• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار , اخبار , اینترنت و ای تی , مطالب برگزیده سایت » ماهواره حرفه ای ایرانی تا ۱۴۰۴ در مدار ژئو قرار می‌گیرد
  کد خبر : 1868819

  ماهواره حرفه ای ایرانی تا ۱۴۰۴ در مدار ژئو قرار می‌گیرد

  ماهواره حرفه ای ایرانی تا ۱۴۰۴ در مدار ژئو قرار می‌گیردReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 20Rating: به گزارش ایران ویج،محمدهمایون صدر در گفتگو با خبرنگار مهر، تاکید کرد: ماهواره هایی که هم اکنون در کشور ساخته شده و به فضا پرتاب می شود به نوعی، آزمایشی و برای توسعه تکنولوژی فضایی است تا در…

  ماهواره حرفه ای ایرانی تا ۱۴۰۴ در مدار ژئو قرار می‌گیردReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 20Rating:

  ۲۰۹۶۵۹۹۴

  به گزارش ایران ویج،محمدهمایون صدر در گفتگو با خبرنگار مهر، تاکید کرد: ماهواره هایی که هم اکنون در کشور ساخته شده و به فضا پرتاب می شود به نوعی، آزمایشی و برای توسعه تکنولوژی فضایی است تا در نهایت در سال ۱۴۰۴ دو ماهواره حرفه‌ای بومی را به فضا پرتاب کنیم.

  وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی ۱۰ ساله برای ساخت دو ماهواره سنجش از دور و مخابراتی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: پروژه ماهواره سنجشی با هدف ساخت و بومی سازی ماهواره ای با تصاویر حرفه ای و دقت بالا در دستور کار قرار دارد و پروژه ماهواره مخابراتی نیز ماهواره ای حرفه ای در کلاس جهانی خواهد بود که امیدواریم تا پایان چشم انداز (۱۴۰۴ ) به آن دست یابیم.

  معاون سازمان فضایی ایران با بیان اینکه مرحله توسعه تکنولوژی فضایی در حال طی شدن است، گفت: سال گذشته بخش بسیار خوبی از توسعه این تکنولوژی انجام شده و هم اکنون در مرحله تثبیت فناوری فضایی در کشور هستیم.

  صدر در مورد برنامه های پرتاب ماهواره هایی قبل از این هدف نهایی، گفت: در سال جاری شاهد پرتاب یک ماهواره سنجشی خواهیم بود و سال آینده نیز یک یا دو ماهواره را به فضا پرتاب می کنیم که اینها به ما کمک می کند تا تکنولوژی به دست آمده را تثبیت کنیم  و در نهایت بتوانیم ماهواره ای را بیش از چند ماه در مدار داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: در مراحل بعدی نیز باید بتوانیم این ماهواره ها را در ارتفاع بالاتر مدار قرار دهیم تا با دقت بالاتری تصویربرداری صورت گیرد.

  معاون سازمان فضایی ایران با تاکید براینکه این مرحله از توسعه فناوری فضایی در کشور با سرعت و جدیت در حال پیگیری است، اضافه کرد: تا رسیدن به هدف نهایی، نباید خودمان را محدود کنیم تا کاربردهای فضایی آن محصولاتی که از توسعه سیستم فناوری داخل به دست خواهیم آورد، عملیاتی شود. براین اساس با جدیت تمام از ماهواره هایی که در کشورهای دنیا در حال بهره برداری هستند در همان سطح، بهره برداری خواهیم کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.