکلف شد به این مراکز مشاوره مجوز بدهد و بر این اساس، سازمان بهزیستی و سازمان روانشناسی مجوز مجلس را برای مجوز دادن به مراکز مشاوره را دارد.

  میرمحمدصادقی بیان داشت: مصوبه یکی از شوراهای عالی دولت در مقابل قانون مجلس مقاومتی ندارد، به همین دلیل دوستان ما در وزارت ورزش، قانونی آورده‌اند که تحکیم ازدواج باید زیرنظر وزارت ورزش باشد.

  وی تأکید کرد: در حوزه سلامت روان باید یک نهاد حاکمیتی باشد و اینکه این حوزه متفرق و پاره پاره شود، درست نیست. بر این اساس، سازمان بهزیستی مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده را صادر می‌کند و مراکزی که مجوز آنها را وزارت ورزش داده است، سازمان بهزیستی می‌تواند مجوز این سازمان را نیز دراختیار آنها قرار دهد.

  وی درباره لایحه سلامت روان که توسط وزارت بهداشت در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است، گفت: این لایحه ۲۶ ماده دارد که در کمیسیون هیأت دولت به صورت جدی مورد بحث قرار گرفته است.

  مدیر دفتر مشاوره و امور روانشناسی سازمان بهزیستی کشور افزود: این لایحه در مورد حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی است و مورد بررسی قرار گرفته است.

  میرمحمدصادقی افزود: این لایحه به لحاظ حقوقی و تبعات اجتماعی مربوطه، به حوزه همکاری‌های بین‌بخشی مربوط می‌شود و اشاره به متخصصین حوزه سلامت روان از جمله دیگر موارد این لایحه است.

  وی با اشاره به اینکه این لایحه صرفاً نگاه روانپزشکانه دارد، گفت: این نگاه درست نیست و باید به صورت جامع به موضوع سلامت روان توجه شود و بنده از جامعه حقوقدانان، روانشناسان و روانپزشکان دعوت می‌کنم که درباره این لایحه نظر دهند، چرا که در برخی از موارد زندان بیمارستان روانپزشکی مطرح است که باید متخصصین این حوزه‌ها نیز نظر دهند.

  میرمحمدصادقی گفت: بیماران مبتلا شدید روانی می‌توانند آسیب‌زا باشند، به همین دلیل ورود مددکاران، مشاوران و پزشکان به این حوزه لازم است.

  وی با اشاره به اینکه این لایحه جامع و کامل نیست، گفت: سازمان نظام روانشناسی ورود جدی‌‌تری به این موضوع باید داشته باشد و سازمان بهزیستی نیز در این حوزه بررسی‌های لازم را انجام خواهد داد؛ همکاران وزارت بهداشت به نظر می‌آید که حضور روانشناسان را کافی می‌دانند و این موضوع خطرناک است، چرا که باید در کنار روانشناس، مددکار اجتماعی نیز قرار گیرد تا بتوان تصمیم درستی را گرفت.

  مدیر دفتر مشاوره و امور روانشناسی سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی تمام تلاش خود را می‌کند که پشتیبان نظام روانشناسی باشد و این سازمان برای سازمان بهزیستی، یار استراتژیک است و در حوزه ارتقا سلامت روان همکاری جدی و خوبی داشته است.

  وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی استان تهران ۴۰۰ میلیون تومان در راستای تقویت مرکز صدای مشاوره استان تهران که با نظام‌روانشناسی اجرایی شده است، اختصاص داده که البته هنوز تخصیص نیافته است.

  منبع : خبرگزاری فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.