• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » مخفی ترین تونل های آمریکا چه استفاده ای داشتند؟
  کد خبر : 1871443

  مخفی ترین تونل های آمریکا چه استفاده ای داشتند؟

  مخفی ترین تونل های آمریکا چه استفاده ای داشتند؟Reviewed by Aryan♥ on Jun 28Rating:  تونل‌ها و مخفی‌گاه‌های زیرزمینی، پدیده‌هایی هستند که بیشتر در فیلم‌های جنایی انتظار دیدن آن‌ها را داریم. حال آن که در دنیای واقعیت هم وجود دارند و از موارد امنیتی گرفته تا اعمال خلاف قانون مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاه تونل‌های ناشناخته…

  مخفی ترین تونل های آمریکا چه استفاده ای داشتند؟Reviewed by Aryan♥ on Jun 28Rating:

  ۴۷efe3d8-8d83-4c73-9568-ba60988bb06c

   تونل‌ها و مخفی‌گاه‌های زیرزمینی، پدیده‌هایی هستند که بیشتر در فیلم‌های جنایی انتظار دیدن آن‌ها را داریم. حال آن که در دنیای واقعیت هم وجود دارند و از موارد امنیتی گرفته تا اعمال خلاف قانون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  گاه تونل‌های ناشناخته و مرموز، قطار‌ها و شهرهای مخفی درست در زیر پای شما قرار دارند. برای دسترسی به این تونل‌های مخفی زیرزمینی، به مدارکی چون برگه‌ی شناسایی و هویت گرفته تا بالاترین تاییدیه‌های نظامی را نیاز دارید.

  شهر دوم دنور

  ۸b1b3a25-ba9d-4eb3-a87a-1ce7566cd07c

  برای دهه‌ها، در بین مردم شایعه‌هایی از شهر‌های زیرزمینی مرموز که دقیقا در زیر شهر دنور ایالت کلرادو مخفی شده، وجود داشت. خیلی‌ها می‌گفتند این شهر زیرزمینی محل استقرار کنگره‌ی مخفی آمریکا و همچنین پناهگاه رهبران کشور‌های مختلف در شرایط تهدید‌های شدید داخلی است. نظریه‌پردازان نقشه‌های سری می‌گویند این مکان‌ها توسط تونل‌های زیرزمینی به فرودگاه دنور متصل شده‌اند. البته مقامات رسمی شهر دنور و فرودگاه دنور این ادعاها را رد می‌کنند.

  خط متروی رییس‌جمهور

  ۹a1f5dc6-abd3-4f4a-ab35-e011e5c040c6

  طبق روایتی از کاخ سفید، رییس‌جمهور “هری ترومن” اجازه‌ی ساخت شبکه‌ای از تونل‌های مخفی که کاخ سفید را به چند مکان کلیدی متصل می‌کرد را داده است. از این رو تونلی وجود دارد که از کاخ سفید مستقیما به ساختمان اجرایی آیزنهاور در مجاورت آن امتداد دارد.

  تونل دیگر، رییس‌جمهور را به پناهگاه زیرزمینی که در زیر محل اقامت معاون رییس‌جمهور قرار دارد، می‌برد. این تونل‌ها، کاخ سفید را به پنتاگون، وزارت امور خارجه و چندین مکان مهم دیگر در واشنگتن متصل می‌کند. این عکس از کتابخانه‌ی ترومن در سال ۱۹۵۱ گرفته شده‌است و مکانی در زیر کاخ سفید را نشان می‌دهد.

  Mt. Weather

  ۰۹a6ac0a-dfaa-42de-8867-9473dd9cc898

  ماموران اداره امنیت حمل ونقل، مسئولیت برخی از خطوط حمل و نقل مخفی که عموم مردم از آن بی‌خبر هستند را دارند. این خطوط به نام “قطار آخرین خندق” نام‌گذاری شده و چنانچه کشور تحت تهدیدهای شدید قرارگیرد، رییس‌جمهور را به امن‌ترین بخش کشور انتقال می‌دهد. این قطار مخفی از ایستگاه یونیون در واشنگتن‌دی‌سی حرکت کرده و به سمت Mt. Weather می‌رود. Mt. Weather یک مرکز امن در ویرجینیا بوده و جایی است که مقامات عالی‌رتبه‌ی دولت می‌توانند برای پناه بردن به شرایط امن به آنجا عقب‌نشینی کنند.

  مسیر زیرزمینی ۶۱

  ۹۳۴d37f4-a9f8-4d85-ab6a-c0700ed16f6f

  یک روایت قدیمی در شهر نیویورک هست که می‌گوید یک راه‌آهن زیرزمینی مخفی با قطار وجود دارد که در زیر هتل والدورف-آستوریا  و در زیر شهر قرار گرفته است. افسانه بر این اساس است که رییس‌جمهور فرانکلین روزولت از آن استفاده می‌کرده و درنتیجه مردم او را در صندلی چرخدارش نمی‌دیدند. در سال ۱۹۶۰، “اندی وارهول” یک مهمانی در این هتل برگزار کرد. هر زمان که رییس‌جمهور در هتل والدورف بود،  یک قطار با شدیدترین تدابیر امنیتی در خط منتظر می‌ماند تا درصورت لزوم رییس‌جمهور را به سرعت از منهتن خارج کند.

  دنیای زیرزمینی دیزنی

  ۰f8d7b03-463e-4f85-b3ba-3339db642944

  بیش از ۹ جریب تونل وسیع زیرزمینی در زیر دنیای دیزنی در اورلاندو، ایالت فلوریدا وجود دارد. در این پارک، در ابتدا سیستم تونل‌های زیر زمینی طراحی شده است. بنابراین شخصیت‌های دیزنی ملبس به لباس شخصیت‌های خود می‌توانستند به‌دلخواه خود در پارک ظاهر وناپدید شوند. این تونل‌ها همچنین توسط کارکنان که باید از یک قسمت پارک به قسمت دیگر بروند، استفاده می‌شود. سیستم زیرزمینی شامل جاده‌های دسترسی برای بازیگران و وسایل نقلیه خدماتی است. این مجموعه‌ی زیرزمینی بسیار بزرگ بوده و اتاق‌های رخت‌کن، اتاق استراحت، رستوران کارمندان، ادارات و انبارها را در خود جای داده‌است. این شبکه از تونل‌ها به دنیای دیزنی این امکان را می‌دهد تا توهم دنیایی از سحر و جادو را برای مهمانان پارک ایجاد کند.

  تونل‌های پلی بوی

  f8678ae2-4757-45c3-b54c-04177f33e331

  بر اساس روایت‌های هالیوود و یک سری نقشه‌ها و طرح‌های قدیمی و غبارگرفته، بسیاری از ستارگان مرد در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ تونل‌هایی داشتند که خانه‌های آن‌ها را به عمارت پلی بوی وصل کرده است.

  تونل مرزی

  ۰d92716b-92b6-4187-b344-b6db5b507a3c

  به تازگی ودر آوریل ۲۰۱۵ ماموران اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، تونلی را کشف کردند که مکزیک را به آمریکا مرتبط می‌کرد. گاهی این تونل‌ها توسط قاچاقچیان مواد مخدر و برای دور زدن امنیت مرزی بین دو کشور استفاده می‌شود.

  تونل زیرزمینی مشروبات الکلی

  ۳dd3b91c-31a1-439b-9d47-1f1140a3cf97

  یک تونل زیرزمینی مخفی به طول ۱۱ مایل در زیر لس‌آنجلس وجود دارد. این تونل‌ها در زمان ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در آمریکا ساخته شدند و برای رساندن الکل به محل فروش مشروبات الکلی قاچاق، استفاده می‌شدند. بیشتر این تونل‌ها بسته شده‌اند ولی بعضی از آن‌ها همچنان قابل دسترسی‌ هستند.

  کلاغ سیاه

  ۵۵۷۴۰۹d2-9b9a-46f4-b30f-ef766e60d364

   

  مجموعه‌ی کلاغ سیاه که به‌عنوان سایت R نیز شناخته می‌شود، یک خانه‌ی امن زیرزمینی برای مقامات رسمی پنتاگون است. این مکان از طریق یک سری تونل به کمپ‌دیوید متصل می‌شود. درحالی که این مجموعه به شدت مخفی و مرموز است در سال‌های اخیر اطلاعات بیشتری از این سایت به‌دست آمده‌است. این سایت حداقل از سال ۲۰۰۱ وجود داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.