• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سبک زندگی , مهارت‌های زندگی » نکات کلیدی برای شکل دادن رابطه عمیق پدر و دختری
  کد خبر : 1868724

  نکات کلیدی برای شکل دادن رابطه عمیق پدر و دختری

  نکات کلیدی برای شکل دادن رابطه عمیق پدر و دختریReviewed by Iranvij-1 on Jun 20Rating: پدران و دختران جفت‌های منحصر به‌فردی هستند. دختران حتی وقتی به سن بالا هم برسند به شما سر می‌زنند و با شما انس دارند. بنابراین باید سعی کنید این پیوند ارزشمند را شکل داده و در سرتاسر دوران کودکی و…

  نکات کلیدی برای شکل دادن رابطه عمیق پدر و دختریReviewed by Iranvij-1 on Jun 20Rating:

  پدران و دختران جفت‌های منحصر به‌فردی هستند. دختران حتی وقتی به سن بالا هم برسند به شما سر می‌زنند و با شما انس دارند. بنابراین باید سعی کنید این پیوند ارزشمند را شکل داده و در سرتاسر دوران کودکی و خردسالی او حفظ کنید.
  نوزادی
  شاید شما ۹ ماه تمام بچه را درون شکم‌تان حمل نکرده باشید، اما درون ذهن‌تان چرا. چشم‌اندازِ پدر بودن نسبت به یک دختر در آغاز می‌تواند شاید کمی توأم با دلهره باشد چرا که حس دومی برای بودن در کنار فرزند پسرتان خواهید داشت. اما نیاز تمام دختربچه‌ها این است که رابطه عاشقانه‌ای با شما داشته باشند.
  ۴ نکته برای درک و ارتباط بهتر با نوزاد دختر
  ۱.به سادگی و بلافاصله بعد از شنیدن صدای گریه او به سمتش بروید و با او حرف زده یا برایش زیر لب چیزی بخوانید. وقتی او صدای شما را می‌‌شنود، آرامش خاصی پیدا می‌کند.
  ۲.وقتی دارید پوشکش را عوض می‌کنید، سعی کنید با او حرف بزنید و درباره چیزهایی که آرزو دارید برایش آواز بخوانید و در عوض او هم فکر خواهد کرد که عوض کردن پوشک نوعی بازی است.
  ۳.دختربچه‌تان را نزدیک به سینه‌تان نگه دارید و او را به آرامی و با یک ریتم مشخص تکان دهید. او این ریتم منحصر به‌فرد شما را حس می‌کند. این کار باعث برانگیختن و محکم شدن ارتباطش با شما خواهد شد.
  ۴.هر وقت دیدید سر و صدایش در آمد، مکالمه‌ای را با او آغاز کنید. وقتی شما هم به آرامی چیزی را در پاسخ زمزمه کنید، در واقع دارید با هم حرف می‌زنید و ارتباط برقرار می‌کنید.
  خردسالی
  دختران ۱ تا ۱۰ ساله عاشقِ پدران خود هستند. باید این قضیه را درک کنید که دخترتان عاشق این است که دور و بر او باشید، در واقع دوست دارد به نوعی توجه شما را جلب کند، و به حرف‌هایتان گوش دهد. او تشنه توجه شماست، پس آن را از او دریغ نکنید.
  ۴ نکته برای ارتباط عمیق با دختران خردسال
  ۱.دختران در این سنین دوست دارند پدرشان از آنها تعریف و تمجید کند. وقتی که از او تعریف می‌کنید، سعی کنید تعریفتان خیلی خاص، درست، دقیق و مثبت باشد. تعریف بیش از حد ممکن است چندان جالب نباشد، بنابراین به دنبال جزئیات باشید و طبعا دختران هم خوشحال خواهد شد.
  ۲.دخترها وقتی می‌فهمند که پدرشان رابطه خوب و عمیقی با آنها دارد، اعتماد به‌نفس پیدا می‌کنند. سعی کنید ببینید چیزهای مورد علاقه دخترتان چیست، و درباره لذت‌هایش با او صحبت کنید. وقتی نسبت به کاری که انجام می‌دهد علاقه نشان دهید، متوجه می‌شود که برای شخصیت او ارزش قائل شده‌اید. این باعث می‌شود سطح اعتماد به نفس او ارتقا پیدا کند.
  ۳.در کارها و تکالیف مدرسه‌اش سهیم شوید. مدرسه، مرکز زندگی دخترتان است. سعی کنید همانقدر در آن سهیم و دخیل باشید که او میخواهد. این یعنی هنگام انجام تکالیف کنارش بنشینید، و یک جاهایی در انجامشان به او کمک کنید یا کوله‌اش را آماده کنید.
  ۴.با دوستانش دیدار کنید. دوستان او در مرکز زندگی‌اش قرار دارند. اگر فردی اجتماعی و خونگرم است سعی کنید او را به مهمانی‌های بچه‌ها بفرستید، با دوستانش حرف بزنید و به عکس‌هایش نگاه کنید.
  نوجوانی
  او حالا برای خودش شخصیت نسبتا مستقلی دارد، اما نکته مهم در این سن، ساختن عزت نفس اوست. وقتی دختران نوجوان این مسئله را باور کنند که پدرشان آنها را باور دارد، اعتماد به‌نفس‌شان افزایش می‌یابد.
  ۴ نکته برای ارتباط عمیق‌تر با دختران نوجوان
  ۱.وقتی دختران نوجوان بفهمند که شما چیزی را دوست دارید که آنها از آن لذت می‌برند، اعتماد به‌نفس‌شان زیاد می‌شود. از آنها درباره فعالیت‌ها و کارهایی که انجام می‌دهند بپرسید، درباره علایق‌ و کارهای مدرسه. این‌که ببینند شما چقدر نسبت به این مسائل اشتیاق نشان می‌هید آنها را شاد می‌کند.
  ۲.دختران نوجوان به تأیید شما نیاز دارند حتی اگر کارشان چندان مطلوب نباشد. هر آنچه می‌توانید برای تمجید و تعریف از او پیدا کنید – مثلا از لباس ورزشی فوق ‌العاده یا مقاله‌ای که در کلاس درس نوشته. فراموش نکنید که شما هنوز مرد شماره یک زندگی‌اش هستید.
  ۳. ببینید چه عقاید و نظراتی دارد. دختران نوجوان فلسفه‌های خاصی درباره زندگی دارند، خصوصا وقتی به اواخر دوران نوجوانی می‌رسند. علاقه و ارزش قائل شدنتان نسبت به افکار او بیش از آنچه که فکر کنید حائز اهمیت است.
  ۴.با دخترتان به جاهای مختلف بروید، فقط شما دو نفر. مهم نیست چقدر در خانه کار دارید، دخترتان نیاز دارد اوقاتی را تنها ب شما سپری کند تا به شما یادآور شود (یادتان باشد) که او سهم اصلی دنیای شماست.
  منبع: parenting

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.