• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصاد مقاومتی , اقتصادی » طرح هجرت نمونه کامل تحقق اقتصاد مقاومتی است
  کد خبر : 1869195

  طرح هجرت نمونه کامل تحقق اقتصاد مقاومتی است

  طرح هجرت نمونه کامل تحقق اقتصاد مقاومتی استReviewed by Aryan♥ on Jun 21Rating: معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود گفت: برگزاری اردوهای جهادی طرح هجرت نمونه ای کامل از تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است. سید محمدرضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای…

  طرح هجرت نمونه کامل تحقق اقتصاد مقاومتی استReviewed by Aryan♥ on Jun 21Rating:
  ۷۴۲۱۶۹
  معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود گفت: برگزاری اردوهای جهادی طرح هجرت نمونه ای کامل از تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است.

  سید محمدرضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای طرح هجرت نمونه کامل تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل را اردوهای جهادی بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: به برکت اردوهای جهادی طرح هجرت بسیج سازندگی خیلی از پروژه های راکد انجام و به اتمام رسید.

  وی با بیان اینکه برگزاری اردوهای طرح هجرت یک فعالیت ارزشمند فرهنگی است اظهار کرد: بهترین راه برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن پر کردن اوقات فراغت فرزندان به نحو شایسته است و اردوهای جهادی یکی از فعالیت های مثبت و اثرگذار فرهنگی است.

  معاون استاندار سمنان با بیان اینکه خواستگاه اقتصاد مقاومتی با اولویت روستاهاست افزود: خواستگاه تولید در روستاهاست و اگر غبار محرومیت از چهره روستاها زدوده نشود شاهد خالی شدن روستاها از سکنه هستیم که خود نوعی تهدید به شمار می رود.

  هاشمی با اشاره به مستحکم تر بودن کانون خانواده ها و پایین بودن آمار طلاق در روستاها بیان کرد: مدیریت نشدن روستاها حاشیه نشینی شهرها را به دنبال دارد که خود باعث بروز آسیب ها و مشکلات فراوانی خواهد شد.

  وی با تاکید بر اینکه با بیان اینکه تبعیض بین جوان روستایی و جوان شهری مفهومی ندارد بیان کرد: ایجاد اشتغال پایدار و زیرساخت های مناسب فرهنگی و ورزشی برای روستاها ضروری است وخدمات دهی به روستاها ذخیره ای برای آینده است.

  فرماندار ویژه شهرستان شاهرود گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی روستاهای ما از حداقل امکانات برخوردار بود اما به برکت انلاب اسلامی این مسائل حل شد اما باز هم با تمام این خدمات باید در حوزه افزایش سطح دانایی مردم گام برداریم که قطعا افزایش سطح دانایی مردم، افزایش دانایی آنها را نیز در پی دارد.

  هاشمی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از مهاجرت روستاییان به شهرها و خالی از سکنه شدن روستاها جلوگیری خواهد کرد افزود: در روستاها با مبلغ سه میلیون تومان برای یک تا سه نفر ایجاد خواهد شد اما در برخی از پروژه های سرمایه گذاری های کشور شاهدیم در ازای مبلغ پنج میلیارد ریال تنها یک شغل ایجاد خواهد شد.

  وی با اشاره به ارائه تسهیلات از سوی بسیج سازندگی به کارآفرینان تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد اعتبارات بسیج سازندگی استان سمنان در شهرستان شاهرود جذب شد و در راستی آزمایی های انجام گرفته طرح های اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) ۹۰ درصد واقعیت را نشان داد.

  معاون استاندار سمنان در ادامه صحبت های خود با تاکید بر همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی در برگزاری اردوهای طرح هجرت بیان کرد: برای هر چه بهتر برگزار شدن طرح هجرت در حد امکان امکانات دولتی و دستگاه های اجرایی در اختیار جهادگران برای اسکان، سهولت رفت و آمد و رفع نیاز جهادگران در اختیار آنها قرار گیرد.

  هاشمی با بیان اینکه حضور در کنار مردم روستاهای محروم اجر و مزد دنیوی و اخروی دارد عنوان کرد: احساس نشود که برگزاری اردوهای طرح هجرت مختص سپاه است، مجموعه سپاه با برگزاری اردوهای جهادی طرح هجرت باری از مسئولیت دستگاه های اجرایی برمی دارد.

  وی با بیان اینکه حضور و همکاری همه مدیران بویژه دستگاه های اجرایی مانند آبفار، کمیته امداد و جهاد کشاورزی که متولی امورات روستایی هستند در طرح هجرت ضروری است گفت: نیروی انتظامی نیز مسئول تامین امنیت افراد شرکت کننده در اردوهای طرح هجرت و سازمان تبلیغات نیز عهده دار اعزام روحانیون و مبلغان فرهنگی خود برای سرکشی از این اردوهاست.

  فرماندار ویژه شهرستان شاهرود یادآور شد: برگزاری جلسات هماهنگی و برنامه ریزی بین بسیج سازندگی، بخشداران، دهیاران روستاهایی که طرح هجرت در آنها برگزار می شود ضروری است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.