• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » معدل در کنکور ۹۵ چقدر تاثیر دارد ؟
  کد خبر : 1869793

  معدل در کنکور ۹۵ چقدر تاثیر دارد ؟

  معدل در کنکور ۹۵ چقدر تاثیر دارد ؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 22Rating: سوابق تحصیلی در کنکور امسال به صورت مثبت اعمال می‌شود اما نحوه تأثیرگذاری معدل در پذیرش کنکور به چه صورت است؟ روز گذشته رئیس جمهور قانون اصلاح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را ابلاغ کرد. در اصلاح برخی مواد این قانون…

  معدل در کنکور ۹۵ چقدر تاثیر دارد ؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 22Rating:

  سوابق تحصیلی در کنکور امسال به صورت مثبت اعمال می‌شود اما نحوه تأثیرگذاری معدل در پذیرش کنکور به چه صورت است؟

  روز گذشته رئیس جمهور قانون اصلاح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را ابلاغ کرد.

  در اصلاح برخی مواد این قانون آمده است:

  سابقه تحصیلی: نمرات تعدادی از دروس دوره متوسطه دوم و پیش‌دانشگاهی است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

  اتخاذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی (متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات سراسری، نهایی و استاندارد) آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش.

  براین اساس تاثیر سوابق تحصیلی برای سال ۱۳۹۵ به صورت مثبت اعمال می‌شود و سایر موارد با بررسی کارشناسی برای سال‌های بعد اعمال خواهد شد.

  برای بسیاری از داوطلبان کنکور این سوال مطرح است که نحوه اعمال معدل در کنکور امسال به چه صورت است؟ یعنی اگر دانش‌آموزی معدلش ۱۹ است و دانش‌آموزری معدلش ۱۵، تأثیرگذاری معدل در پذیرش کنکور به چه صورت است؟

  حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در این رابطه گفت: اگر دانش‌آموزی به عنوان مثال معدلش ۱۹ باشد اما کنکورش را خوب داده باشد معدل تأثیری ندارد اما اگر کنکورش را خراب کرده باشد معدل به کمک او می‌آید.

  وی افزود: اگر معدل باعث کاهش نمره کل کنکور داوطلب شود آن را اعمال نخواهیم کرد اما اگر معدل باعث افزایش نمره کل داوطب شود، اعمال خواهد شد.
  منبع: تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.