• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » «لباس هماهنگ دانش‌آموزی» اجباری نیست
  کد خبر : 1870327

  معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت :

  «لباس هماهنگ دانش‌آموزی» اجباری نیست

  «لباس هماهنگ دانش‌آموزی» اجباری نیستReviewed by Iranvij-1 on Jun 25Rating: معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه حرکت در مسیر لباس‌های هماهنگ دانش‌آموزان را تشویق می کند اما الزامی و اجباری نیست. حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در خصوص «اخذ وجه از…

  «لباس هماهنگ دانش‌آموزی» اجباری نیستReviewed by Iranvij-1 on Jun 25Rating:

  ۱۲

  معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه حرکت در مسیر لباس‌های هماهنگ دانش‌آموزان را تشویق می کند اما الزامی و اجباری نیست.
  حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در خصوص «اخذ وجه از اولیاء در زمان ثبت نام به منظور تهیه لباس هماهنگ دانش‌آموزان»، گفت: لباس هماهنگ سراسری از طرف وزارتخانه اعلام نشده و اختیار به استان ها داده شده است و آنها نیز به مناطق اختیار تصمیم گیری داده اند.

  وی افزود: از سوی آموزش و پرورش دستور العمل حجاب و عفاف ابلاغ شده است که نوع پوشش دانش‌آموزان دختر و پسر از لحاظ رعایت حجاب و عفاف و نیز رنگ و جنس تأکید شده است و اختیار تصمیم گیری در دست ادارات کل آموزش و پرورش استان هاست.

  کفاش با بیان اینکه بدون آنکه فشاری بر خانواده ها تحمیل شود، حرکت مدارس به سمت هماهنگ سازی ضروری است، تصریح کرد: هماهنگ سازی لباس های دانش‌آموزان آثار مطلوب فراوانی دارد، اکنون روش تشویقی دنبال می‌شود و اجباری در کار نیست و نباید خانواده ها در این عرصه مجبور شوند.

  معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش جلوگیری از تبعیض، تفاخر، خودبینی و خودبرتر بینی را از آثار لباس هماهنگ دانش‌آموزان دانست و گفت: سادگی و ارزانی لباس‌ها از جمله ملاک‌هایی است که مدیران مدارس باید در نظر داشته باشند.

  وی با بیان اینکه انجمن‌های اولیاء و مربیان باید با خانواده ها در این خصوص هماهنگ باشند، تصریح کرد: خانواده ها باید برای دانش‌آموزان لباس تهیه کنند و مدرسه می‌تواند این را هماهنگ کرده و جنس مناسب، ارزان و قابل تهیه برای همه به دور از تفاخر و زینتی بودن پیشنهاد دهد.

  کفاش در پایان سخنان خود تأکید کرد: وزارتخانه حرکت در مسیر لباس‌های هماهنگ دانش‌آموزان را تشویق می کند و این موضوع از سوی آموزش و پرورش الزامی و اجباری نیست.

  منبع : خبرگزاری فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.